Teraz jest środa, 26 czerwca 2019, 20:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 KOLEJNA ZAGADKA! FACHOWCY POMOCY! 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post KOLEJNA ZAGADKA! FACHOWCY POMOCY!
Witam
Mam kolejny problem - zmontowalem film w Ulead Video Studio 7.0 film ma 47 minut i zajmuje kolo 10 GB, pierwszy problem pojawil sie przy eksportowaniu zlozonego filmu na kamere - niestety nie uaktywnila sie opcja eksportowania filmu do kamerki, jest to mozliwe tylko z zapisanym filmie w formacie DV, tak wiec pelen rozpaczy ze bede musial usunac wieksza czesc mojego dysku wzialem sie do roboty i wygospodarowalem 12 GB filmu i zapisalem wczesniej zmontowany film do nowego pliku, tak tez powstal mi film z czym ze jestem rozczarowany :((( po pierwsze czasem jaki sie on tworzyl ROBILEM TO 3 razy pierwsze 2 razy trwaly okolo 5 godzin ten ostatni zajal mojej maszynie 12 godzin dodam ze byl to ten sam film!! Po drugie CO NAJWAZNIEJSZE film zapisal sie w extra jakosci i w ogole ale gdy wchodzi moj podklad muzyczny MP3 glos strasznie zarywa :(((( ciekawe jest to ze nie zawsze tzn przy niektorych mp3 zarywa momentami a przy niektorych praktczeni w ogole nie da sie go sluchac :( myslalem ze moze jednorazow sie zle zapisalo stad moje 3 proby :( niestety za kazdym razem bylo to samo :((( czy ktos moze mi wyjasnic dlaczego tak sie dzieje? jak sobie z tym poradzic? chialbym nagrac ten cholerny film z podkladem muzycznym w tle a tu taka lipa ... :(
prosze wszystkich o pomoc! dodam ze mam Durona 800 256 Ram i hdd 40 GB, zy jest mozliwe ze sprzet sobie nie radzi z tym zadaniem i dlatego przy wkladaniu muzyki zacina? sie ten glos? OBRAZ IDZIE DALEJ, ... czekam na pomoc mam nadzieje ze ktos cos bedzie mogl pomoc :)

piątek, 5 marca 2004, 01:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
rzeczywiscie mizerny masz sprzęt.
moze zmien program do edycji.

sobota, 24 kwietnia 2004, 22:37
Bywalec
Bywalec

Cóż, przede wszystkim przy Duronie 800 musisz uzbroić się w cierpliwość. Jednak moim zdaniem wina leży po stronie softu, a nie sprzętu.

spróbuj wyeksportować do kamery jakiś niewielki fragment filmu, no i czy na pewno masz odblokowane w kamerze złącze DV?

Czy pliki MP3 zacinają się, czy jest generowany jakiś dodatkowy pogłos, miałem podobny problem, ale w innym sofcie, dostarczonym razem z kartą FireWire.
Walczę z Uleadem, ale Media Studio, a nie z Video Studio, ale przeciez to prawie to samo. Z poich prób wynika, że próba kodowania dźwięku w Ulead do MP3 powoduje rozsynchronizowanie obrazu z dźwiękiem, natomiast eksport do formatu WAV jest ok.
Dlatego przy generowaniu pliku wynikowego oddzielnie zapisuję plik Wideo w formacie DV, i oddzielnie plik z dzwiękowy w formacie WAV, potem dopiero łączę je w VirtualDubie (video na direct stream copy, a audio kompresuję do MP3) wychodzi szybko i rezultat jest świetny).
Przy tym sprzęcie spróbuj najpierw na małych plikach.

poniedziałek, 26 kwietnia 2004, 10:39
Moderator
Moderator

ale Media Studio, a nie z Video Studio, ale przeciez to prawie to samo

??? Chyba jaja sobie robisz albo nie miałeś do czynienia z tymi programami ! Jeśli nie masz pojęcia o jakimś sofcie to się na jego temat nie wypowiadaj bo wprowadzasz innych w błąd ![/code]

poniedziałek, 26 kwietnia 2004, 22:15
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Przede wszystkim koniecznie ściągnij i zainstaluj poprawki (jeśli ich jeszcze nie masz)
http://www.ulead.com/tech/vs/vs_ftp.htm, być moze rozwiąże problem z dźwiękiem.
To, że kamera uaktywnia się tylko przy projekcie DV, to jest normalne. Sprzęt masz na pograniczu wymagań softu, a to nie jest zbyt dobrze.

pozdrawiam
Jacek.

poniedziałek, 26 kwietnia 2004, 23:07
Bywalec
Bywalec

Chyba jaja sobie robisz albo nie miałeś do czynienia z tymi programami ! Jeśli nie masz pojęcia o jakimś sofcie to się na jego temat nie wypowiadaj bo wprowadzasz innych w błąd ![/code]

Rozumiem że kolega uczestniczy w konkursie na największą ilość postów ;) ? Może oprócz krytyki pod moim adresem kolega by coś doradził?

