Teraz jest wtorek, 18 czerwca 2019, 17:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Kto będzie tak miły i podeśle kawałek DVD 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kto będzie tak miły i podeśle kawałek DVD
Witam,

Czy ktoś mógły wrzucić mi na adres jr22expekt@o2.pl z 15-sto sekundowy plik w formacie mpg2(zgodne z DVD) zawierający scenyz szybkim ruchem lub ruchem kamery nagrany normalną amatorską kamerą MiniDV za 2000-3000zł, ściągnięty przez zwykłe FireWire i przekodowany do DVD.
( ważne żeby był z przeplotem i 25 fps)
Bo ja próbuję przez wiele tygodni tworzyć DVD z DV i efekt jest taki że da się to oglądać w bardzo dobrej jakości tylko na TV.
Na monitorze komputera nie da się tego oglądąć, płynność jest do D....., jakieś drgawki itd (kolejność pól dobra)
Chciałbym porównać bo może tak już musi być....a może powinienem wyrzucić z okna komputer(bo kamerę podmieniałem, nie mówiąc o systemie i sofcie który przeinstalowywałem już 10 razy)

Z góry wielkie dzięki i pozdrawiam wszystkich.

poniedziałek, 20 września 2004, 23:30
Bywalec
Bywalec

Jak będziesz wyrzucał komputer to daj namiar, przyjdę pod okno to może uda mi się złapać.

A tak na serio to jakieś 2 miliony razy było na tym i innych forach, że zawsze na monitorze komputera obraz będzie do d...
Tylko telewizor służy do oglądania takich produkcji.

Pozdrawiam

wtorek, 21 września 2004, 18:24
Nowy
Nowy

Czytałem i widziałem , że jest do dupy ale jeśli chodzi o jakość obrazu(no bo widać za dużo szczegółów ze względu na większą liczbę pikseli).
A u mnie jest problem z płynnością (jakby brakowało co którejś klatki, chociaż jestem pewny że wszystkie są). Ten sam problem zawsze w DVD lub DIVX, XVID itp. . NO i skąd ta zależność: inaczej przycina np. przy 85 Hz a inaczej przy 100Hz monitora.
Kiedyś jak pytałem o ten problem na forum to ktoś mi odpowiedział że u niego na PowerDVD i na 25 fps idzie tak samo płynnie jak oryginalne filmy z DVD!!!. A jak ktoś miał problem z drżeniem, zacinaniem to zreguły chodziło o złą kolejność pól.

Jak masz możliwość to wyślij chociaż kawełek DiVx'a. To mi dużo wyjaśni bo będę miał jakieś porównanie. Będę bardzo wdzięczny.

Sorry że może zawracałbym ci głowę, ale jak masz możliwośc to może ja ci wyślę kawałek żebyś ocenił...

Pozdr

wtorek, 21 września 2004, 20:13
Nowy
Nowy

Wielkie Dzięki Panu Piotrowi Kowalskiemu za przesłaną próbkę materiału.

Teraz wiem że wszystko robię Ok jeśli chodzi o zgrywanie i kompresję
materiału.
Podobne efekty przycinania się obrazu przy ruchach kamerą występują zarówno
w "test" jak i w moim materiale (u Pana trochę mniej ale to tylko dlatego że
ja jako początkujący amator za mocno i zbyt szybko kręcę dookoła kamerą)

Wydaje się że teraz zrozumiałem tego przyczynę (tak niedoskonale będzie
dopóki jakiś konstruktor nie wymyśli monitora (karty grafiki) który, gdy
komputer będzie wyświetlał video przełączy się w specjalny tryb pracy w
którym będzie synchronizował się z otrzymanymi z karty klatkami tak że
rozpocznie rysowanie linii poziomych na swoim ekranie dokładnie w tym samym
czasie gdy przyjdzie czas na wyświetlenie klatki (no i powtórzy to samo 3
lub 4 razy) a następnie tak samo kolejną . Bo tak chyba działo TV tylko że
każde półpole rysuje raz.

Nie mogą zrozumieć tylko dlaczego jest płynnie w profesjonalnym DVD.
Przecież tam jest ta sama zasada klatka po klatce (przeplot czy bez nie ma w
tym przypadku znaczenia)

Pozdrawiam
Jan Rakus

środa, 22 września 2004, 19:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Pewnie Twój komputer jest dość kiepski. Przy P-4 3G HT obraz jest taki sam jak w TV ze stacjonarnego DVD.

środa, 22 września 2004, 20:18
Nowy
Nowy

Nie to nie wina kiepskiego komputera (obciazenie procesora ok. 6-12% a przy odtwarzaniu divxa 50fps ok. 30-60%)
Grafika Radeon9000 (chyba w zupełności wystarczy do tego celu ), Duron 1800 przerobiony na Athlona XP2700. HDD7200 8MB cache nowej generacji.
Timmingi pamieci wyśrubowane optymalnie.
W testach Sisoft Sandra wypada lepiej od przygładowych konfiguracji.
W 3dmarku grafika też ma wyniki na jej poziomie.
Przeciez do płynnego odtwarzania DVD Divix wystarczy już PentiumIII>500Mhz.

Jakiego odtwarzacza używasz do oglądania DVD?
I czy naprawdę nie widzisz lekkich drgań/zacięć w scenach w których naprzyklad obracasz szybko kamerą z lewej na prawo lub z maksymalną prędkością najeżdzasz zoomem?

A może to HT coś ma w sobie ze specjalnym sposobem obróbki wideo.
Ale raczej nie bo to pewnie tylko coś w rodzaju wieloprocesowości jednego fizycznego procesora i pewnie tylko odpowiedni soft może potrafić to wykorzystywać.

Ostatnio nawet opróżniłem wszystkie sloty PCI, powyłączałem wszytkie urządzenia w biosie typu LAN,AUDIO,USB, zainstalowałem potem system i było dokładnie to samo.

To jest coś z synchronizacją. Bo jak można wytłumaczyć efekt: jest taki extra odtwarzacz NvidiaDVD (podobno bije wszystkie inne jakością), na którym gdy ustawie monitor na 100Hz do idzie idealnie jak na TV tylko zadrży co jakieś 7-10sek (100=4x25HZ lub 2x50Hz) a na 85 Hz zacina się non stop bo to nie jest całkowita wielokrotność liczby fps.

środa, 22 września 2004, 22:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
niech mi ktos-jakby nie bylo nowemu- wytlumaczy co maja fps do czestotliowsci odswiezania??? bo musze przyznac ze o takiej zaleznosci jeszcze nie slyszalem...

środa, 22 września 2004, 23:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
...a gdybym juz mial cos radzic - to moze problem lezy w przeplocie. material masz pewno z przeplotem a monitor wykorzystuje progressive scan. moze jakbys zastosowal filtr usuwajacy przeplot (de-interlace) cos by pomoglo.

ps. jak pisze glupoty niech mnie ktos poprawi.

środa, 22 września 2004, 23:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]