Teraz jest wtorek, 22 października 2019, 23:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Procoder i pliki m2v oraz wav, co z tym dalej. 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Procoder i pliki m2v oraz wav, co z tym dalej.
Witam! :D Pilnie śledzę wszystkie posty na tym forum i wiele kwestii rozjaśniło mi się... ale napotkałem na pewien opór :evil: i błagam o wyjaśnienie :idea: . Otóż: zgrałem materiał z kamery i odpowiednio przyciąlem, posklejałem itp. w Adobe Premier Pro. Film jest w formacie DV PAL avi. Obecnie przekodowuje avi do mpeg2 w Canonpus Procoder i teraz jest właśnie problem, gdyż po przekodowaniu do mpeg2 (chciałbym nagrać płytę DVD, authoring w Ulead Workshop lub Ulead Dvd Movie Factory-myślę że są najlepsze??) w ProCoderze mam dwa pliki *.m2v z obrazem i *.wav. Stąd moje właściwe pytanie? Wiedząc, że programy do authoringu w wiekszości przyjmują oddzielnie ścieżki video i audio, czy należy konwertować owy plik wav do jakiegoś innego formatu, np. *.ac3. *.dts, etc. Zamiarem moim jest oglądanie wypalonej już płyty DVD na stacjonarnym odtwarzaczu Samsunga i nie specjalnie mi zależy na jakiś specjalnych efektach dźwiękowych, ot! filmik jak się bawi moja córeczka i stawia pierwsze kroki. I teraz: :?: czym to zrobić i jak to zrobić, aby móc przejśc już do authoringu. Czy nie lepiej jest w Procoderze przekodować plik do jedengo pliku. I o co chodzi z tym multipleksowaniem w TMPGEnc z m2v do mpg'a, czy jest to konieczne. Serdeczne dzięki za wszelką pomoc i błagam wyjaśnijcie mi to raz na zawsze :roll: pozdrawiam...[/b]

środa, 28 kwietnia 2004, 14:32
Moderator
Moderator

Nie wiem jak starsza wersja Workshop, ale nowa pozwala na wczytanie odrębnego pliku video (m2v) i odrębnego dźwięku (wave) nie wiem też czy starsza, bo nowa już wersja Procoder Express pozwala wykompresować plik mpeg2 udźwiękowiony w postaci m2p, czyli problem znika. Mając w pierwszym przypadku odrębny audio możemy go odpowiednio spreparować do postaci AC3 i innej.
Pozdrawiam gorąco.

czwartek, 29 kwietnia 2004, 18:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jezeli bedzie to tylko jedna sciezka (jeden film) to najszybciej zrobisz to chyba w ifoEdit - prosty darmowy program.

Otwierasz z zakladki DVD Author -> Author New DVD.
Wczytujesz pliki video i audio, wyznaczasz folder docelowy np. E:\DVD\VIDEO_TS i dajesz OK.

Pozniej jak sie wszystko ladnie polaczy dajesz Tools - Create Image i program robi Ci obraz plyty DVD.

Wyjsciowy plik to wlasnie obraz plyty zawierajacy wszystkie istotne dane razem z Twoim filmem. A obraz wypalasz za posrednictwem kazdego przyzwoitego programu do wypalania plyt.

Powodzenia ! :)

czwartek, 29 kwietnia 2004, 19:23
Moderator
Moderator

Dobrze dobrze maciek p wszystko pięknie, ale przecież Wojteck chce plik poddać Authoringowi w Workshop lub Movie Factory wyraźnie o tym napisał.

czwartek, 29 kwietnia 2004, 20:04
Nowy
Nowy

Od czasu napisania postu, wiele rzeczy mi się rozjaśniło. Ale nadal jest pewien problem. Moje pliki z Procodera: m2v oraz wav poddałem w TMPGEnc multiplexowaniu, tzn. TMPGEnc--->File---> MPEG Tools--->Simple Multiplex i tak w Video włożyłem moje m2v i jako wyjściowy jest mpg, zaś wava przerobiłem w tym samym na mp2 (ES Audio only) przez co zmniejszył się on z 750 MB do 170 MB :roll: . Ale nadal problem pozostaje, tzn. boję się, że na moim stacjonarnym odtwarzaczu DVD nie będzie słychać dźwięku. Dużo słyszałem o plikach *.dts i *.ac3, ale Sonic Foundry Soft Encode jest chyba nie do zdobycia. Czy jest jakiś inny program do konwersji z wava lub mp2 na ww wymienione, a może odtwarzacz nie będzie miał kłopotu z dźwiękiem w mp2 . Kina domowego, ani innych bajerów, głośników nie mam. DVD jest podłączone do TV kablem "scart". 8) Ach... i prosiłbym jeszcze o doradzenie, w czym wykonać authoring by mi niekonwertował materiału z powrotem. Waham się co do softu Ulead'a (Factory; Workshop) Wielce dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam Was serdecznie :D

