Teraz jest czwartek, 16 sierpnia 2018, 03:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 jaki kodek do dvd 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post jaki kodek do dvd
powidzcie jaki stosować najlepiej kodek do dvd

piątek, 26 listopada 2004, 13:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

piątek, 26 listopada 2004, 13:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mpeg-2

Bardzo dowcipna wypowiedź. Autor zapytania pewno nie takiej odpowiedxi oczekuje, ale jeśli kolega odpowiada to najlepiej konkretnie. Mpeg-2 - DVD posiada taki strumień video. Niestety kodery do MPEG-2 są komercyjne. Z tego co sam testowałem i z wypowiedzi kolegów prym wiodą w tym temacie Canopus Procoder i Cinema Craft Encoder. Pozostaje albo kupić albo zajrzeć do "osiołka".
Programy edycyjne jak np. Studio 9 Pinnacle posiada koder MPEG-2 ale z tego co czytałem n aforum to daje marne efekty (nie mogę osobiście potwierdzić ponieważ nie testowałem)
Myślę, że chociaż trochę pomogłem.
Pozdro

piątek, 26 listopada 2004, 15:21
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Canopus Procoder jest jednym z najlepszych i wcale nie jest taki drogi.

piątek, 26 listopada 2004, 15:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pytający nie wspominał, że szuka najlepszego programu do generowania mpeg-2, więc nic nie wspominałem. Wydawało mi się, że odpowiedź jest jak najbardziej konkretna ( na tak postawione pytanie).

piątek, 26 listopada 2004, 19:49
Stały bywalec
Stały bywalec

Własnie ze pytający jasno zapytał: Przeciez napisał wyraźnie: " Jaki stosowac NAJLEPIEJ kodek do dvd". Czyli wiadomo ze ma na mysli rozne kodeki mpg2 i chce sposrod nich uzyc najlepszego. Ale ktory jest najlepszy, to rzecz gustu.
Kol. Karpiński proszę Cię, czytaj uwazniej. [/b]

wtorek, 30 listopada 2004, 12:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Do Maeco: rozwiń swoją myśl: "rożne kodeki mpeg-2". Mógłbyś je wymienić?

wtorek, 30 listopada 2004, 12:47
Stały bywalec
Stały bywalec

Ligos, Intervideo, Mainconcept, CCE , Canopus, Panasonic. WSzystkie mam wymieniac? Bez sensu.

wtorek, 30 listopada 2004, 13:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kolego, wymieniłeś firmy, programy, producentów. Oczywiście zgadza się, ale czy nie jest to jeden i ten sam wynik: otrzymujemy plik mieszczacy się w pewnym standacie? W standarcie MPEG-2 przewidziano różne warianty kodowania(przykład- trzy warianty kodowania sygnału fonii, nazywane warstwami: Layer l, 2, 3), ale czy oznacza to, że mamy inne mpeg-2?
Podsumowując: kodek mpeg-2 jest jeden, posiada swój standard, tylko różne programy/firmy używają różne warianty kodowania, mieszczące się w tym wlaśnie standarcie mpeg-2.

wtorek, 30 listopada 2004, 14:00
Stały bywalec
Stały bywalec

Wynik oczywiscie ze nie jest ten sam. Robiles kiedys prownania jakosci encoderow? jesli nie, to napewno czytales o tym ze sa roznej jakosci i kazdy potrzebuje inny czas. Przeciez to oczywiste. I o to pytał wlasnie kolega. Moze Ci jest obojetne jaki uzywasz enkoder bo "otrzymujemy plik mieszczacy się w pewnym standacie", ale mi nie. Chyba ze o czyms innym piszemy.

Mimo wszystko temat uwazam za zamkniety

wtorek, 30 listopada 2004, 14:34
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Standard określający mpg-2 czyli: format zapisu, wielkość biterate itp. nie jest jednoznaczny i ma pewien zakres. Plik wynikowy określany ogólnie jako mpg-2 ma także różne formy jak chociażby m2v. Producenci różnych codeków prześcigają się nawzajem, stale poprawiając algorytmy, aby osiągnąć jak najlepszą jakość w jak najkrótszym czasie. Im lepsze oprogramowanie tym więcej jest w nim opcji do ustawienia i trzeba naprawdę nie byle jakiego fachowca aby wiedzieć o co w tym chodzi 8O .
W tym sporze popieram kolegę @Maeco :D

Pozdrawiam
Krzysztof Falcman

wtorek, 30 listopada 2004, 14:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja piszę o tym, jaki ma być kodak -mpeg2. A kolega jak go wygenerować. Nigdy nie mówiłem, że wszystkie programy robią to tak samo. Chodziło mi, że robią to w pewnym zapisanym standarcie (mpeg-2). Nie ma więc różnych mpeg-2, są tylko inne algorytmy, parametry itp. (ciągle mieszczące sie się w jednym standarcie).
Spieramy się zupełnie, o co innego. W moim zrozumieniu autor tematu pytał, jakiego kodaka trzeba użyć, aby zrobić materiał DVD. Jest tylko jedna odpowiedź, prosta: mpeg-2. Jest najlepszy, bo jedyny. Panowie to rozszerzyli zaraz na programy kodujące. Pewnie, że są, ale w moim przekonaniu, co zresztą napisałem wcześniej, autor (może autorka?) tematu nie zagłębił się tak daleko, albo pytanie zostało źle sprecyzowane, albo ja go nie rozumiem.
Nie chodzi mi też o kłótnię, tylko o wymianę poglądów. Cieszę się, że nie doszło do użycia niepotrzebnych słów.
Panowie mają oczywiście rację, są lepsze i gorsze programy kodujące do mpeg-2 (nigdy tego nie negowałem). Z racji tego, że są to programy komercyjne, drogie, uważam, że na początek autor tematu powinien się skoncentrować na programie, który jest mu dostępny. Z każdego można coś wyciągnąć, wykorzystać noc do długiej pracy komputera. Jest to jednak temat daleko wykraczający poza zadane pytanie.
Mam nadzieję, że się teraz zrozumieliśmy.
Temat uważam za zamknięty.
Mariusz Karpiński

wtorek, 30 listopada 2004, 15:21
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Nie chodzi mi też o kłótnię, tylko o wymianę poglądów. Cieszę się, że nie doszło do użycia niepotrzebnych słów.

Mnie też zawsze cieszy, kiedy kulturalni ludzie wymieniaja poglądy. I nie są im potrzebne niecenzuralne słowa aby swoje racje dowodzić :D
Szczególnie zaś cenię ludzi podpisujących się pod tym co piszą, imieniem i nazwiskiem. Pozdrawiam Panie Mariuszu :D

Krzysztof Falcman

wtorek, 30 listopada 2004, 20:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja jednak stwierdzam, że autor postu jednak pyta nie tylko o kodek w sensie, jaki standard, bo myślę, że on zdaje sobie sprawę, że jest to mpeg-2. Myślę że pytanie zawarte na forum dotyczy także nazwy kodeka np. CCE , Canopus ProCoder 2.0 . Dziwi mnie fakt, że autor pytania do tej pory nie sprecyzował go, widząc sugestie i burzę w okuł tego tematu.
TOKKSA

wtorek, 30 listopada 2004, 21:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]