Teraz jest czwartek, 16 sierpnia 2018, 22:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Dodatkowe ścieżki AUDIO 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Dodatkowe ścieżki AUDIO
Witam Serdecznie!
Temat był poruszany na FORUM ale bardzo mgliście.

Tworzę materiał do nagrania na DVD (osobiście używam UMSPro7 SP2) i wrzucam go do programu do authoring'u TMPGEncC16.
W tym programie tworzę MENU itp ale mam problem z dołożeniem dodatkowej ścieżki AUDIO dla otrzymania efektu np. 1 ścieżka orginalny dźwięk z MPEG'a, 2 ścieżka np. jakiś tam plik audio (fantastycznie jakby dało sie podłożyć 5.1) opcja bilingual.
Problem w TMPGEncC16 jest taki , że nie działa mi wtyczka TMPGEnc Sound Plugin AC-3 tzn w ustawieniach TMPGEncC16 nie jest widziana ta wtyczka pomimo jej zainstalowania (windows 2000).

Pytanie 1 - Co robię nie tak !
Pytanie 2 - Jaki polecacie program do Authoring'u, który zawierał by funkcję Menu 16:9, dodatkowe Audio itp.

POL

piątek, 10 grudnia 2004, 11:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W TMPGEnc DVD nie wstawisz drugiej ścieżki. Nie ma takiej opcji.
Ale w Workshopie DVD 2 jest. Można wstawiać kilka ścieżek i kilka plików tekstowych.

piątek, 10 grudnia 2004, 13:20
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Dodatkowe ścieżki AUDIO
Pawel_kol napisał(a):
Pytanie 2 - Jaki polecacie program do Authoring'u, który zawierał by funkcję Menu 16:9, dodatkowe Audio itp.

POL

DVD Encore

Pozdrawiam myślących

Janusz B.

niedziela, 12 grudnia 2004, 02:39
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Na pewno takich programów jest więcej, ale ja pracowałem do niedawna na Impression Pro DVD, a teraz z uwagi na obsługę DVD9 przesiadłem się na DVD Encore. Niestety w odróżnieniu od TMPGEnc te programy nie są darmowe, ale czasami w gazetach można dostać CD z wersją trial.

Pozdrawiam
Krzysztof Falcman

niedziela, 12 grudnia 2004, 12:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post wielkie dzięki !
Wasze sugestie co do oprogramowania postaram się w miarę możliwości sprawdzić !

A jesli wolno przy okazji !

Jak zgrać z DVD Dolby 5.1 ściężkę Audio, żeby można ją było wtłoczyć do np. Ulead DVD Work. aby była widziana na nagranym później DVD jako 5.1

- udało mi się zgrać .AC3 za pomocą Audio Extractor ale tylko Digital 2.0

pozdrawiam POL

poniedziałek, 13 grudnia 2004, 09:19
Bywalec
Bywalec

Zgrywać ac3 z avi potrafi każdy virtaal- i nan-dub.
Jeżeli chodzi o DVD to potrafi to każdy szanujący się ripper- dżwięk na płycie DVD jest zapisany w osobnym pliku.

poniedziałek, 13 grudnia 2004, 12:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Proszę o konkretną pomoc , a dokładnie: jakim programem zgrać ścieżkę Audio 5.1 albo DTS (dodam że chodzi mi konkretnie o muzykę) aby otrzymać plik Dolby 5.1 albo DTS który mógłbym wrzucić do tworzonego DVD z materiałem z kamery (jako dodatkowa ścieżka Audio)
dziękuje i pozdrawiam POL

poniedziałek, 13 grudnia 2004, 13:47
Bywalec
Bywalec

Proszę o konkretną pomoc , a dokładnie: jakim programem zgrać ścieżkę Audio 5.1 albo DTS (dodam że chodzi mi konkretnie o muzykę) aby otrzymać plik Dolby 5.1 albo DTS który mógłbym wrzucić do tworzonego DVD z materiałem z kamery (jako dodatkowa ścieżka Audio)
dziękuje i pozdrawiam POL

No przecież napisałem: dowolny ripper DVD, czyli w http://www.google.pl wpisujemy "ripper dvd" i wybieramy interesujący nas program!

