Teraz jest środa, 26 czerwca 2019, 16:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Pytatnie totalnego Laika - bardzo proszę o pomoc !!! 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Pytatnie totalnego Laika - bardzo proszę o pomoc !!!
Witam

Robię przymiarkę do wymiany kina domowego na nowszy model

Planuję zakup takiego zestawu który odczytuje wedle specyfikacji tego modelu: MPEG4, DivX 3. l l/4.x/5.x, oraz zdjęcia w formacie JPEG

Moja pytanie: - czy dzięki temu będę mógł odtwarzać zwykłe płyty CD z filmami w formacie DivX ? I co później - przecież wiadomo że co jakiś czas pokazują się nowe kodeki - czy będę mógł za jakiś czas odtwarzać filmy na DivX bez problemów czy będzie je trzeba w jakiś specjalny sposób konwertować?

Może jakieś linki do forum z opisem połączenia tych systemów podacie, bądź sami macie taki sprzęt w domu i chcielibyście się podzielić własnymi doświadczeniami ??

Z góry dziękuję

czwartek, 8 lipca 2004, 13:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Planuję zakup takiego zestawu który odczytuje wedle specyfikacji tego modelu: MPEG4, DivX 3. l l/4.x/5.x, oraz zdjęcia w formacie JPEG

Moja pytanie: - czy dzięki temu będę mógł odtwarzać zwykłe płyty CD z filmami w formacie DivX ? I co później - przecież wiadomo że co jakiś czas pokazują się nowe kodeki - czy będę mógł za jakiś czas odtwarzać filmy na DivX bez problemów czy będzie je trzeba w jakiś specjalny sposób konwertować?

MPEG4 to standard przyjęty dla odtwarzaczy stacjonarnyc ( w tym konkretnie przypadku ) i definiuje on parametry przy użyciu jakich skompresowany powinien być film, aby był na takich odtwarzaczach poprawnie odtwarzany ... Kodeki DivX spełniają założenia tego standardu więc będą odtwarzane na takich odtwarzaczach ...

Problem natomiast leży gdzie indziej ... Otóż standard ten jest bardzo zamknięty z winy (moim zdaniem) lenistwa producentów odtwazraczy ...
Dlatego odtwarzacze to nie odtwarzają plików skompresowanych kodekami XviD przy użyciu niektórych opcji ( które notabeme KOMPUTEROWY standart MPEG4 przewiduje, natomiast ten przyjęty przez producentów odwarzaczy stacjonarnych już nie ...) Jest to też powodem tego że filmy kodowane XviDem są lepszej jakości ...
Natomiast należy zwrócić uwagę na to że praktycznie wszystkie filmy wydawane od wielu miesięcy ( z nieliczymi wyjątkami ) są kodowane właśnie XdiD'em ... Trzeba więc zadać sobie pytanie czy ktoś chce na własną rękę przerabiać sobie takiego XviD'a na DivX'a, tylko po to żeby odtworzyć to na odtwarzaczu, skoro odtwarza on także DVD - a tam w dodatku jest menu i inne dodatki ...

Wiem że może nie odniosłem się do meritum pytania ale uważam że należy zadać sobie pytanie czy jest sens wobec powyższej sytuacji kierować się przy kupnie odtwarzacza takim ktyterium jak MPEG4 ... Moim zdaniem nie ma i nie będzie sensu póki producennci nie dostosują SWOJEGO WŁASNEGO standartu MPEG4 do tego obowiązującego "w komputerach"

Jak ktoś chce więcej info to polecam odwiedzić http://www.divx.howto.pl

PS. JA czekam na odtwarzacze obsługujące W PEŁNI matroskę ;>

poniedziałek, 12 lipca 2004, 16:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

poniedziałek, 12 lipca 2004, 16:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]