To że ww. programy różnią się wizualnie nie oznacza że ich wnętrzności są bardzo podobne. Proszę oglądaj co robi teraz Ulead a przekonasz się, że wszstkie jego programy wyglądają jak "wariacje na temat jednego rozwiązania"
Pozdrawiam

środa, 28 kwietnia 2004, 12:32
Moderator
Moderator

Rozumiem że kolega uczestniczy w konkursie na największą ilość postów

Ilość postów nie ma znaczenia. Ważniejsze od ilości postów jest ich merytoryczny przekaz. Osobiście jestem przeciw przyznawaniu takich określeń jak "Stary Wyjadacz" czy "Ekspert" na podstawie i l o ś c i napisanych postów. Ale jest to ode mnie niezależne więc pomijam to.

Cytuj:
krytyki pod moim adresem

Nie krytykiję Ciebie kolego tylko to co napisałeś. A wg mnie to co piszesz, mówiąc delikatnie nie pokrywa się z prawdą. Ale jeśli dla Ciebie Media Studio i Video Studio różnią się tylko wizualnie to moje gratulacje.

Moja opinia jest natomiast taka, że Media Studio jest programem półprofesjonalnym przeznaczonym dla średniozaawansowanych lub zaawansowanych użytkowników a Video Studio jest skierowany do początkujących amatorów ZABAWY w montaż.
Ciężko nie zauważyć, że Video Studio nie zawiera w przeciwieństwie do Media Studio takich opcji jak chociażby kluczowanie, maskowanie, moving paths, difference mate, kanał alfa i wieeeeeelu innych opcji, których szkoda czasu wymieniać bo i tak pewnie nie masz pojęcia o czym piszę. I dlatego uważam, że Twoja wypowiedż jest bzdurna i świadczy o tym, że nie znasz tych programów (a zwłaszcza Media Studio). Być może i bawiłeś się Media Studio ale nie dostrzegłeś lub nie potrafiłeś wykorzystać możliwości jakie on daje i zadowoliłeś się stwierdzeniem, że różnią się one wizualnie. BRAWO !
Piszę to nie po to aby kolekcjonować posty tylko aby inni użytkownicy tego forum nie byli wprowadzanie w błąd przez takich jak Ty.
Bez odbioru !

środa, 28 kwietnia 2004, 21:24
Bywalec
Bywalec

O kolega będzie teraz przestrzegał przede mną?
Cóż każdy ma prawo do swojego zdania, ale Twoich pseudotechnicznych opinii o tym co jest w Media i czego nie ma w Video nie sposób przyjąć bez komentarza.
Podtrzymuję swoją opinię, że Media i Video, są wyposażone w ten sam "silnik", dzięki czemu, efekt ich działania jest identyczny, różnica jedynie polega na tym że Video ma znacznie uproszony interfejs, obcięte liczne funkcje, które zastąpione są kreatorami, przez co jest jakby "nakładką" i tyle - a pokusiłeś się o sprawdzenie o się "dzieje w srodku"? Wydaje mi się że nie.
Dla mnie kryterium porównania było to co program robi z materiałem, który użytkownik edytuje, a nie na ile użytkownikowi pozwala.
Początkującym może się wydawać, że ma do czynienia z różnymi programami, dlatego przepraszam za nieprecyzyjne określenie "że media i video studio to jest to samo".
Ocenę umiejętności posługiwania się programami Ulead postawiłeś zbyt pochopnie.
pozdrawiam,

czwartek, 29 kwietnia 2004, 10:57
Moderator
Moderator

:-) Czy jeśli Ci odpiszę to czy znowu zostanę posądzony o "kolekcjonowanie" postów ? Mam nadzieję, że nie :-)
Cytuj:
a pokusiłeś się o sprawdzenie o się "dzieje w srodku"? Wydaje mi się że nie.

Kurcze ! Moja pasja to video a nie informatyka ! Czy miałem dekompilować program i śledzić każdą linijkę kody aby wiedzieć czy to to samo ? Myślę, że nie... Może się zagalopowałem w ocenie Twoich umiejętności ale z Twojego postu tak to wynikało. No i mimo tego co piszesz wciąż uważam, że to są dwa różne programy. Video Studio to nie jest Media Studio SE czy jakaś tam okrojona darmówka a ocenianie programu pod kątem materiału wynikowego prowadzi do stwierdzenia, że WSZYSTKIE programy edycyjne są takie same. Bo przecież identycznie będzie wyglądać prosty filmik zrobiony Uleadem, Premierem czy MovieMakerem. Nie sądzisz ? Może i "silnik" jak to określasz jest ten sam (bo przecież chodzi tu o edycję video więc czemu miałby być inny ?) ale możliwości są N I E P O R Ó W N Y W A L N E !!! Takie jest moje zdanie, Twoje jest inne i myślę, że na tym powinniśmy zakończyć Konkurs na największą ilość postów. Pozdrawiam !

czwartek, 29 kwietnia 2004, 21:13
Bywalec
Bywalec

wtorek, 4 maja 2004, 10:15
Moderator
Moderator

Przepraszam, jestem informatykiem

I wszystko jasne :-) Pozdrowienia !

wtorek, 4 maja 2004, 18:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]