Teraz jest wtorek, 21 sierpnia 2018, 14:41

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Jak dodać galerię zdjęć do płyty DVD ale nie w postaci filmu 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jak dodać galerię zdjęć do płyty DVD ale nie w postaci filmu
Jak dodać galerię zdjęć do płyty z filmem DVD, jakiego programu muszę użyć, jak to połączyć z menu aby można było oglądać zdjęcia? Nie chodzi mi jednak o film zrobiony ze zdjęć.

Ostatnio edytowano środa, 1 grudnia 2004, 03:05 przez Flisaczek, łącznie edytowano 2 razy

wtorek, 30 listopada 2004, 03:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Można to zrobić w takich programach: Nero Vission 2 -prosty i wygodny, można w Adobe Premiere i innych. Właściwie to, w którym nie można?

Sprawa jest prosta: użyj programu do edycji (wstaw zdjęcia, ustaw przejścia, czas pokazu), takiego, jaki masz i wyeksportuj całość do
mpeg-2, tak samo jak z Twoim filmem. Potem użyj programu do authoringu DVD- dowolnego. W menu początkowym będziesz miał dwa odnośniki do plików mpeg-2, jeden ze zdjęciami, drugi z filmem.
Przy okazji dodam, że w Nero Vission 2 można to wszystko zrobić w jednym programie.

środa, 1 grudnia 2004, 00:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeszcze mała uwaga, bo nie zauwazyłem, ze kolega ma juz film zapisany w formacie DVD. Też nie ma problemu. Jako żródło do filmu trzeba wskazać istniejący folder z filmem DVD i plik mpeg-2 ze zdjęciami (w Nero Vission - same zdjęcia- program sam je koduje do mpeg-2)
Przypominam, że należy zrobić nowy film w formacie DVD, z nowym menu początkowym. Do tego istniejącego nie da się nic dodać (ponowny authoring DVD).

środa, 1 grudnia 2004, 00:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zapomniałem dodać: pamiętaj, aby wstawić dobrą muzykę jako podkład do pokazu zdjęć. Podniesie Twoje umiejętności w oczach widzów!
Mariusz Karpiński

środa, 1 grudnia 2004, 00:44
Nowy
Nowy

Chyba nie dopowiedziałem dokładnie o co mi chodzi. Chciałbym na płycie DVD umieścić katalog jako zawartość ROM. Taką możliwość oferuje np. DVDit, jednak nie umiem tym się posłużyć. Nie wiem jak mogę Podpiąć taki katalog do menu.
Są płyty DVD z filmami na których dodatkiem są zdjęcia które można przeglądać z poziomu menu, tylko jak to zrobić???

środa, 1 grudnia 2004, 03:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli Twój odtwarzacz czyta same pliki mpeg-2, bo np. mój tak i wszystkie nowe też, to ja bym się nie bawił, tylko wrzucił na płytkę plik z filmem z DVD w postaci mpeg-2 i dodał katalog ze zdjęciami. Nie będzie authoringu, nie będzie menu początkowe, ale będziesz mógł pilotem wybrać film, lub zdjęcia z katalogu. Najprostsze rozwiązanie.
Nie mam tego programu, o którym wspominasz, więc nie pomoge Ci jak to w nim wykonać.
Poczekajmy na kogoś, kto zna lepiej ten program.

środa, 1 grudnia 2004, 14:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]