Teraz jest środa, 23 października 2019, 00:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 MPEG z tunera TV = problem 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post MPEG z tunera TV = problem
Hej!

Nie wiem, czy na dobre forum trafiłem, ale na innych nie potrafią mi pomóc, więc spróbuję u Was ;).

Posiadam tuner TV Winfast XP 2000 Expert. Nagrywam sobie skwencje video z TV i pojawiają się pewne problemy. Czasami, podczas ładowania ich do programu VirtualDub ( w celu kompresji na DivX) pojawia się taki oto komunikat:

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
MPEG: Anachronistic or discontinuous timestamp found in video stream 0 at byte position 7281108, from 1663174 to 1648773. This may indicate an improper join.
--------------------------------------------------------------------------------

Po kompresji dźwięk sobie a video sobie... :/

Nie wiem jak rozwiązać ten problem, ale chodzi mi o coś innego. Jakim programem mogę sobie poradzić z takimi plikami? Chciałbym po prostu naprawić pliki MPEG, nawet jeśli musiałbym usunąć te wadliwe klatki, albo jakoś przesunąć w nich dźwięk. Nie wiem czym i jak to zrobić.

Mój komp to Celeron 1 Ghz, 256 ram dimm, graf. GF2 mx 400. WIn XP SP2. Podczas nagrywania mam zazwyczaj włączone GG i eMule. Czy słaby komp może być przyczyną tych problemów, skoro stały bitrate nagrywania wynosi jedynie 3000 Kbps? Czy może mam jakąś uszkodzoną kartę TV? Choć nie chce mi się w to wierzyć.

PS. A może znacie jakieś forum maniaków video, gdzie mogą pomóc mi rozwiązać ten problem? Bo ja nie wiem już co robić.

Au secours!

wtorek, 26 października 2004, 18:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja używam do zgrywania z tunera lub z video przez kartę tv programu Ulead DVD Movie Factory 3. Program to prawdziwy kombajn, jest bardzo prosty, prowadzi za rękę krok po kroku użytkownika i oferuje różne stopnie i kodeki przy np kompresji w locie.
Nie spotkałem się z brakiem synchronizacji podczas jego stosowania.

http://www.ulead.com

wtorek, 26 października 2004, 19:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
najprawdopodobniej przyczyną jest procek, ja mam durona 1800 i też nie jest to złoty środek. Bez problemu zgrywam tylko z analogowego źródła w formacie VCD, przy SVCD lub DVD pojawiają się czasami problemy z gubieniem klatek.
Niestety albo cały system "macierzasty" przystosowany pod video, albo karta specjalizowana do przechwytu analogowego, ostatnio nawet ceny takich użądzeń spadły poniżej 1000,- pln

wtorek, 26 października 2004, 20:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzięki za odpowiedzi. Procek mam słaby to fakt. Ale popróbowałem różne kompresje i np. przy avi bez kompresji nie ma już problemów. Wydaje mi się także, że są mniejsze problemy przy gorszej kompresji na MPEG, gdy bitrate wynosi nawet 4000 Kbps, czyli 2 x więcej.

A znacie jakiś program, który pozwoliłby mi naprawić te uszkodzone pliki/przekonwertować je na DivX...?

wtorek, 26 października 2004, 22:03
Stały bywalec
Stały bywalec

sprobuj uzyc innego softu do przechwytywania. Bo cos mi sie wydaje ze to wina softu.. uzyj np Ulead dvd movie faktory lub ulead dvd workshop.

piątek, 12 listopada 2004, 20:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Kodek MPEG2 dla pełnego PAL (720x576) nie jest w stanie prawidłowo dokonać kompresji w locie nawet na mocnym sprzęcie, zawsze odbywa się to kosztem znacznej utraty jakości i gubieniem klatek.
Kiedyś jak miałem kartę TV to do kompresji w locie używałem kodeka M-JPEG, a konkretnie Morgan Multimedia M-JPEG codec v3, z ustawieniem jakości na 90%. Ten sam kodek polecam również do kart graficznych z VIVO.

niedziela, 2 stycznia 2005, 21:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Warto mieć też wyłączone niepotrzebne programy podczas przechwytywania: GG, Internet, program antywirusowy, a nawet wygaszasz ekranu, poza tym: czysty dysk, lub dużą ilość wolnego miejsca (po defragmentacji).

niedziela, 2 stycznia 2005, 22:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
2. Virtual Dub nie współpracuje z tą kartą TV (mam też taką) gdyż VB obsługuje wyłącznie chuipsety TV BT878/876 a ta karta jest na chipsecie Codexeant (chyba - w każdym razie jest on 10bitowy, a BT 9 bitowy)

pozdrawiam :)

niedziela, 2 stycznia 2005, 23:34
Stały bywalec
Stały bywalec

Kodek MPEG2 dla pełnego PAL (720x576) nie jest w stanie prawidłowo dokonać kompresji w locie nawet na mocnym sprzęcie, zawsze odbywa się to kosztem znacznej utraty jakości i gubieniem klatek.

Tylko i wyłacznie do xxx:
Bzdury piszesz az głowa boli!! Robię czasem DVD z vhs lub z kamery analogowej (ostatnio z kamery studniówke którą nagrywał koles z pracy bo bawiła sie tam jego corka) zgrywajac do MPG2 720x576 7000kb/s 25fps (oczywiscie z upper filed first ) 224 kbps 48khz audio i nie zagubil mi przez caly material ani jednej klatki! A jakosc byla taka, ze sam koles był w szoku:) Zadnych pikseli, ziarnistosci czy jakis tam zamglen!
Potem mi powiedzial ze ze 30 kopi tego zrobil :)
I wcale nie super mocny sprzet bo barton 2500 (1,833ghz) a karta to Rage 128 vivo.

poniedziałek, 3 stycznia 2005, 01:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
No cóż - jeden będzie się zachwycał "wysokiej jakości" obrazem nagranym przez VIVO albo przez kartę telewizyjną, a inny będzie kręcił nosem na nagranie zrobione profesjonalnym konwerterem AV/DV... Taka już jest natura człowieka :)

poniedziałek, 21 marca 2005, 22:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]