Teraz jest czwartek, 27 czerwca 2019, 12:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 UVS8, ,rendering frame rate itp 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post UVS8, ,rendering frame rate itp
Proszę o kilka rad, o chwilę czasu z Waszej strony.
Od 3 miesiecy zaczytuję się w forum bo zamierzałem kupić kamerkę, do tego czasu bawiłem sie na "sucho" programem UVS 8.
Teraz sprzęt mam od 3 tygodni(Canon), wliczając DVD-RW, mam już nagrany materiał ze ślubu mojego brata i pierwszy raz naprawdę jestem załamany! Liczyli na mnie że uwiecznie ich ślub a potem nagram im to na DVD a mimo Waszych rad nadal jestem niepewny tego co sam próbuje stworzyć. Pozwolę sobie opisać co zrobiłem, co mam, co chcę zrobić i jak i jeśłi ktoś życzliwy będzię chociaż wstanie poprostu wypunktować gdzie popełniam błąd lub nakierować na poprawne ustawienia to uratuje być może moje życie i spokój nowych małżonków!

1. materiał zgrany scanlyzerem 2.1 - typ1 dv avi (Mediastudio),dzwięk jak żródło
plik wynikowy (takie parametry pokazuje UVS8) to - AVI open DML, frame rate 25.000 f/sec, duration 25.400 sec, data rate 3515.63 kbps, compression DV Video Encoder type 1, 24Bits, 720x576, 4:3, total frames 635, DV Adio - PAL, 48.000 kHz, 16 bit, stereo

do tej pory chyba wszystko zrobiłem poprawnie, Typ1 DV dlatego iż po postach wywnioskowałem że typ 2 niesie dodatkowy zbędny cieżar dzwięku, a i tak będę używał UVS8 który chyba go poprawnie odczytuje.

2. montaż pos uvs8 - i tu pierwsze problemy

- project temple properties: edit file format - wybralem AVI, nie mpeg, w zakłądce general wybrałem frame rate 25, Lower Field First, 720x576.
chciałem wybrać frame rate np 30 ( bo z waszych wypowiedzi wynika iż może to polepszyć obraz przy problemach z przeplotem) ale nie moge tego uczynić bona zakładce Ulead video studio pod opcją tv standard wskakuje NTSC.

jest tam opcja " Perform non-square pixel rendering" - mam ją zaznaczyć czy nie? do tej pory miałem ja zanaczoną.

na zakładce AVI pod opcją Compression wybrałem None, choć rozwijają mi sie wszystkie kodery ( DV encoder, Panasonic, Cinepac, Huffjuv itp które mam w systemie), audio format PCM 44 kHz - są też inne, może powinienem wybrać np. format DV Audio Pal?

Rozumiem że to są tylko ustawienia na których pracuję pod uvs8 na plikach żrodłowych podczas montażu i nie mają chyba wpływu na póżniejszą jakość?

- w zakładce Preferences martwi mnnie opcja Default Field Order na zakładce General - mam tam Frame - Based - powinienem to zmienić na Lover?

Czy wogóle ustawienia Preferences oraz Project Propertise sa na tyle istotne zebym sie musiał o nie martwić?

3.no i w końcu eksport.

Pragnę z archiwizować na DVD, ale będe musiał też przerzucic z powrotem do kamerki aby muc przkonwertowć na VHS.

Przy wyborze formatu poza SVCD, VCD, czy vma, zainteresowałem się czterema:

- same as Project Settings czyli u mnie
PAL (25 fps)
Microsoft AVI files
24 Bits, 720 x 576, 4:3, 25 fps
Lower Field First
DV Video Encoder -- type 1
DV Audio -- PAL, 48,000 kHz; bitów: 16 ; Stereo

- PAL DV
Microsoft AVI files
24 Bits, 720 x 576, 4:3, 25 fps
Lower Field First
DV Video Encoder -- type 2
Interleave audio for every 15 frames
PCM, 48,000 kHz; bitów: 16 ; Stereo

-PAL DVD
MPEG files
24 Bits, 720 x 576, 25 fps
Lower Field First
(DVD-PAL), 4:3
Video data rate: Variable (Max. 8000 kbps)
LPCM Audio, 48 KHz, Stereo

-PAL Mpeg2 720x576 (25 fps)
MPEG files
24 Bits, 720 x 576, 25 fps
Frame-based
(MPEG-2), 4:3
Video data rate: Variable (Max. 6000 kbps)
Audio data rate: 256 kbps
MPEG audio layer 2, 44.1 KHz, Joint stereo

Kurczę, który będzie najwłąściwszy?
Różnią się bit ratem, parametrami audio...a może własnie ten Same as Project tylko zmodyfikowany nieco, tylko jak i co na co?
np .Pal MPEG2 ma domyślnie Frame- based, to pewnie żle, więc może któryś z profili jest dobry albo może potrzebuje jakiejś drobnej zmiany.
pomóżcie!!!
To wszystko wyczytywałem już na listach ale jak już mam to zrobić w konkretnym p[rzypadku i mam tyle do siebie podobnych opcji, któe potencjalnie różnią się niuansikami to jestem zielony!!! i nie wiem co robić!
Chol....z angielskim też nie najlepiej bo nawet takiej funkcji jak : Apply anti-flickering filter nie jestem w stanie rozgryżć chociaż próbowałem ją raz zaznaczać raz odznaczać i porównywać wynikowy efekt.

Proszę, przelećcie ten tekst i pomóżcie. Najchętniej to sam bym do wszystkiego doszedł metodą prób i błędów, jest dobra bo uczy obsługi. Tylko że czas renderingu żeby cokolwiek zrobić jest zabijający. A material z wesela brata czeka
pozdrawiam i przepraszam za błędy
Krzyś

piątek, 11 czerwca 2004, 22:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]