Teraz jest środa, 19 czerwca 2019, 15:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 za duzy plik avi po kompresji xvid 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post za duzy plik avi po kompresji xvid
witam
zgralem film z kamery na hdd (dlugosci 1h2m) nastepnie za pomoca gordian knota zapisalem plik .avs gdzie jako kodek okreslilem xvid i wielkosc pliku 1CD=700MB. nastepnie wg instrukcji z http://www.divx.pl/articles.php?id=49 otworzylem go w virtualdub i uruchomilem kompresowanie xvid dwuprzebiegowe z parametrami jak w instrukcji na ww. stronie.
Po skonczonej kompresji okazalo sie ze plik wynikowy 'wazy' 1.13GB a mial sie zmiescic na plycie ;/
Co moglem zle ustawic?
Czy moge teraz jakos odchudzic ten plik czy od poczatku kompresowac ew. z jakimi zmianami?
aha przy '2nd pass desired size (kbytes)' rowny byl 716800.

thx za cenne uwagi :)

środa, 28 lipca 2004, 22:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czwartek, 29 lipca 2004, 10:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Piszesz o kompresji obrazu a co z dźwiękiem ?
Sądze, że o nim zapomniałeś.
Jeśli tak to skompresuj go do MP3 i wtedy zobacz łączną wielkość pliku.

czwartek, 29 lipca 2004, 12:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
a moglbys wskazac gdzie szukac tych ustawien dot. dzwieku (gordian knot, virtualdub)? i jak sie za to zabrac skoro nie mam osobnego pliku z dzwiekiem, bo zgralem z kamery.

czwartek, 29 lipca 2004, 12:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

tu masz dobry artykuł o kompresji DV do DivX/XviD: http://www.divx.howto.pl/modules.php?name=Content

czwartek, 29 lipca 2004, 13:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
a skad mam wziac plik audio osobny skoro zgralem obraz i dzwiek z kamery do jednego pliku .avi ?

czwartek, 29 lipca 2004, 14:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zanim zadasz kolejne pytanie, czy mógłbyś sobie przeczytać artykuł który Ci podałem? Czy też bedziesz nadal oczekiwał aż ktoś specjalnie dla Ciebie go przepisze na tym forum? Na mnie nie licz. Podałem Ci przepis na tacy a Tobie nie chce sie nawet tego przeczytać...
Masz tam gotowca od A do Z na zrobienie filmu w formacie DviX(Xvid) łacznie ze sposobem wydobycia dźwięku z pliku *.avi.

A tak w ogóle to bez czytania czegokolwiek, przecież w VirtualDubie jest wprost opcja zapisu dźwieku do pliku *.wav. No ale do tego tez trzeba troche chęci...

czwartek, 29 lipca 2004, 14:47
Nowy
Nowy

mam taki sam problem kriss, niestety pliki robilem według tego instruktarzA który cytujesz. problem tkwi w długich plikach. np film 30 sekundowy gdy obrabiam gordianem to ma wielkosc taką jak sugerowana w programie, ale na przyklad przy plikach ktore trwają juz 3-4 minuty, rozmiar pliku jest dwukrotnie wioększy anizeli gordian pokazuje. kompresuje w dwóch przedbiegach, dzwiek w formacie mp3. nie wiem co z tym robic... pozdro!

piątek, 30 lipca 2004, 09:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Generalnie nie robie divX-ów - robię płytki w formacie DVD. Jednak dla sprawdzenia zrobiłem niedawno materiał 35min na podstawie opisu który proponuje i wszystko pasowało. Założłem na wstępie ze ma się to zmieścić na 1 płytke CD=700MB i po kompresji otrzymałem plik 721MB.
Nie wiem gdzie jest problem ale tak jak mówie gdy zrobiłem wszystko krok po kroku tak jak tam było napisane wszystko było OK.

piątek, 30 lipca 2004, 09:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]