Teraz jest wtorek, 23 lipca 2019, 05:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Czas kompresji do mpeg2. ?? 
Autor Wiadomość
Moderator
Moderator

Wszystko jest dobrze, ale dla płyty DVD trzeba utworzyć kompilację zgodną z jej standardem, czyli dokonać authoringu (kompresja to jeszcze nie koniec), w kórym w/g potrzeby zrobimy całe menu mniej, lub bardziej złożone, jak i program pokroi nam wszystko do postaci plików o wielkości i zgodności z formatem płyty DVD. Na płycie znajdowały się będą dwa katalogi AUDIO_TS, oraz VIDEO_TS, w tym drugim poszczególne pliki składowe nie przekraczają 1GB, taka jest włąśnie tego konstrukcja. Oczywiście mogę się mylić może jest inny powód, z pewnością nie jest to wina systemu plików FAT, co piewrsze przyszło mi do głowy, gdyż nie pozwolił by ci on na utworzenie mpeg2 o wielkości 4.5GB. Aha dodam jeszcze, bo obawiam się, że tak włąśnie robisz, że nie nagrywaj płyty jako DANE, lecz jako DVD Video przy wyborze zapisu. Tak na marginesie - trochę za duży ci wyszedł ten mpeg2 - może się nie zmieścić wraz z menu.
Pozdrawiam gorącoo

środa, 25 sierpnia 2004, 08:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
W jaki sposób zmniejszyć wielkosc tego pliku mpeg2,jakie parametry powiiny byc aby jakośc filmu była b.dobra.

środa, 25 sierpnia 2004, 19:37
Moderator
Moderator

W taki sposób, że zmniejszamy jego bitrate co prawda niewiele mniej, gdyż prawie jest dobrze, myślę, że najlepiej dojdziesz do tego metodą prób i błędów. Wynikowy plik video dla DVD powinien ci wyjść +/- 4.26GB (z takiego założenia wychodzą programy które dobierają stopień bitrate automatycznie) masz wtedy spokojnie miejsce dla menu. Wiadomo im większy bitrate tym lepsza jakość, oczywiście bez przesady, gdyż zbyt wielki może się "ciąć" w starszych odtwarzaczach DVD.
Pozdrawiam gorąco.

czwartek, 26 sierpnia 2004, 04:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja mam taki problem że mi obraz traci płynnośc pryzzgrywaniu do mpgp2 niewiem czyja to wina moze ktos pomoże ?
mam panasonic ngs11

czwartek, 9 września 2004, 21:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Przepraszam że się wtrącam , ale mam pytanie z innej beczki a widzę, że w dyskusji uczestniczą użytkownicy Pinnacle Studio 9.
Mam poważny problem (przynajmniej tak mi się wydaje) który dotyczy tworzenia dysku DVD w Pinnacle Studio 9, który polega na tym, że po wypaleniu płyty DVD znika podkład muzyczny i cała obróbka dźwięku(podładam dzwięk z płyt CD). Płyta zostaje wypalona tylko z dźwiękiem z filmu bez śladu jakiejkolwiek obróbki. Z dołożonej muzyki zostaje tylko fragment pod menu"
Czy komuś udało się jakoś rozwikłać ten problem? Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam Maciek

czwartek, 9 września 2004, 22:22
Bywalec
Bywalec

Post MPEG 2
Witam!

To mi powiedzcie co jest z moim kompem mam Pinnacle 9 i jak przerabiam na MPEG2 to wyskakuje mi krytyczny bład pod systemem XP i 2000Pro próbowałemk i jest to samo powiedzcie mi co to może być.

czwartek, 16 września 2004, 09:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2