Teraz jest czwartek, 27 czerwca 2019, 12:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Najlepszy Program do edycji Video! 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Najlepszy Program do edycji Video!
Jaki program do edycji video? Jaki polecacie? Poszukuje programu ktory znakomicie edytuje VIdeo tzn klejenie dzwiekow do wideo itp.. poprostu edycja na calego prosze o propozycje....

czwartek, 19 sierpnia 2004, 21:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tym pytaniem to możesz wywołać małą wojnę, zwłaszcza zwolenników i przeciwników Premiere

czwartek, 19 sierpnia 2004, 21:21
Moderator
Moderator

do edycji na calego najlepszy bez watpienia jest Pure Motion EditStudio 4!

pozdrawiam;)

czwartek, 19 sierpnia 2004, 22:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

-Damian- ma rację. Tematów poruszających różnorodne programy do edycji jest na tym forum cała masa. Raczej użyj funkcji "szukaj". Ja sam montuję na AP i bardzo sobie ten program chwalę.

czwartek, 19 sierpnia 2004, 23:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Najlepszy jest bez wątpienia Liquid Pinnacla, a AP to cienias jest przy tym z Pinnacla,

a właściwie to nie mo co nawet porównywać

to tak jak bym porównywał Poloneza ( AP ) do BMW ( LE ) , niby i to auto i to auto, ale.... no właśnie

piątek, 20 sierpnia 2004, 06:53
Bywalec
Bywalec

CHodzi mi o podanie mi nazw programikow jakie uzywacie i jakie polecacie a ja sobie przejze i wybiore the best :)

piątek, 20 sierpnia 2004, 16:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Najlepszy jest bez wątpienia Liquid Pinnacla, a AP to cienias jest przy tym z Pinnacla,

a właściwie to nie mo co nawet porównywać

to tak jak bym porównywał Poloneza ( AP ) do BMW ( LE ) , niby i to auto i to auto, ale.... no właśnie

No i zaczęło się :D

Osobiście montuję na AP Pro prawie od samego początku. Prawie, bo były jeszcze Pinnacle Studio i Edit Studio, każdy może z 2-3 dni.

piątek, 20 sierpnia 2004, 18:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja montuje na ULEAD MEDIA STUDIO 7 Pro już 2 lata i szczeże mówiąc nie wyobrażam sobie montować na innym programie. Moim skromnym zdaniem program ten jest najbardziej przyjazny jeśli chodzi o interfejs obsługi.
A można zrobić dokładnie to samo co np. w Adobe premiere i o ile prościej!!!! Miałem tą nieprzyjemność pracować na Adobe.

Pozdrawiam

piątek, 20 sierpnia 2004, 19:43
Nowy
Nowy

Wlasnie sciagnalem probna wersje Adobe Premiere i troche jestem przerazony zlozonoscia tego programu. Uzywalem troche Photoshop i wyglada na to, ze Premiere jest co najmniej tak samo skomplikowany.

Czy ULEAD faktycznie pozwala na osiagniecie podobnej jakosci i daje takie same mozliwosci konfiguracji?

Dotychczas uzywalem Pinnacle Studio 8.8 i bylo ono bardzo latwe w obsludze, ale jednoczesnie bardzo uproszczone...

Pozdrawiam.

Maciek

piątek, 20 sierpnia 2004, 20:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No cóż ... Jakość np. kodowania do mpeg2 jest moim zdaniem dobra i szybka jak na kodek uleda , ale niestety program ten nie współpracuje np. z kodekiem CCE. co według wielu jest poważnym brakiem i utrudnieniem.
Ale przecież nie powiedziane jest że koniecznie trzeba kodować materiał z
timeline , mozna po obróbce dv wrzucić materiał poza programem edycyjnym bezpośrednio do kodeka i po bólu.
Ja osobiście tak robie.

Jeśli chodzi o możliwości konfiguracji to z całym przekonaniem jest ich bardzo dużo. Wręcz zabrakło by mi czasu aby je opisywać ale dokładnie to co robi Adobe zrobi równierz UleadMediaStudio 7.

Nie porównuj pinacla bo naprawdę przy tych programach z wyrzszej półki wygląda bardzo mizernie. Spróbuj z Unleadem jest o wiele bardziej intuicyjny w obsłudze niz Adobe.

