Teraz jest poniedziałek, 17 czerwca 2019, 16:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 divx, xvid na dvd 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post divx, xvid na dvd
witam
Moze to głupie pytanko ale.
czy mozna przerabiac filmy divx,xvid do formatu dvd tzn. załóżmy ze sciągam filmik z netu np. przez dc++ i chcę go obejrzez na odtwarzaczu dvd. czy jest taka mozliwość??
Nie chodzi mi o dvd które obsługują divx, co jest dziwnym faktem ze odtwarzacze DVD z lepszej półki nie obsługują ani divx ani xvid.

dajcie znac co i jak ??

środa, 11 sierpnia 2004, 00:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: divx, xvid na dvd
ashik666 napisał(a):
witam
Moze to głupie pytanko ale.
czy mozna przerabiac filmy divx,xvid do formatu dvd tzn. załóżmy ze sciągam filmik z netu np. przez dc++ i chcę go obejrzez na odtwarzaczu dvd. czy jest taka mozliwość??
Nie chodzi mi o dvd które obsługują divx, co jest dziwnym faktem ze odtwarzacze DVD z lepszej półki nie obsługują ani divx ani xvid.

dajcie znac co i jak ??

chyba to nie jest do końca legal(te sciągnie filmów)
ale szatanie(te 3 x 6)
przerób sobie na mepg2 i zrób płyte/ty dvd albo svcd
albo na mepg1 i vcd

tylko się nie zdziw jak wzrosnie objętośc pliku

a do otwarzania divx to sa takie jakis stacjonarny philips i jeszcze jakiś
ale to mało co który stacjonarny DVD umie

środa, 11 sierpnia 2004, 09:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

tak samo jak sie zrobic dzwiek ac3 z stereo i plyte cd z kasety magnetofonowej, tylko trzeba sie zapytac czy ma to sens

tracisz na jakosci obrazu + czesto masz tylko sciezke audio w stereo
nie masz mozliwosci podpiecia kompa do tv ?

środa, 11 sierpnia 2004, 16:04
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

jezeli chodzi o filmy z neta to są srednio o 3 mies. wczesniej niz film na dvd.
a pytam sie bo na razie nie mam kina domowego i duzo ogladam filmów z neta. i potrzebowałem informacji czy jest sen kupowac załózmy DVD philipsa za 500zł z mozliwoscią odtwarzania divx.
Mam zamiar kupic dvd lepszej jakosci a te juz nie maja mozliwosci odtwarzania divx.

ps. zreszta jezeli kogos stac na kino domowe za 4 tys. zł to powinoo go stac na film dvd :)

czwartek, 12 sierpnia 2004, 19:01
Stały bywalec
Stały bywalec

Robilem pare filmow z divixa (czy tam jego mutacji ) do dvd. Jesli jest w dobrej jakosci to film na dvd wyjdzie dosc dobrze ( nie bylo zadnych pikseli i zarnistosci).

sa dwie metody, gdy mamy film z napisami txt.
1 wrenderowanie napisow w plik filmowy (oczywiscie bez braku mozliwaosci włączania i wyłaczania w menu)

2. Wykonanie authoringu w sposob umozliwiajacy wlaczanie i wylaczanie napisow w menu. Metoda troche bardziej zlozona.

Opisy :

http://forum.divx.pl/viewtopic.php?t=6088
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=21085&page=2
http://www.cobraverde.net/
najprostsza jest ta:
http://free.of.pl/p/pajew/

pozdr

czwartek, 12 sierpnia 2004, 19:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czy ma sens?
jezeli chodzi o filmy z neta to sÂą srednio o 3 mies. wczesniej niz film na dvd.

tak, to powazny argument za, ale pod warunkiem ze to dvd-rip z plyty ktora juz wyszla na zachodzie a filmu u nas jeszcze nie bylo premiery, co ma czesto miejsce :roll:
w innym przypadku te przedpremierowe produkcje sa poza wyjatkami czesto marnej jakosci

chyba najwiekszym plusem divx'ow jest ich dostepnosc, dodatkowo gdy film posiada sciezke ac3 to faktycznie robi sie to coraz bardziej interesujace :wink:

czwartek, 12 sierpnia 2004, 20:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
ja polecam sposob najprostszy a mianowicie Nero Vision Expres, plik obojetnie jaki ladujemy do programu mozemy sobie porobic rozdzialy w programie itd. i na koncu wrzucamy plytke i dajemy nagrywanie. Program sam sobie transkoduje wszytko do dvd nas nic nie martwi tylko czekanie w zaleznosci od kompa. MI robi z nagraniem godzinke z czyms, takze w porownianiu z innymi programami jest bardzo szybko a efekt identyczny, takze polecam !!

wtorek, 21 grudnia 2004, 01:05
Stały bywalec
Stały bywalec

ja polecam sposob najprostszy a mianowicie Nero Vision Expres, plik obojetnie jaki ladujemy do programu mozemy sobie porobic rozdzialy w programie itd. i na koncu wrzucamy plytke i dajemy nagrywanie. Program sam sobie transkoduje wszytko do dvd nas nic nie martwi tylko czekanie w zaleznosci od kompa. MI robi z nagraniem godzinke z czyms, takze w porownianiu z innymi programami jest bardzo szybko a efekt identyczny, takze polecam !!

Zapomniałes dodac ze twoja metoda dotyczy tylko polskich filmow, bo jak wiesz wiekszosc filmow posiada napisy w pliku textowym, a tym sposobem je nie dodamy.
Ponadto wg mnie tworzenie menu w Nero jest w ogóle nieintuicyjne i niewygodne. Odradzam

wtorek, 21 grudnia 2004, 01:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Małe sprostowanie : Jeżeli chodzi o DVDRip'y, to ukazują się w sieci ZAWSZE PO DVD-R ... W końcu z czegoś trzeba tego ripa zrobić - prawda ? ;P Tylko screenery (nie mylić z kinówkami) ukazują się wcześniej, ale z regóły mają "na sobie" napisy że jest to własność takiej a takiej wytwórnii i że jest to tyllko do użytku wewn. itd. Często też w takich screenerach w 2 czy 3 miejscach zanika na chwilke kolor. Pytanie - czy opłaca się takowe screenery przerabiać na DVD ?

wtorek, 21 grudnia 2004, 15:23
Stały bywalec
Stały bywalec

Jasne ze sie nie opłaca. Ale czasem jest taka sytuacja ze mamy film w divx-sie przyzwoicie zrobiony, na ktorym nam bardzo zalezy, ale nie mozemy go nigdzie dostac na dvd, a nasz stacjonarny odtwarzacz divxow nie czyta.

Tylko i wyłacznie o taką sytuacje chodzi.

z powazaniem

wtorek, 21 grudnia 2004, 15:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bardzo dużo czasu trzeba poświęcić, aby dobrze dopasować napisy do dialogów. Nawet jak się ma konwerter napisów do odpowiedniego formatu, to i tak napisy z netu są z reguły niedopasowane.
Ostatnio straciłem na 1 filmie 5 godz. - tyle zajęła mi korekcja napisów w workshopie.
Mariusz

wtorek, 21 grudnia 2004, 15:52
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]