Teraz jest czwartek, 27 czerwca 2019, 04:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Problem z lekko migoczącym obrazem. 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Problem z lekko migoczącym obrazem.
Mam problem z lekko migoczącym obrazem przy odtwarzaniu nagranych przeze mnie płyt DVD. Opiszę wszystko od początku. Film zgrywam w postaci cyfrowej przez złącze firewire.Montaż najczęściej w pinnacle 9 i eksport pliku wynikowego oczywiście do formatu DV. Potem kompresja Procoderem 1.5 . Półobrazy oczywiście Lower Bottom,klatki 25/sek. Następnie autoring i wypalam płytkę DVD. Na komputerze efekt wspaniały i nie ważne czy akceleracja sprzętowa jest włączona czy nie. Dalej płytka wędruje do stacjonarnego DVD (Sony 930) i odtwarzany obraz na telewizorze bardzo delikatnie mryga. Laikowi pewnie by to kompletnie nie przeszkadzało ale ktoś wnikliwy zauważy to napewno. Mryganie jest mniejsze na telewizorze 100Hz niż na 50 Hz ale jednak zawsze występuje. Zmiana odtwarzacza DVD nic nie pomaga. Jako ciekawostkę napiszę jeszcze,że użyłem na próbę jeszcze 4 inne kodeki i zawsze to samo. Aha...kiedy sam odtwarzacz DVD jest "na sucho" podłączony do TV również lekko mryga obraz kontrolny ale po włożeniu komercyjnej płyty DVD i rozpoczęciu odtwarzania efekt mrygania ustępuje. Jako systemowego kodeka DV używam Mainconcept DV. Czy ktoś wie gdzie tkwi błąd?

poniedziałek, 24 maja 2004, 03:02
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Udało mi się samemu rozwiązać ten problem. Połączenie DVD z telewizorem było nie do końca najszczęśliwsze. Przy korzystaniu z połączenia scart-scart w telewizorze wykorzystywać należy wejście z pełnym RGB. Wpinałem się za każdym razem w jedno z dwóch i zły los zrządził,że dwa razy trafiłem w niewłaściwe.

niedziela, 30 maja 2004, 18:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]