Teraz jest środa, 24 lipca 2019, 00:21

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Analog --> MPEG2 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Analog --> MPEG2
Witam

Postanowilem zeby "zdigitalizowac" swoja kolekce wideo, pierwsze co Mi przyszlo do glowy to DVD.
Pomyslalem ze najlepiej bylo by przy zgrywaniu skompresowac filmy z kamery (analogowej syg. composit) od razu do MPEG2. Uzywam do tego celu karty AVERMEDIA na chipset'cie BT878 oraz softu i kodekow inter video (dostarczonych z karta) (winproducer) . Niestety obraz strasznie "rwie" "skacze" zacina sie" (czy jak to inaczej nazwac). Pomyslalem sobie potem zeby zgrac to do AVI bez kompresji ale niestety jest to samo (choc troche mniej) W czym problem? czy to za kiepska karta czy moze codec, czy komp jest za bardzo "zarobaczony", czy tez moze cos zle z sama koncepcja? Bardzo prosze o pomoc .
Dodam jeszcze ze to WinXP, P4 2.4 GHz 512RAM

czwartek, 15 lipca 2004, 22:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja mając Athlona AMD 2500 i 512 RAM robie to bez problemów na karcie WinFast 2000 xp. Jak chcesz pogadać, to mój numer gg 2975501. Pozdrawiam.

czwartek, 22 lipca 2004, 21:42
Stały bywalec
Stały bywalec

Witam. Przede wszystkim pozbądz sie tego Intervideo. Testowalem go i mialem te same objawy co TY. Nie wiem jak sobie poradzi karta na BT878 przy zgrywaniu do mpg2 ale koniecznie musisz sprobowac. Uzyj programu do zgrywania Mainconcept encoder 1.4.2 i zgrywaj do formatu dvd. Potem tylko zrobisz authoring (np w TMPEG Author) i masz film na dvd. Naprawde jakosc jest zajebista. Mozesz tez zgrywqc tym programem do DV, a potem przekonwertowac w nim go do mpg2 (DVD). Mysle ze nie powinienes miec problemu. jakby co to pytaj smialo.

mainconcept ściagniesz stąd:
http://downloads.mainconcept.com/fdl.ph ... v1.4.2.exe

pozdr
darek
gg 2418964

piątek, 30 lipca 2004, 09:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jakie standardowo ustawienia w tym enkoderze,czy coś trzeba zmienić w ustawieniach po zainstalowaniu programu ?

piątek, 30 lipca 2004, 09:54
Stały bywalec
Stały bywalec

jest to encoder mpg z modułem capture do zgrywania. Jest gotowy profil DVD, VCD, SVCD itp. lub mozesz ustawiac wg wlasnych potrzeb np zmiejszając bitrate. Mozesz tez nagrywac do DV.

napisz maila to ci podesle cos pomocnego.
pozdr.

piątek, 30 lipca 2004, 10:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]