Teraz jest poniedziałek, 24 czerwca 2019, 16:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Problem.Wiem ze to duzo nie mowi ale nie wiem jak to opisac 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Problem.Wiem ze to duzo nie mowi ale nie wiem jak to opisac
Mam nastepujacy problem. Kupilem cyfrowa kamere Panasonica. Wprowadzam film do kompa za pomoca Adobe Premiere 6.5. I tu pojawia sie pierwszy problem dokladnie nie wiem co mam wybrac jakie opcje kodeki etc... ale to nie wszystko po sciagnieciu filmu na dysk trace na jakosci. Czytalem na forum inne posty z podobnymi problemami i podobno kiedy wrzuce film spowrotem do kamery po przerobce to bedzie good ale kupilem kamere z mysla o tym ze bede przerabial film na kompie i nagrywal na dvd. Zreszta nie mam wejscia DV w kamerze tylko wyjscie. Co mam zrobic moze sa jakies kodeki zeby film wygladal dobrze?
Pomocy

sobota, 12 czerwca 2004, 16:31
Moderator
Moderator

Zgywaj na twardy po łączu fire ware do formatu AVIDV PAL 720X576 z dźwiękiem 44100Hz to około 12.5GB jedna godzina zgranego materiału. Zdobądź sobie program kompresujący avi do postaci m2p, lub m2v dobierając odpowiedni stopień kompresji, nasycenia danych w czasie (bitrate) i innych parametrów postaraj się uzyskać jak najwikszy plik mieszczący się na płytkę DVDR(W), oczywiście z uwzględnieniem miejsca na ewentualne menu itp. Menu stosuj krótkie, najlepiej chodzące w pętli co pozwoli zaoszczędzić cenne miejsce na płycie (menu to też film). 1:30godz na krążku to taki kompromis jakości nad ilością płytek, gdzie już będzie widać pogorszenie obrazu wraz z wydłużeniem filmu w czasie. Ważne jest, aby podczas całego etapu obrabiania w efekty graficzne i dźwiękowe jakie może będziesz chciał robić w żadnym momencie klip nie był kompresowany, cały czas AVI DV, a jedynie w ostatnim etapie końcowym, gdzie już jest dopięty na ostatni guzik i jedynie chcemy go przenieść na płytkę DVD. Do każdego z tych procesów istnieje bardzo wiele programów komercyjnych i nie gorszych freewarowych.
Pozdrawiam gorąco

niedziela, 13 czerwca 2004, 00:34
Nowy
Nowy

Dzieki. Troche mi to pomoglo jednak nadal mam problem. Nie znam sie na obsludze AP. Mam tam menu wyboru PAL, NTSC i jakies inne. Czy moglby mnie ktos pokierowac? potem w ustawieniach mam takie cos jak DV playback i video for windows. Chcialbym tez zeby moj filmik z kamery mogl sobie polezec na dysku lub na zwyklej cd i zeby byl do obejrzenia w calkiem dobrej jakosci. Nie wiem jak mam wybrac compresor przy zrzucaniu na dysk i jak potem kompresowac dobrym kodekiem. Jak robie na avi to mam slaba jakosc :/ mam jakies opcje gdzie wybieram czy to ma byc "video for windows" czy "dv playback" jak wezme to drugie to w zakladce "video" przy opcji compresor mam tylko "microsoft DV (PAL)" i to samo tylko NTSC. Zabardzo nie znam sie na tym, nie kupilem jeszcze zadnej dobrej ksiazki do AP a zalezy mi zeby moc juz zrzucac filmy w dobrej jakosci na dysk. Bede wdzieczny za rade

niedziela, 13 czerwca 2004, 17:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

poniedziałek, 14 czerwca 2004, 12:09
Nowy
Nowy

Poszukaj w Necie jest instrukcja do AP 5 (w Wordzie)lub podaj mail to prześlę.

Może całkowicie instrukcja pomoże a jeśli nie to będziesz zadawał mniej pytań :))

Pzdr.

wtorek, 15 czerwca 2004, 12:11
Nowy
Nowy

bede wdzieczny za ta instrukcje
pozdro

środa, 16 czerwca 2004, 15:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]