poniedziałek, 13 grudnia 2004, 14:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Wypróbowałem DVD Audio Ripper gdzie można rzeczywiście zrippować ścieżki Audio i niestety dalej nic.
W tym sofcie można stworzyć dwa rodzaje plików wyjściowych:
- .mp3
- .waw
Efekt jest taki że za pomocą Ulead DVD Workshop 2 (wersja pełna orginalna) po zaciągnięciu dodatkowej ścieżki Audio jako .mp3 dostaję tylko Dolby Digital 2.0 natomiast plik .waw (no conversion in DVD Audio Ripper) jest "nieczytelny" dla tego programu - identyczna sytuacja była w DVD Audio Extractor , otrzymywałem waw'a z teoretycznie z 6 kanałami lub 6 waw'ów dla każdego kanału ale w żaden sposób nie mogłem ich odczytać.
Powiedzcie proszę co robię źle albo jak kto woli czego nie robię dobrze.
Może ktoś byłby tak uprzejmy i podał mi przepis (w miarę dokładny i sprawdzony) jak dograć w procesie authoring'u ścieżkę 5.1 zgrana (pytanie też jak zgraną) z innej płyty DVD
Wielkie dzięki - POL

wtorek, 14 grudnia 2004, 09:54
Stały bywalec
Stały bywalec

Moze nie w temacie ale.....mozesz mi powiedziec gdzie kupiles orginalnego Workshopa 2 ? tzn. interesuje mnie czy w Polsce ? Bo szukam juz prawie wszedzie i wszedzie mowia ze nie maja :(

pozdrawiam
Artur

wtorek, 14 grudnia 2004, 11:58
Stały bywalec
Stały bywalec

A moze ktos zna oficjalnego dystrybutora w Polsce? Albo kogos kto ma ten program w "normalnej" cenie....bo skoro kosztuje 399$ (dane ze strony Ulead)..to przy obecnym kursie jest to ok.1260 zl....a np. znalazlem jedna z firm gdzie chce za niego 2100 zl...to chyba troche "przesadzaja". Oczywiscie interesuje mnie laegalna ver. z faktura.

pozdrawiam
Artur

wtorek, 14 grudnia 2004, 12:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wtorek, 14 grudnia 2004, 13:53
Stały bywalec
Stały bywalec

no wlasnie..bo kupienie tego po "normalnej" cenie w tym naszym "kochanym" kraju graniczy z cudem...i chyba tak zrobie ze go kupie na http://www...najwyzej troche poczekam

dzieki

pozdrawiam
Artur

wtorek, 14 grudnia 2004, 14:18
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: wielkie dzięki !
Pawel_Kol napisał(a):
Wasze sugestie co do oprogramowania postaram się w miarę możliwości sprawdzić !

A jesli wolno przy okazji !

Jak zgrać z DVD Dolby 5.1 ściężkę Audio, żeby można ją było wtłoczyć do np. Ulead DVD Work. aby była widziana na nagranym później DVD jako 5.1

- udało mi się zgrać .AC3 za pomocą Audio Extractor ale tylko Digital 2.0

pozdrawiam POL

Aby zgrać z płyty dźwięk DD 5.1 lub DTS ( i każdy jaki na niej jest) proponuję abyś skorzystał z programu VobEdit.
Jedna uwaga w programie Ulead DVD Workshop 2.0 chyba nie można wrzucić niestety DTS.

piątek, 17 grudnia 2004, 13:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jesli chodzi o rozkladanie plikow vob na sciezki elementarne to polecam Vobedit i Vstrip z pakietu Gordian Knot. Jesli chodzi o authoring z takimi opcjami jak obsługa DTS,AC3, DVD9 a ogolniej mowiac dajacymi pełne mozliwosci opisane w standardzie DVD-Video to juz gorzej. Istnieja 3 programy, ktore se z tym radza:
DvdLab- relatywnie tani, ale oferujacy duze mozliwosci,
DVDMaestro- profesjonalny program (niestety nie da sie go juz kupic bo firma Spruce zostala wykupiona przez inną), mozna go "zdobyc" w internecie, bardzo przyjazny interfesjs i relatywnie prosty w obsłudze
Sonic Scenarist - high-endowy program po prostu najlepszy jaki istnieje( uzywany w hollywodzkich wytworniach). Trudny do nauczenia sie, ale jak juz go umiesz to mozesz szybko prace znaleźć. No i ta cena 20.000$
Jesli chcesz sie dowiedzec wszystkiego o formacie DVD-Video odwiedz :
http://www.dvddemystified.com/dvdfaq.html
Miłej lektury Kolak

wtorek, 11 stycznia 2005, 23:24
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]