Teraz jest piątek, 17 sierpnia 2018, 04:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Stały i zmienny 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Stały i zmienny
Witam,

w programie jakiego używam do autoringu jest możliwość ustalenia stałego lub zmiennego bitrate. Co oznacza zmienny - w jakich sytuacjach powiniennem go używać. Czy jest duża różnica w jakości filmu ?

Dodatm tylko że bitrate zmienny mogę ustawić na trzech poziomach -najwyższy, średni i niski ???
Program to Architect 2.0

Pozdrawiam

niedziela, 26 grudnia 2004, 13:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bitrate stały to CBR ,inaczej mówiąc cały materiał jest kodowany ze stała wartością przeliczania, jest to dobry sposób jeśli film nie jest zbyt długi i zmieść się na jednej płytce dvd.
Natomiast bitrate zmienny toVBR , inaczej mówiąc cały materiał jest kodowany z zmienną wartością zależnie od dynamiki scen użytych w filmie. Jest to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie.

niedziela, 26 grudnia 2004, 14:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czy możesz podać wartości na jakich pracujesz tzn: najwyższy, średni i niski bitrate

niedziela, 26 grudnia 2004, 15:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wszystko zależy jak długi będzie film, ale dla dwugodzinnego filmu ja przybieram wartości: max-6500, mnim-4800, średnio-5100 ,ale wartość średnia czasami jest ustalana automatycznie zależnie od programu.
Audio-224kb/s
Te ustawienia stosuje w ProCoderze.

Pozdrawiam

niedziela, 26 grudnia 2004, 22:35
Moderator
Moderator

Co ty za archaicznego Procodera masz, że musisz męczyć sie z ręcznym wprowadzaniem bitrate?
Dzisiejsze programy nie tylko do pracy z video, prócz nowych narzędzi tworzone są z coraz to wygodniejszym środowiskiem pracy niemal każdy poczciwy kompresor, a jest nim z pewnością Procoder automatycznie dzisiaj ustala wartości nawet dla VBR, potrafiła to już wersja o nazwie "Express" tego programu, a praca z wersją Procoder 2 to dosłownie zabawa :) Warto dodać, co naprawdę cieszy, że wielkość pliku wynikowego niemal zawsze jest dość precyzyjnie osiągana przez program niezależnie od jego stopnia "trudności scen", gdzie jak wiadomo przy VBR manualne wyliczenie bitrate, rzadko tworzyło nam plik o zadawalającej wielkości.
Polecam Ci Sreg instalację dowolnego kompresora, który zwolni cię od kalkulacji trenowania metodami prób i błędów tak, czy tak, a zrobi wszystko za ciebie i uwierz mi zdecydowanie rezultat będzie lepszy.

poniedziałek, 27 grudnia 2004, 10:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Chciałbym jeszcze uszczegółowić moje pytanie.
Używam do autoringu Architekta 2.0, plik z materiałem mpg przygotowuje w Sony Vegas 5.0 - tak jak pisze Darek odbywa się to automatycznie- opcja wyjściowa wybrana w programie to DVD PAL - przy zmiennym bitrate. Powstaje plik, który po przeniesieniu do Architekta waży średnio o 1 gb więcej. Stąd też moje pytanie o zmienny i stały. Myślałem że automatyczny wybór parametrów był źle ustawiony.

Czy inne programy też powiększają pliki wynikowe ?
A może powinienem separować dzięk i obraz ?

Pozdrawiam

poniedziałek, 27 grudnia 2004, 12:51
Moderator
Moderator

Wracając do Procodra, ten tak dobiera bitrate by optymalnie wypełnić krążek pozostawiając stosowne miejsce na menu itp, a program do authoringu jeśli plik jest zgodny ze standardem DVD nie powninien go już przerabiać ponownie i co za tym idzie zmieniać jego wielkości.
P.G.

poniedziałek, 27 grudnia 2004, 13:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]