Teraz jest poniedziałek, 17 czerwca 2019, 05:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Makrobloki 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Makrobloki
Mam problem. Próbuje zgrywac z kamery cyfrowej na kompa materjal. w formacie AVI wychodzi dobrze, ale zajmuje to duzo miejsca, a kiedy przekonwertuje to na chociazby DVD, to si pojawiaja makrobloki. niewiem, czy mam zawolny komputer, czy mozna to rozwiazac w inny sposób. Mam komputer: Athlon 1700 XP, 512RAM, grafike Radeon9200 128DDR, kontroler Fire Wire standart. A poniewaz jestem nowicjuszem w tym temacie, prosze o w miare szybka podpowiedz. Z gory dziekuje!

środa, 30 czerwca 2004, 20:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Makrobloki
mat napisał(a):
Mam problem. Próbuje zgrywac z kamery cyfrowej na kompa materjal. w formacie AVI wychodzi dobrze, ale zajmuje to duzo miejsca, a kiedy przekonwertuje to na chociazby DVD, to si pojawiaja makrobloki. niewiem, czy mam zawolny komputer, czy mozna to rozwiazac w inny sposób. Mam komputer: Athlon 1700 XP, 512RAM, grafike Radeon9200 128DDR, kontroler Fire Wire standart. A poniewaz jestem nowicjuszem w tym temacie, prosze o w miare szybka podpowiedz. Z gory dziekuje!

Witam

Jeśli chodzi o komputer to masz wystarczająco szybki i tak naprawdę nie o prędkość sprzętu tu chodzi ale o program którym kodowałeś do mpeg2
i ustawienia . Krótko mówiąc podciągnij bitrate do 5000-6000 tyś. O inne ustawienia raczej trudno określić bo nie podałeś w jakim programie kodujesz.

Pozdrawiam

środa, 30 czerwca 2004, 23:00
Nowy
Nowy

Post Makrobloki
Jesli chodzi o program, to uzywam UVS7. Kompresowalem do formatu DVD przy bitrate 8000, zreszta bylo ustawione domyslnie i przy tych parametrach 1,5 godzinny film zajmuje okolo 5,5 GB-to troche za duzo.musze konczyc, bo idzie buza.

czwartek, 1 lipca 2004, 18:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]