Teraz jest czwartek, 16 sierpnia 2018, 22:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 DVD9 -> 2x DVD5 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post DVD9 -> 2x DVD5
Jestem nowym na forum i na początek serdecznie witam wszystkich.
Pytania mogą wydawać się dla niektórych może banalne ale ja dopiero zaczynam zabawę z DVD i niektórych rzeczy nie umiem jeszce :)

Pytania przedstawiają się następująco:
1.Jakim programem (stosunkowo najszybciej) zrobić sobię kopie filmu zapisanego na płycie DVD9 tylko tak aby (jeśli się da) nie tracić na jakości (jak to jest opisane w wielu poradnikach) lecz podzielić dane z dysku DVD9 aby zmieściły się na dwóch nośnikach DVD5 (po prostu podzielić film na 2 części). Jeśli by się dało to czy da się zachować jeszcze menu lub dodatki ?

2. Czy operacje na DVD (zgrywanie na dysk, kompresja) wymagają systemu plików NTFS ?

Prosze o pomoc bądź odesłanie do jakiegoś przyjaznego poradnika dla początkującego.

Dziękuje i pozdrawiam

poniedziałek, 6 grudnia 2004, 13:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Mój pomysł na film
Ja korzystam z darmowego programu DVD Shrink 3.2 Program pozwala przekonwertować DVD dzięki czemu bez trudu film DVD-9 spokojnie zmieści się na nośniku DVD-5. Najciekawsze jest to, że program działa szybko, jest prosty i intuicyjny w obsłudze a efekty są rewelacyjne. Oczywiście można zachować oryginalne menu i dodatki lub samemu utworzyć sobie własne DVD (np wycinając reklamy z początku filmu) Można też "wyciąć" niechciane ścieżki dźwiękowe i napisy. Po "przerobieniu" filmu tym programem (początkowo film zajmował na płycie ponad 7GB) właściwie nie zauważyłem widocznego pogorszenia jakośći

wtorek, 11 stycznia 2005, 19:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jest wiele programow sluzacych do tego celu. Jesli chodzi o dvd Shrink'a to jest on ogolnie dobry, przejrzysty i dosc prosty w obsludze. Nie robi on niestety idealnej kopii 1:1 gdyz z tego co wiem to zawsze reenkoduje on materiał video. Jeśli chcesz miec idealna kopie 1:1 polecam Intervideo DVD Copy 3, ClonDvd v2.4. Wykonuja one idealne kopie plyt DVD9 tworzac 2xDVD5. Niestety nic nie jest idealne i w przypadku bardzo skomplikowanych dvd ( tzn. dvd z wieloma dodatkami i bajerami z punktu widzenia procesu authoringu, np. Shrek2) nie potrafia storzyc działajacego DVD. Najczesciej plyta(y) nie startuja lub maja błedy w nawigacji. To samo sie dzieje w ClonDVD. Nie znam osobiscie oprogramowania typu 1click (czyli prostego) ktore potrafi zrobic ten proces dla kazdej plyty bezblednie. Jesli ktos ma jakies propozycje chetnie sie im pzryjze.

wtorek, 11 stycznia 2005, 20:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: DVD9 -> 2x DVD5
2. Czy operacje na DVD (zgrywanie na dysk, kompresja) wymagają systemu plików NTFS ?

Prosze o pomoc bądź odesłanie do jakiegoś przyjaznego poradnika dla początkującego.

Dziękuje i pozdrawiam[/quote]

Jesli chcesz skopiowac plyte na dysk to nie musisz miec pliku NTFS, poniewaz zawartosc plyty dvd podzielona jest na pliki o wielkośći ok. 1GB. Taki rozmiar nie przeszkadza systemowi FAT32, w ktorym najwiekszy pojedynczy plik moze miec 4GB. Natomiast jesli chciałbys zrobic obraz tej plyty to wtedy twoj pojedynczy plik bedzie mial rozmiar (zaleznie od filmu) od ok 3.7GB do ponad 8GB dla plyt DVD9 i na systemie FAT32 nie da sie tego zrobic. Zaleznie od programu mozesz otrzymac komunikat o błedzie lub nie. Musisz miec wtedy system plikow NTFS (jest lepszy od FAT pod wzgledem bledów i innych bajerow raczej do serwerów, ale wolniejszy)

wtorek, 11 stycznia 2005, 20:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Czy koś próbował DVDFab polecam w idealny sposób dzieli dvd9 na 2xdvd5 , nawet z meni.............

sobota, 29 stycznia 2005, 02:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]