Teraz jest wtorek, 18 czerwca 2019, 23:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 DV->XVID jakość, programy 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post DV->XVID jakość, programy
Witam
Od kilku dni jestem posiadaczem kamery cyfrowej i chciałbym przenieść rezultaty mojej pracy na trwalszy nośnik-płytkęCD. Przeczytałem większośc wątków na tym forum jak również na divx.pl i nadal nie wiem jak to zrobić.
1. czy potrzebne są kodeki DV do "przerobienia" DV-Xvid i czy wystarczy np taki pakiet http://cdrinfo.pl/software/stronaid.php?id=2245223223
nie chcę płatnych.
2. czym zgrać na dysk? czy ScenalyzerLive 2.1 jest freeware, tak jest na chip.pl?
3. kompresja - jakie ustawienia? na pewno GKnot. Jaka rozdzielczość, ile przebiegów, jak pozbyć się przeplotu.

Proszę nie odsyłajcie mnie do lewego górnego narożnika, bo w innych postach są szczątkowe informacje a już mnie oczy bolą od czytania. :?

Pozdrawiam
Searching

piątek, 30 lipca 2004, 12:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Wszystko czego nie wiesz i o co boisz się zapytać :)
http://www.divx.howto.pl/modules.php?name=Content

piątek, 30 lipca 2004, 12:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

piątek, 30 lipca 2004, 12:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ten link znam i sprawdziłem - wszystko działa tak jak napisane. Zrobiłem pierwszy filmik i jakość nie była zadawalająca.
Troszkę pokombinowałem i zwiększyłem bitrate do 2500 oraz zastosowałem filtry usuwające przeplot i jest lepiej.
Moje pytanie:
JAK ZROBIĆ XVID W NAJLEPSZEJ JAKOŚCI?
Jakie parametry, czy macie jakieś doświadczenia, czy bazujecie tylko na ustawieniach z ww artykułu.
2. Co do ScenalyzerLive 2.1 to nie jest darmowy - pojawia się co kilka sekund napis przypominajacy o rejestracji. Czy znacie może jakiś darmowy programik do zgrania z kamery na HDD?
3. Czy prosty montaż (chodzi o kolejność ujęć) da się zrobić w jakimś darmowym programie?
4. Dzisiaj zaczynam próby na Linuxie + Kino. Jeżeli ktoś ma doświadczenia z Linuxem lub zna pomocne linki to proszę o info.
Pozdrawiam
Searching

poniedziałek, 2 sierpnia 2004, 11:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ostatnio edytowano piątek, 22 października 2004, 09:17 przez jam3, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 2 sierpnia 2004, 11:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Widzę, że mało kto eksperymentuje z jakością. Przepis z divx.howto.pl jest uniwersalny i chyba wszystkim wystarcza. Szkoda.
Rozumiem, że są wakacje i inne zajęcia, ale dajcie coś od siebie, żeby można spróbować modyfikacji tego "przepisu".
Jak pozbyć się przeplotu? Zaznaczam filtry deinterlace, jest lepiej, ale nadal jadący samochód jest rozmyty. Macie jakieś pomysły co z tym zrobić.
Cały czas chodzi o DIVX, XVID do oglądania na kompie w najlepszej możliwie jakości

Pozdrawiam

Searching

czwartek, 5 sierpnia 2004, 08:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czyli jednak nie przeczytałeś divx.howto.pl :P

jest tam napisane m.in. że do kompresji różnego rodzaju materiału stosuje sie różne ustawienia i jest to prawda :P nie wydaje ci się że gdyby istniały jakieś "najlepsze ustawienia" to ta cała lista opcji przy konfigurowaniu kodeka byłaby niepotrzebna ? a jednak te opcje tam są i do czegoś służą :P

wtorek, 10 sierpnia 2004, 00:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://www.divx.pl

pa

środa, 25 sierpnia 2004, 10:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]