Teraz jest środa, 19 czerwca 2019, 17:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 kompresja w locie do mpeg 2 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post kompresja w locie do mpeg 2
Jak podejść do tematu - kompresować w locie do mpeg 2 przez kartę TV materiał z magnetowidu, czy może najpierw do avi kodekiem mjpeg a dopiero potem do mpeg 2. Chce zgrać materiał na DVD. Dodam jeszcze że sprzęt bez klopotu kompresuje w locie do mpeg 2.
Czy taka kompresja powoduje pogorszenie jakości i czy materiał już w mpeg 2 można poddać podobnej obróbce jak w avi?
Dzięki za pomoc wchodzącemu w swiat obrazu :)

niedziela, 25 stycznia 2004, 13:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Z moich nędznych doświadczeń wynika:...
najlepszą jakość uzyskałem podczas kompresji w locie do MPEG-2, przy czym mój sprzęt nie miał kłopotów z przechwyceniem przy rozdzielczości 720x576, bitrate 8Mb/s, odwzorowaniem ruchu 95%. Powstały w ten sposób plik ma około 70MB (minuta filmu). Słowo "najlepsza jakość" nie oznacza, że byłem zadowolony. Z lektury niniejszego forum dowiedziałem się, że najwięcej można uzyskać stosując kamerę cyfrowa jako konwerter A/D, więc teraz szukam kamery z wejściem analogowym i Tobie radzę pójść w tym samym kierunku, jeśli zależy Ci na jakości.

Pozdrawiam

Zbyszek

niedziela, 25 stycznia 2004, 14:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nigdy nie kompresuj w locie. Jeżeli przechwytujesz w pełnym PAL kodekiem MJPEG to zdecydowanie rób to przy jak najmniejszej kompresji na jaką cię stać, potem dokonuj edycji video a na końcu gotowy materiał kompresuj do MPEG-2. Strumień video w MPEG-2 nie nadaje się do edycji.
Pozdro

niedziela, 25 stycznia 2004, 15:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Generalnie nie nadaje się do edycji, chyba, że będzie się składał z samych ramek I. Nie jest to jednak przypadek kompresji on-fly.

Pozdrowienia
Ulv

niedziela, 25 stycznia 2004, 17:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post kompresja w locie
Rezygnuję więc z kompresji w locie do mpge 2, bo rzeczywiście nie można tego materiału potem obrobić. Jeśli chodzi o jakość, to jest to vhs więc rewelacji nieoczekuję. Kamery cyfrowej w tym momencie nie kupię (poczekam aż trochę stanieją a mi przypędzie parę wolnych złotych), więc muszę zadowolić się tym co mam. Zgrywać nie mogę virtualdubem, bo niestety w XP to on za dobrze nie działa (formaty). Poszukam czegoś innego.
A czym to po zgraniu do avi edytować - jaki program do tego jest waszym zdaniem najlepszy. Jakiś program darmowy oczywiście.

Dzięki za dotychczasową pomoc.

poniedziałek, 26 stycznia 2004, 10:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Najlepszy to oczywiście (moim zdaniem) jest Adobe Premiere - niestety nie jest darmowy. Jako takiej edycji możesz również dokonać w VirtualDubie.

poniedziałek, 26 stycznia 2004, 20:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Kompresja w locie do mpeg 2
Ja z kolei polecił bym Ci Pinacle Studio 8. Nie jest to zbyt rozbudowany program ale bardzo prosty w obsłudze.

wtorek, 27 stycznia 2004, 20:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja zaś polecam darmowy i możliwościami przwyższający wiele programów za grube setki dolarów - Cinelerra. Niestety wiąże się to z koniecznością posiadania Linuxa

Pozdrowienia
Ulv

środa, 28 stycznia 2004, 12:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]