Teraz jest środa, 26 czerwca 2019, 12:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 projekt z adope na CD 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post projekt z adope na CD
obrobiłam sobie filmik w adope Premier 6.5 i chcę go nagrać na CD Jak to się robi. Proszę o pomoc bo po raz pierwszy mam do czynienia z takim zadaniem i nie wiem od czego zacząć i jak skończyć.

niedziela, 1 lutego 2004, 14:44
Moderator
Moderator

File -> export timeline i należy wyeksportować materiał do postaci jednoplikowej sekwencji vido zgodnej z zamierzonym formatem płytki DC, taki film następnie nagrywamy już dowolnym programem na krążek, lub też poddajemy go dalszej kosmetyce typu menu (DVD, VCD, czy SVCD) czyli authoring. Zazwyczaj programy do authoringu posiadają w sobie możliwość nagrania gotowej kompliacji na płytkę.

niedziela, 1 lutego 2004, 15:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post dzieki
dzieki za odpowiedź. Zanim naopisałeś spróbowałam sama wyeksportować projekt. Myślę jednak że coś robię nie tak, bo obraz nie jest ciągły i czysty jak przy odtwarzaniu z timeline. kontury osób i przedmiotów są takie poszczerbione. Tak sie dzieje jak wyksportowany plik ma rozszerzenie avi a przy eksportowaniu na quick time obraz jest lepszy ale potem po nagraniu na płytę otwarza sie jakby w zwolnionym tempie

niedziela, 1 lutego 2004, 16:34
Moderator
Moderator

Wiele by trzeba tłumaczyć: to owe postrzępienie krawędzie jest bardzo ważne jeżeli obraz będziemy oglądali na ekranie TV nie będzie go, a za to płynność ruchu będzie bardzo miękka i łagodna dla oczu jest to tzw przeplot o którym bardzo wiele można poczytać na forum. Jeżeli film ma być oglądany wyłącznie na ekranie monitora przeplot ten można bez problemu usunąć wybierając w ustawieniach projektu Deinterlace. Wiele odtwarzaczy komputerowych posiadają same w sobie własne filtry przeplotu i z pewnością nalezy do nich player Quick Time stąd obraz w nim wydaje się ładniejszy.

niedziela, 1 lutego 2004, 22:14
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]