piątek, 30 kwietnia 2004, 07:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mp2 podobnie jak wav (a w zasadzie pcm) jest standardem dzwieku dla dvd.
Stadndard mówi, że dla PAL musi być co najmniej jedna ścieżka audio w standardzie mp2, dolby digital (ac3) lub pcm, pozostałe moga być DTS, SDDS (ktoś widział płyty z SDDS kiedykolwiek?)w sumie maksymalnie 8. W NTSC natomiast jedna musi być dolby digital lub pcm. W obu wypadkach próbkowanie musi być 48000Hz
Mam nadzieję, że to i owo rozjaśniłem.

Pozdrowienia
Ulv

piątek, 30 kwietnia 2004, 10:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dobrze dobrze maciek p wszystko pięknie, ale przecież Wojteck chce plik poddać Authoringowi w Workshop lub Movie Factory wyraźnie o tym napisał.

No racja. Tylko jak dla mnie to jest to jakas okrezna droga do uzyskania DVD. Proces z info edit wytlumaczyl mi kolega Ulv i jestem z nigo zadowolony ( z procesu oczywiscie ) ;)
Jedyny minus jest tylo taki, ze mozna w ten sposob wypalic jedna sciezke.

piątek, 30 kwietnia 2004, 14:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Acha... :idea: rozumiem, czyli wystarczy, że dźwięk mam zapisany tylko w jednym pliku, np. mp2 (...lub wav pcm). Nie muszę zatem kodować tego pliku do ac3. Jeśli tak to już wszystko pojąłem. Bardzo ci dziękuję. :D Ech... :oops:

piątek, 30 kwietnia 2004, 15:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pamietaj tylko o probkowaniu 48000 Hz. Niektore kamery DV maja opcje nagrywania dzwieku z probkowaniem 32000 Hz... pozniej jezeli takiego dziwku nie przkonwertujesz to po wypaleniu plyty dzwiek na DVD bedzie miec czkawke :)

piątek, 30 kwietnia 2004, 16:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

hmm ... dawno nie używałem procodera ale z tego co pamietam to miał on opcje program stream, dzięki której od razu tworzył jeden plik wynikowy ... pamiętam też że od razu kompresował dźwięk do mp2 ;/ nierozumiem więc skąd te problemy ;/
PS. mp2 - 224 kb/s ;>

środa, 5 maja 2004, 05:02
Stały bywalec
Stały bywalec

Mam problem a mianowicie, zainstalowałem procedera w AP 6.5 jako plugin,wszystko jest OK ,tylko obojętnie czy to SVCD czy DVD , procoder konwertuje tylko 6 min filmu i się zatrzymuj(zawsze w tym samym miejscu,obojętnie jaki film konwertuje). Co zrobić .Miałem różne wersje procodera 1.1 ,1.4 z crakowane i dema. Pomocy :roll:

poniedziałek, 3 stycznia 2005, 13:59
Moderator
Moderator

Krzysztof - nie elegancko jest będąc na czyimś temacie zadawać swoje wlasne pytania to jest wątek Wojtka i niech tak pozostanie.
Zapomnieliśmy o jednej rzeczy, która rozwiąże problem, Procoder Expres jak i obecny Procoder 2 (temat wisi od dość dawna) kompresuje wszystko także do pliku m2p jest to udźwiękowiony już w sobie mpeg, bardzo ciekawy format gdyż mimo że jest to jeden plik, dźwięk jest jak gdyby podwiązany do obrazu, a nie wpleciony w niego (multiplexing), format widziany przez większość programów do authoringu jak i przy zachowaniu standardów kompresji zgodnych z formatem wynikowej płytki (tu DVD) nie będzie on ponownie dekompresowany - polecam.
Pozdrawiam gorąco

poniedziałek, 3 stycznia 2005, 14:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]