Pozdrawiam.

piątek, 20 sierpnia 2004, 21:10
Moderator
Moderator

Ja montuje na ULEAD MEDIA STUDIO 7 Pro już 2 lata i szczeże mówiąc nie wyobrażam sobie montować na innym programie.

POPIERAM
POTWIERDZAM
... i do dziś nie mogę zrozumieć dlaczego Premiere jest tak popularny choć Ulead potrafi wszystko to co Premier a może i nawet więcej przy nieporównywalnej łatwości obsługi. Jedyną wadą Uleada jest mniejsza ilość pluginów ale siedem części Adorage rozwiązują ten problem. Jeszcze raz polecam bo jest to program, który łączy w sobie to co dla innych programów jest niewykonalne: a mianowicie - profesjonalne możliwości i łatwość obsługi, które dla początkujących adeptów montażu są nie do przecenienia.
Pozdrawiam..... Uleadowców :-)

piątek, 20 sierpnia 2004, 21:57
Bywalec
Bywalec

Ja używam Ulead Video Studio 8.Po wielu próbach z innymi wybrałem ten poniewaz jest bardzo "user friendly" a mozliwości podobne lub takie same jak np.AP :lol:

piątek, 20 sierpnia 2004, 22:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli piszecie o programie do NLE a tym bardziej gdy porównujecie programy to piszcie, którą konkretnie wersję macie na myśli.
Dla przykładu pawelvideo pisze, cytuję
"...ale dokładnie to co robi Adobe zrobi równierz UleadMediaStudio 7"

Program Uleada został określony dokładnie ale już Adobe nie.

Uważam, że do porównań należy przyjmować aktualnie najnowsze dostępne wersje i tak UMS 7 Pro winno być porównywane do Adobe Premiere Pro 1.5 a nie do np. AP 6 czy 6.5.

Przy takim porównaniu UMS 7 wypada blado a napisanie przez macone, że Ulead Video Studio 8 !! ma możliwości takie lub prawie takie same jak AP to wielkie nieporozumienie świadczące o całkowitej nieznajomości programów Adobe.

Jeszcze tylko wspomnę o jednym:
- w naszych polskich warunkach programy Adobe mają tę dodatkową zaletę, że posiadają największa ilość książek (poradników, podręczników, instrukcji) w języku polskim. Do wersji AP 6 i 6.5 wyszło ponad 10 publikacji a do AP Pro już są 2 . To znacznie ułatwia osobom początkującym rozpoczęcie pracy z programem.

sobota, 21 sierpnia 2004, 00:15
Moderator
Moderator

Jak widzisz WgizmO temat jest trudny i nie sądzę, żebyś dowiedział się tu jaki jest NAJLEPSZY edytor z tego prostego powodu, że najlepszego po prostu NIE MA...

Prawda jest taka, że każdy ma mnóstwo wad i jeśli oferuje jakieś możliwości, to nie oferuje innych... i w ten sposób możesz przejrzeć i wybrać THE BEST, ale tylko dla Ciebie i Twoich celów.

Osobiście montowałem na wszystkich wymienionych tu edytorach i poprzestałem na rozwiązaniu Adobe ale właściwie TYLKO dzięki istnieniu pluginów, a właściwie dzięki pluginowi BorisRED, bo bez tego AP byłby dla mnie bezużyteczny.

Odradzam Pinnacle Liquid'a, jest strasznie inwazyjny i "zasobożerny" w porównamiu z innymi, a oferowane przez niego możliwości są zbliżone.

Jeśli interesują Cię prostrze edytory, to rzuć okiem np. na Pure Motion EditStudio 4. Nie przyglądałem mu się zbyt uważnie, ale chyba jest nie najgorszy, a na pewno tańszy... No chyba, że cena nie gra roli :wink:

No to na razie byłoby na tyle. Oczywiście odezwe się jeszcze... Pewnie naraziłem się temu od Liquida :lol:

PeaceAnt Love!

sobota, 21 sierpnia 2004, 00:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Program Uleada został określony dokładnie ale już Adobe nie.

Już się poprawiam , oczywiście mówię tu o programie w wersji ADOBE PREMIERE 6-6,5-7.

I raczej nie mam zamiaru być złośliwym , po prostu każdy swoje chwali.

I nikogo nie pszekonasz do żadnego z nich jeśli zainteresowany nie sprawdzi tego osobiście (organo leptycznie).

Pozdrawiam.

sobota, 21 sierpnia 2004, 10:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona