Teraz jest poniedziałek, 17 czerwca 2019, 19:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Konfiguracja Leadtek WinFast TV 2000 XP Expert 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Konfiguracja Leadtek WinFast TV 2000 XP Expert
Witam
Potrzebuje wiedziec jak skonfigurowac w opcjach w/w karte.

Potrzebuje nagrywac video, ale albo pliki zajmuja kosmiczne wielkosci, albo jak w przypadku VCD rozmazuja sie. Za duza pewnie kompresja.

Co mam zrobic? Bardzo prosze o pomoc..

sobota, 21 sierpnia 2004, 21:21
Nowy
Nowy

W jakich ustawieniach nagrywacie coś z TV ? jakie kompresje, formaty itp?

niedziela, 22 sierpnia 2004, 19:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
mam ta karte. osobiscie to wole robic tak ze z niej zgrywam bez kompresji w 384x288@25fps a potem w virtualdub robie do xvida. ale jesli zalezy ci na kompresji w locie to ta karta powinna sobie poradzic.
ja do filmow zgranych z mojego analogwego soniaka hi8 uzywam kompresji xvid quantizer 4. tak spakowany filmik ma przyzwoite rozmiary i dobra jakosc. ale nie probowalem w locie tego kompresowac przy zgrywaniu. choc wydaje mi sie ze przy tej rozdzielczosci powinna sobie karta poradzic. gorzej przy pelnej rozdzielczosci dla pal.

poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 23:42
Nowy
Nowy

Wielkie dzieki za odpowiedz ale nie mam konkretow o ktore mi chodzilo. Mianowicie chcialbym wiedziec czy jest to MPEG-1, MPEG-2(do wyboru Normal, Good i Optimal), VCD, Super VCD, DVD, Windows Media(R) Video, Uncompressed AVI, DirectBurn VCD, DirectBurn SuperVCD...

Ktorym profilem nagrywasz? albo nagrywacie?

wtorek, 24 sierpnia 2004, 17:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
ja utworzylem nowy profil i tam wrzucilem takie ustawienia jak mi pasuja.

środa, 25 sierpnia 2004, 12:56
Nowy
Nowy

środa, 25 sierpnia 2004, 18:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Konfiguracja Leadtek WinFast TV 2000 XP Expert
tixi napisał(a):
Witam
Potrzebuje wiedziec jak skonfigurowac w opcjach w/w karte.

Potrzebuje nagrywac video, ale albo pliki zajmuja kosmiczne wielkosci, albo jak w przypadku VCD rozmazuja sie. Za duza pewnie kompresja.

Co mam zrobic? Bardzo prosze o pomoc..

środa, 25 sierpnia 2004, 21:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
takie ustawienia mam jesli zgrywam z kompresja. przy wiekszej rozdzielczosci karta raczej niewyrabia

czwartek, 26 sierpnia 2004, 11:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

najlepiej zrobisz jak będziesz zrzucał w mpegu2... tyle że pliki małe nie będą - ale zawwsze można je później skompresować do xvid'a np. i otrzymasz lepszą jakość niż gdybyś od razu zrzucał w xvid'zie. Rozdziałka oczywiście pełna (720x576) Co do ustawień (ja nei pamiętam a nei mam teraz karty pod ręką) Good Optimal itd. popróbuj sam które ustawienie daje Ci lepszy efekt ...
Co do dźwięku to czy go kompresować zależy od mocy Twojego PC ... Sama już kompresja w locie do MPEG'a 2 zajmie Ci sporo zasobów procesora ...
Jeżeli przy kompresji dźwięku do mp3 zacznie Ci gubić klatki to ustaqw tak żeby Ci robił dźwięk niekompresowany - zrobisz to sobie później ...

PS. Filmy zrzucaj sobei na zdefragmentowany wcześniej dysk ... (najlepiej na pusty/czysty)

Pozdrawiam ...

czwartek, 9 września 2004, 22:49
Bywalec
Bywalec

Post Dżwięk w WinFast 2000 Expert.
Witam, od niedawna jestem posiadaczem (szczęśliwym(?)) tej karty i jak na razie moje problemy to:
1. dwięk przy oglądaniu programów - brzytwa, ale już jakość dźwięku po zgraniu programu na HDD brzmi "jak z wiadra". Długo trwało zanim wogóle udało mi się tak poustawiać, żeby wogóle był dźwięk w zgranym pliku mpg. W końcu po zabawie z kabelkami ( dzięki Bogu na Sound Blasterze są trzy wejścia: dla CD, karty i modemu) dźwięk miodzio (ale tylko przy oglądaniu). W ustawieniach Audio-Out Control Line i Audio Recording Cotrol Line ustawiłem Aux Volume. Pytanie: czy są jakieś dodatkowe ustawienia, które pominąłem?
2. Obciążenie procka (Athlon 1600+) przy oglądaniu wynosi 30-40%, a przy zgrywaniu -100%, początek nagrywania to zawsze krótkie szarpnięcie obrazu i dźwięku. Pytanie: czy można w jakiś sposób ustawić mniejsze obciążenie (testy np. w PC World Komputer wskazywały, że obciążenie procka to max 13%)?

sobota, 1 stycznia 2005, 21:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]