Teraz jest wtorek, 18 czerwca 2019, 09:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 ProCoder i bitrate 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post ProCoder i bitrate
Witam wszystkich. Bardzo proszę o pomoc, bo już szukam kilka dni pewnej informacji. Koduje materiał z kamerki cyfrowej avi Canonpus Procoderem 1.0, celem zgrania na płytkę DVD. Materiał ten, to 1 godzina 18 min. z urodzin mojej córeczki. Ustawiłem zmienny bitrate 2 pass vbr., jednak ostatnio dałem chyba za wysoki bitrate bo odtwarzacz dostał czkawkę. Stąd prośba o pomoc: jaki ustawić bitrate. Czy wystarczy np. video bitrate 6000 kbits i max. bitrate 8000 kbits/s. Zależy mi (jak wszystkim) na jakości, nie na czasie... Dziękuję Wam bardzo i pozdrawiam! :D

Acha, czy w ogóle dobrze robię ustawiając zmienny bitrate, czy nie lepiej by było ustawić 1 pass vbr lub cbr. Ktoś mi zasugerował, że dla amatorskich filmów do 1,20 h najlepiej ustawic 2 pass vbr. Dzięki! :)

poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 10:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

8000 max to nie jest za duzo dla odtwarzacza stajonarnego
skoro masz duzo czasu to poeksperymentow bo kazdy inny material inaczej sie kompresuje, ale sadze ze 1,20h 8000/6000/2500 bedzie ok

poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 11:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Mam jeszcze tylko jedno pytanie: po co w Procoderze 2, przy ustawieniu 2 pass VBR istnieje pole minimum bitrate, skoro jest już video bitrate i Maximum bitrate (jak w poprzednich wersjach). U mnie sytuacja była taka, że miałem film 1,19 h zajmujący 17 GB i po kompresji przy video bitrate 6000, max. 8000 (minimum nie ustawilem, więc było 0) skompresował mi plik video do wielkości 3,5 GB. Gdy później podpatrywałem jak kształtował się bitrate w Power DVD to balansował praktycznie od 3000 do 7900, więc czy lepiej nie jest ustawić jakiś minimalny bitrate? Wielkie dzieki za wszelkie informacje. Pozdrawiam! :D

czwartek, 19 sierpnia 2004, 08:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=38464

piątek, 20 sierpnia 2004, 07:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

piątek, 20 sierpnia 2004, 08:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]