Teraz jest czwartek, 20 czerwca 2019, 13:23

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Problem z klipem w Divx nagranym na CD 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Problem z klipem w Divx nagranym na CD
Witam.
mam następujący problem z odtwarzaniem klipu zapisanego w DIVX-ie.
Robię klipy przy uzyciu AP 6,5 i zapisuję je w różnych standardach. Najczęściej w DV, DVD, VCD, ale teraz potrzebuję wynikowy plik zapisać przy użyciu standardu DIVX. I jest problem. Otóż źródłowy klip zapisany w DV z dźwiękiem nieskompresowanym przerabiam przy użyciu VirtualDub'a na DIVX'a (video - DIVX 5.05 lub 5.1 / audio - LAME ) lub przy użyciu TRex'a (soft do karty Pinnacle DV500DVD). Utworzony plik oglądam na różnych komputerach przy użyciu różnych systemów operacyjnych i najczęściej odtwarzaczem Windows Media Player lub DIVX Player. I do tej pory jest prawie wszystko OK. Problem pojawia się gdy klip zapisuję na płytkę CD i próbuję go odpalić z kompa. Klip najczęściej nie startuje lub zawiesza system (Win2000Prof) albo też odtwarza klip co którąś sekwencję bez dźwięku (Win98SE). Tak jak pisałem robię to na trzech kompach, z których jeden jest w miarę "wypasiony", drugi mniej, a trzeci najmniej :) Na każdym występuje jakiś problem z odtwarzaniem pliku z płytki. Nadmienię , że taki sam klip zapisany na płytce CD w standardzie VCD (MPEG-1) działa mi bez problemu na każdej maszynie, nawet tej najsłabszej. Gdzie zatem może tkwić problem? Z góry dziękuję za pomoc życzliwym specom od DIVX'a. Pozdro

czwartek, 9 września 2004, 00:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]