Teraz jest poniedziałek, 14 października 2019, 00:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Jak to zrobic?? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jak to zrobic??
Witam!
Chcialbym zapytac expertów o porade! Zgrałem z kamery DV obraz na kompa przez AP PRO. Zmontowałem go równiez w AP i teraz chce go wyeksportować na dysk do pliku avi. Chce zachować format klatki 720:576, a dopiero pozniej chce ten plik skompresować przez program Gordian Knot. I teraz pytanie: jak wyeksportować timeline bez kompresji? Czy moze poprzez ustawienie None w polu gdzie wybiera sie coodek? Probowalem tak ale to za długo trwa (film ma cos nie całe 8 min a moj sprzet to PIII 733Mhz 196RAMu płyta Atrend 6240) Moze robie cos nie tak? Moze od razu powinienem kompresowac przy eksportowaniu timeline?
Prosze o pomoc!

niedziela, 14 marca 2004, 10:38
Moderator
Moderator

Najlepiej wyeksportuj zawartość Timeline do jednego pliku AVI dokładnie o takim samym formacie w jakim zgrany został on z kamey na dysk. Dopiro taki plik kompresuj w Gordianie do innej postaci. Kompresja wprost z Adobe Premiere mimo, że jest możliwa nigdy nie wychodzi tak jak w samodzielnie przeprowadzonym procesie i to jest fakt wielokrotnie udawadniany.
Pozdrawiam gorąco.

czwartek, 29 kwietnia 2004, 20:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dlaczego bez komresji ??? Przecierz gdy go zrzucałeś na dysk to napewno w jakiś sposób skompresowanego (DV, MJPEG) ;/

środa, 5 maja 2004, 04:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
mam pytanie. Czy można przegrywać płyty dvd na cd mając na dyspozycji czytnkik dvd i nagrywarke combo CD. Zawartość płyty dvd chciałem przegrać na kilka płyt cd. czy jest możliwe podzielenie plików na płycie dvd żeyby nagrać na cd.

Prosze o pomoc.

poniedziałek, 7 czerwca 2004, 16:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
mam pytanie. Czy można przegrywać płyty dvd na cd mając na dyspozycji czytnkik dvd i nagrywarke combo CD. Zawartość płyty dvd chciałem przegrać na kilka płyt cd. czy jest możliwe podzielenie plików na płycie dvd żeyby nagrać na cd.

Prosze o pomoc.

poniedziałek, 7 czerwca 2004, 16:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Prosze o pomoc.

poniedziałek, 7 czerwca 2004, 17:00
Moderator
Moderator

Oczywiście, że można, lecz nie będą one z osobna obsługiwane jako film. Można płytkę DVD zamienić do obrazu płyty, plik pokroić na kawałki mieszczące się na CDR(W), lecz w taki sposób uzyskamy jedynie bardzo niewygodną archiwizację krążka DVD. Jeżli chcieli byśmy zaś pokroić film z DVD na krążki CD, by dało się je z osobna oglądać, na każdym musiałyby zawierać się pliki systemowe potrzebne do prawidłowej pracy odtwarzacza odpada man menu i inne składowe, a najważniejsze jest to, że na krążku mieściło by się zaledwie kilka minut filmu, co wymagało by niezłej prędkości odczytu przez odtwarzacz by w parę minut przelecieć całą zawartość CDR(W) około 700MB to jest 6, a nawet więcej płytek ! To nie ma sensu.
Pozdrawiam gorąco

wtorek, 8 czerwca 2004, 01:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]