Teraz jest wtorek, 18 czerwca 2019, 17:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 DV-czy ktos zna ten problem? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post DV-czy ktos zna ten problem?
Nie mogę rozgryżć następującego problemu: ( a walczę z nim już parę miesięcy) Moze ktoś się z tym spotkał lub zna rozwiązanie:

- sciągam przez FiWi ( na VIA) z kamery sony TRV7E (Ulead VS lub AP6 lub nawet WMM)
- oglądam na monitorze (najchętniej Zoom Player lub innym dowolnym)
- obraz piękny i płynny jak woda tylko co jakiś czas ( co parę sekund) się przycina(efekt teki jakby coś zadrzało, np. najazd zoomem i jakby zoom się na chwilę zaciął, przeskoczył, zaciął, poszedł dalej albą ruch dookoła kamerą i jakbym w coś uderzył z boku)
- ten sam obraz oglądany w tym samym czasie na TV przez TV-OUT - żadnych zacięć-idealnie
- następnie kompresja na DVD( Procoder lub TMPGen) i przy odtwarzaniu pliku mpg już są te same zacięcia zarówno na monitorze i TV
- przeplot nie ruszany, nie usuwany
- nie mam możliwości nagrania na DVD i sprawdzenia na stacjonarnym, ale pewnie będzie to samo
- mam image partycji dysku po świeżej instalacji systemu, przywracam , instaluje pojedyńczo kodeki DV (canopus, Panasonic, jeszcz jakiś) próbuję i to samo
- wymieniam grafikę z ATI na Nvidie i to samo
- komp. jest wydajny AMD 2400Xp, HDD 2 x7200 (transfery w trakcie kopiowania ~35Mbps, ntfs

Dlaczego tak się dzieje, może jest tu ktoś kto wie co to za cholera i jak to wyeliminować? Gdzie wogóle zacząć szukać przyczyny?

piątek, 18 czerwca 2004, 20:13
Stały bywalec
Stały bywalec

Proponuję pożyczyć sobie od kogoś (lub od życzliwego sprzedawcy) inny kotroler fire wire. Gdzieś już czytałem o problemach z kontrolerami fiwi na VIA.
(Trzeba tez pamietac o koniecznosci instalacji via4in1 - komplet sterownikow i patchy do chipsetu VIA, o czym niekiedy sie zapomina)

Poza tym jesli to win xp, to probonuje wyloczyc usluge indeksowania, ktora czasami sprawia klopoty przy zrzucaniu materialu do i z kompa.

pzdr.

sobota, 19 czerwca 2004, 14:01
Nowy
Nowy

Post Przypuszczam że to nie kontroler
Dzięki za zainteresowanie.

Kurczę, wydaje mi się ze to nie kontroler i nie sprzęt, bo gdyby cos nawalało w kontrolerze lub w pececie to dlaczego na wyjsciu TV obraz z pliku zapisanego z kamery w formacie DV mam idealny, co oznaczałoby że struktura tego pliku jest w porządku i sprzęt z nim doskonale radzi. Chyba że się myle.

A może problem tkwi w odtwarzaczach i konfiguracji dekoderów.

Zawsze instaluje Zoomplayer i NVDVD i ostatnio zauważyłem że gdy zainstalował się ligos to odtwarzany plik DVD jest zupełni inny: jakosć jest do dupy: brak płynnośći ( skacze przy ruchach, ale nie tak mocno jak przy zlej kolejności półobrazów) no i na krawędziach powstają białe cienkie poziome linie ( tak jakby nie do końca radził z usuwaniem przeplotu w locie, bo jesli chodzi o NVDV w połączeniu z odtwarzaczem zoomplayerem to chyba ideł w usuwaniu przeplotu i płynności). No ale mimo fatalnej jakości zniknęly te dziwne zaciecia. Tylko ze na wyjściu TV przy odtwarzaniu tego DVD tez nie ma płynności i skacze.

Jakich dekoderów i odtwarzaczy używacie najchętniej do odtwarzania DVD i DV?

sobota, 19 czerwca 2004, 19:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Faktycznie, masz rację. Jeśli jednocześnie na wyjściu TV jest OK, tzn ze to nie kontroler FiWi (poprzednio jakoś to przeoczyłem).
To sugeruje, że problem tkwi w sterownikach karty graficznej lub samej karcie. (Tryb overlay). Zeby to stwierdzić można np. otworzyć plik DV w VirtualDub'ie i spróbować odtworzyć z wyłączonym trybem overlay czyli bez wsparcia karty (tak jest zresztą dmyślnie ustawione). Odchaczamy w menu options alow video overlays.

Jeśli chodzi o odtwarzacz, to ja używam PowrDVD 5. Do przeglądania plików DV avi Windows Media Playera lub VPlayera. Mam zainstalowane dekoder/encoder DV Panasonic i Sony i oczywiście MS. Przy odtwarzaniu najwyższy priorytet ma MS i chodzi to bez problemów. Dodam, że pracuję na Win XP Prof SP1, DirectX 9.0b.

sobota, 19 czerwca 2004, 22:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]