Teraz jest czwartek, 20 czerwca 2019, 06:16

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Jak zgrać aby było OK - ważne ,a może nawet proste :-) 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jak zgrać aby było OK - ważne ,a może nawet proste :-)
Kochani, kupiłem kamerkę cyfrową z myślą, że kiedyś tam nakręcę piękny film o narodzinach mojego syna, potem zgram go do PC , obrobię go po swojemu a potem zgram na DVD czy inaczej i za jakiś czas pokaże mojemu synkowi ...

Syn się urodził, film jest i nawet go zgrałem na twardy dysk, ale ..

Nie wiem czy dobrze. Chcę aby ten film był zgrany w jak najlepszej formie, aby kiedyś tam można było zgrać na płytke czy to DVD czy CD film dobrej , wysokiej jakości obrazu!
I stad moje pytanie .. jak zgrac nawet kosztem dysku ( kupiłem 100 G dysk ) film z kamery, aby kiedys zrobic ladny film o moim synku bez utraty jakosci obrazu ??????????????? Prosze o pomoc!

czwartek, 21 października 2004, 18:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przede wsystkim najpierw zostawiłbym taśmę cyfrową z nagrania jako "taśmę matka", którą zawsze kiedyś można zgrać na HDD PC-ta i tak jak piszesz najlepiej zmontować.
Pozdrawiam.

czwartek, 21 października 2004, 18:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Wszystko jasne, tylko że czas już nadszedł aby zmontowac film , poza tym kasetę zawsze nieświadomie można skasować.
W momencie kiedy zgrywam film z kamery do komputera am kilka opcji jej zgrania. Przyznam, że jako amator i laik zgrałem film zgodnie z myślą .. im więcej miejsca zajmowac będzie zgrany materiał tym wieksza jego jakość, tylko że film 20 minutowy który zajął mi prawie 3 giga, lepiej się ogląda na moim PC od tego samego filmu zgranego w innym formacie i zajmującego niecałe 400 MB .... ??

czwartek, 21 października 2004, 19:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zgrywasz z kamery cyfrowej na HDD PC-ta w programie do montażu wideo do pliku *.avi, 1 godzina to około 13 GB.
A tak po prostu zgrywasz materiał 1:1 na HDD. Następnie robisz montaż (cięcia, przejścia, filtry, dodanie napisów itp.). Tak przygotowany materiał renderujesz do pliku docelowego np. mpeg2 (DVD), lub innego (VCD, SVCD, divx) i po authoringu lub bez wypalasz płytkę. Można także obrobiony materiał z powrotem zgrać na taśmę cyfrową lub VHS.
Życzę wiele cierpliwości.
Pozdrawiam.

piątek, 22 października 2004, 20:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]