Teraz jest środa, 19 czerwca 2019, 17:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Kolejność pól z kamery minidv 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Kolejność pól z kamery minidv
Jaka jest kolejność pól materiału zgranego przez f-w z kamery minidv,da się sprawdzić?Szukałem na forum ale są tylko informacje dotyczące materiału poedycji.

niedziela, 22 sierpnia 2004, 14:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Każda klatka wideo wyświetlanego z przeplotem składa się z dwóch półobrazów. Kolejność wyświetlania półobrazów może zmieniać się w zależności od sposobu zapisu informacji na taśmie wideo. Półpole zawierające linie o numerach nieparzystych nosi nazwę półpola nieparzystego. Jeśli to półpole wyświetlane jest jako pierwsze, co spotykane jest w przypadku taśm analogowych i profesjonalnych formatów cyfrowych, zapis jest nazywany zapisem z dominancją górnego półobrazu (półpola). Jeśli jako pierwszy wyświetlany jest półobraz zawierający linie o numerach parzystych, zapis określany jest jako zapis z dominacją dolnego półobrazu (lub parzystego półobrazu). Taki zapis spotykany jest w formatach DV.

niedziela, 22 sierpnia 2004, 17:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
jeśli dobrze zrozumiałem ten cytat to standard mini dv to filds b, opierając się na edycji przez ulead video studio 7?

niedziela, 22 sierpnia 2004, 22:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Niestety nie wiem, nie pracuję programem ulead video studio. Nie wgłębiałem się w ten temat, bo wiedza ta jest mi zbędna. Sorry. Może ktoś inny pomoże.

niedziela, 22 sierpnia 2004, 22:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A na jakim pracujesz, może jakieś sugestie,próbowałem na kilku programach ale jakoś żaden nie spełnia moich oczekiwań,głównie problem z tymi polami,tzn w tym samym projekcie przejścia raz drżą a raz nie,zgrywam na jednym programie i raz przejście drży a raz nie,o co chodzi,rozumiem jak bym to robił w kilku programach,coś mógłbym skopać?

niedziela, 22 sierpnia 2004, 23:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]