Teraz jest wtorek, 11 maja 2021, 03:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Tworzenie struktury Blu Ray lub UHD 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Tworzenie struktury Blu Ray lub UHD
Witam, od dłuższego czasu mam problem przy tworzeniu struktury Blu Ray lub 4K z pojedynczego pliku w formacie MKV.
Lecz do czego dążę przy tworzeniu struktury na przykład w programie DVDFab 12.0.2.7 oczywiście x64 często program się mi wiesza i wówczas nic nie można zrobić poza restartem komputera a jak wiadomo wówczas cała praca idzie na marne bo trzeba wszystko od początku robić.
Korzystam przy obróbce z technologii CUDA w karcie graficznej którą jest ROG-STRIX-RTX2070-O8G-GAMING firmy ASUS.
Wiadomo iż skraca czas o ponad połowę gdyby miało to odbywać się za pomocą pracy procesora.
Lecz przy próbie po zawierzeniu się programu i wyłączeniu opcji CUDA niestety przy renderingu gdzie wydłuża się czas za pomocą procesora także jest ten sam problem jeśli chodzi o wieszanie się komputera.
Na początku myślałem że to tylko chwilowe zawieszenie się bo program podczas renderingu robi obliczenia, itd. lecz po 12 lub nawet 18 godzinach poddałem się i zrezygnowałem.
Czasami gdy zrobi wszystko ok to przeważnie taka operacja trwa max do 3 godzin.
Na innych programach jest to samo więc to nie wina programu jak sądziłem.
Liczę na pomoc w rozwiązaniu wyżej opisanego problemu.
Parametry komputera na którym pracuję jeśli chodzi o obróbkę filmów i nie tylko są podane w podpisie na forum.

Samsung 850 Pro (SSD 512 GB)
Asus RTX 2070 Strix 8 GB DDR6
G.Skill DDR3 2133 MHz 4x8 GB
Seasonic PRIME PX-850 80Plus Platinum 850W

Ostatnio edytowano czwartek, 6 maja 2021, 18:52 przez SHINGO, łącznie edytowano 1 raz

sobota, 24 kwietnia 2021, 20:11
Moderator
Moderator

Post Re: Tworzenie struktury Blu Ray lub UHD
Pytanie poza konkursem - po co Bluray? Tam nie odpowiedziałeś:
https://hdtvpolska.com/forum/topic/43186-tworzenie-struktury-p%C5%82yty-blu-ray-filmu-w-4k/

W sferze programowej, spróbuj kawałek, (kilka pojedynczych minut) tego filmu przekonwertować na AVC / H264 i dopiero wtedy nagrać Bluray. Może nawet da radę taki mały fragment, nagrać na płytkę DVD?

W warstwie sprzętowej sprawdź, a może po prostu od razu połóż nową pastę pod chłodzenie procesora? Masz jakieś wydajne?
Sprawdź czy pamięci RAM nie wykazują błędów: LINK
Przy okazji warto mieć jakiś osobny, tańszy SSD na system i programy, a ten co masz, poświęcić tylko na pliki z filmem, dźwiękiem, czy dodatkami. Czyli na odpowiednik stołu montażowego.

poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 13:57
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]