Teraz jest czwartek, 20 czerwca 2019, 13:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 mpeg na DVD ? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post mpeg na DVD ?
Witam,

Probowalem szukac juz takiego tematu ale kluczowe slowa wystepuja w tak wielu watkach, ze przejrzenie wszystkich zajelo by mi chyba 3 dni ;)

Mam film w mpeg'u - nie wiem ktorym bo nigdzie nie jest napisane - rozdzielczosc jest duza i jakosc b. dobra.
Nie lubie ogladac filmow na komputerze i w zwiazku z tym chcialbym miec ten film na DVD.

Jak to zrobic ?

Potrafie zrobic DVD z m2v i wav ale nie wiem co zrobic z tym mpeg'iem ?

wtorek, 6 lipca 2004, 14:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ostatnio edytowano piątek, 15 października 2004, 00:16 przez jam3, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 6 lipca 2004, 15:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Czyli moge sobie poprostu wsadzic tego mpeg'a do np. Nero i juz bede miec DVD ???

wtorek, 6 lipca 2004, 18:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ostatnio edytowano piątek, 15 października 2004, 00:17 przez jam3, łącznie edytowano 1 raz

środa, 7 lipca 2004, 08:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
majac mpega zrobisz m2v i wav w np TmpegEnc: http://www.tmpgenc.net/ lub http://www.pegasys-inc.com/

środa, 7 lipca 2004, 09:06
Stały bywalec
Stały bywalec

Uzyj programu TMPEG Author. Do niego wrzucisz swoj plik mpg, zrobisz w prosty sposob menu i wypalisz płytke DVD. Naprawde polecam. program napewno przypadnie ci do gustu.

pozdrawiam

darek

piątek, 23 lipca 2004, 23:22
Nowy
Nowy

Polecam naprawde fajny soft firmy MainConcept...kompresja i dekompresja począwszy od zwykłego mpeg1 czy tez mpeg2 do VCD SVD i DVD...programik nosi nazwę MainConcept MPEG Encoder ale niestety jest płatny

poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 15:03
Stały bywalec
Stały bywalec

W sumie to juz nie wiadomo czy musisz konwertowac do mpg2 czy wykonac tylko authoring. Jedni radzą to pierwsze inni (w tym ja) to drugie. Odpal ten plik w media playerze, kliknik potem opcje "plik" nastepnie "wlasciwosci" potem "zaawansowane" i zobaczysz parametry pliku mpg. Jak to ustalisz to bedziesz wiedzial co dalej robic..

ps. Fakt, MCE 1.4.2 jest superancki, uzywam go do konwersji i przechwytywania.

poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 15:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post mainconcept parametry ??
Probuje przekonwertowac do MPEG-2 przy uzyciu mainconepta (zarowno samego jak i z poziomu PREMIERA) material DVavi. Za kazdym razem po konwersji wystepuje smuzenie w ruchomych scenach, podobne do smuzenia przy zle dobranym przeplocie. Ustawialem na UPPER i LOWER.
Moze znasz jakies strony z opisem ustawiem w mainconcepcie, jakis tutorial, lub lepiej jakies profesjonalne info jaki parametr za co odpowiada ... itp ..
dzieki
Wojtek

środa, 1 września 2004, 15:23
Stały bywalec
Stały bywalec

Watcher77 chyba cos pomieszlaem z ustawieniami. Zajrzyj na ta stronke co ci podałem. Tam masz ops ustawien..

środa, 1 września 2004, 18:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post mpeg
jeśli to jest mpeg 2 lub mpeg 1 to po prostu wypal to na zwykłym cd jako dane przez nero. potem włóż do odtwarzacza dvd i póśc play i gotowe.
(to najprostszy sposób) ewentualnie przy wiekszym pliku tego mpeg niż 700 MB wypal to jako dane na płycie dvd i też poleci.

Jeśli masz mpeg 4 to musisz zrobić konwertowanie do mpeg1 lub mpeg2
no chyba że przekonwertujesz to na dvix i na niektórych odtwarzxaczach poleci również .

pozdrawiam

czwartek, 2 września 2004, 18:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
mam podobny problem, TMPGEnc Plus zrobilem pliki M2V i Wav i tu sie wywalilem, bo nero (pakiet dodawany z nagrywarka) nie widzi pliku M2V czym to wypalic
Dzieki.

poniedziałek, 27 września 2004, 21:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
chyba nero nie jest do tego typu plikow bo mam juz najnowszy i to samo a moze cos nie tak robie ? czym to wypalic ?
Pozdrawiam

wtorek, 28 września 2004, 09:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]