Teraz jest wtorek, 15 października 2019, 03:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Quicktime - problem z clipami mov - kompresja PNG 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Quicktime - problem z clipami mov - kompresja PNG
Mam nadzieje ze ktos mi pomoze, borykam sie z tym problemem od kilku dni, przejrzalem mase stron, probowalem wielu ustawien i innych zabiegow, niestety nic to nie pomoglo :/
Otoz nie moge sobie poradzic z kodekiem qt przy klipie ktory posiada kanal Alpha. Wiem ze istnieje mozliwosc konwersji na avi bez kompresji z zachowaniem tegoz kanalu. Niestety przy kazdej probie qt wyrzuca komunikat o tym ze plik zrodlowy jest uszkodzony. Nie jest to mozliwe gdyz probowalem wielu plikow i sa napewno dobre. Ustawienia przy exporcie tez napewno sa prawidlowe. Proba konwersji przy uzyciu programu zewnetrznego ktory oczywiscie korzysta z kodeka quicktime konczy sie czy to zamknieciem aplikacji czy zresetowaniem sie komputera.

Co wiecej z tego co zauwazylem samo odtwarzanie tych plikow tez jest nieprawidlowe - pojawiaja sie biale klatki, biale pola w poszczegolnych klatkach lub biale linie. W AP ktory przeciez ma mozliwosc bezposredniego uzycia clipow mov z kanalem Alpha clip wyswietlany jej wlasnie w ten sposob. Podczas odtwarzania oprocz wspomnianych zaklocen widac ze kanal alpha nie jest wyswietlany prawidlowo.
Mialem mozliwosc postawienia systemu na nowo, bylo dobrze tylko przez jakis czas. Podejrzewajac konflikt z jakims softem, probowalem wrocic do poprzednich ustawien za pomoca punktow przywracania - bez skutku.
Probowalem wielu wersji qt od 5.x do 6.0, 6.3, 6.5, jak rowniez z braku innych pomyslow quicktime alternative (co jak sie przekonalem jest chyba tylko skrakowana wersja komercyjnej wersji). Oczywiscie clipy bez kanalu Alpha sa wyswietlane prawidlowo, rowniez z konwersja nie ma problemu.
Systemem zainstalowanym w komputerze jest Win XP Pro + SP1. Nie wiem czy ma znaczenie sprzet jaki posiadam ale jest to Barton 2,5 na Gigabyte GA-7N400+2x256MB.
Oczywiscie w razie potrzeby sluze dodatkowymi informacjami ktore moglem pominac.

update: to nie kanal Alpha jest problemem, lecz nie dziala mi nic co ma kompresje PNG

poniedziałek, 14 czerwca 2004, 16:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]