Teraz jest sobota, 18 sierpnia 2018, 03:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Ulead Dvd Movie Factory 3 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Ulead Dvd Movie Factory 3
Przygotowalem sobie projekt w tym programie zawierajacy kilka stron menu, filmy i galerie zdjec (pliki wideo skompresowalem wczesniej w Canopus Pro Coder 2, ustawiajac kompresje od 4000 do 5000 - kilka plikow). Gdy chce wypalic plyte, UDVDMF chyba zaczyna jeszcze raz kompresowac filmy, bo po 45min mam tylko 1% posetpu (pisze "converting video editing title"). Zaznaczylem w menu programu opcje "do not convert compliant mpeg-2 files", ale to nic nie dalo. Co robie nie tak? Czy bitrate filmow musi sie zgadzac z bitrate ustawionym w programie?
Aha, pliki wideo i audio mam osobno, przy czym audio jest nieskompresowane.

PS. Probowalem tez wypalic jeen plik wiceo, efekt ten sam :(

sobota, 1 stycznia 2005, 17:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Plik przygotowany w Canopusie powinien posiadać rozszerzenie *.m2p , czyli podczas kodowania wybierz "program stream" i po kłopocie , powinno odpalić ;)

niedziela, 2 stycznia 2005, 11:29
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Dzieki za odpowiedz, ale mam jeszcze jedno pytanie :)
Czy da sie w tym programie zabezpieczyc jakos plytke przed kopiowaniem?

niedziela, 2 stycznia 2005, 20:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Niestety , darmowy programik typu DVD Shrink "goli" wszystko co popadnie ;( i niestety UDMDMF3 nic w tym temacie nie poradzi

niedziela, 2 stycznia 2005, 20:32
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Żeby nie otwierac nowego tematu.Materiał skompresowany Procorder Expressem do m2p . Całość wymiar 4.2GB otwiera się i odtwarza w
WM Player w całości bez problemów. W UMF3 po 1.40h materiału występują zakłócenia obrazu(pixelizacja, zatrzymywanie się obrazu).Co ciekawe po podzieleniu materiału na 1.5h i 1/2h czyli w całości jak pierwotnie 2h wszystko jest ok.Wniosek... przy dłuższych partiach materiału UMF 3 sobie nie radzi ??Chyba coś nie jest tak, ponieważ pierwszą część materiału również 2h wypaliłem w tym programie beż żadnych problemów.Program jest orginalny i zaktualizowany.Procoder Expres również orginał.Materiał komresowałem kilkakrotnie z takim samym efektem.
System: Windows 2000 prof 4 Pack

poniedziałek, 3 stycznia 2005, 01:19
Moderator
Moderator

Sztuką jest sie przyznać do własnych błędów, ale Canopus szybko po wersji Procoder Express wypuścił Procoder 2, gdzie właśnie w nim poprawiono jakość filmu w ciemnych punktach obrazu (nie musują już piksele) jak również usunięto opisywany na wielu forach błąd, gdzie po godzinie lub nieco dalej wykompresowany plik walił się, co jednak nie przeszkadzało w authoringu, gdyż kompilacja do postaci płytki jak gdyby naprawiała ten błąd, uciązliwością jednak było łapanie chapterów w "chorych" punktach, bo wysypywał się program do authoringu. Oryginalny Procoder Express ma takiego babola i to nie twoja wina. To że Windows Media Player odtwarza prawidłowo, to nieprawda poczekaj na to miejsce niech sam dojdzie i zobaczysz, że błąd siedzi w pliku m2p.
Pozdrawiam gorąco

poniedziałek, 3 stycznia 2005, 12:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzięki za odpowiedź, widzę ze miałes podobne problemy.Nie ma na to lekarstwa ??Przeciez program jest cały czas sprzedawany!! Czy sugerujesz, że pirat zrobi to lepiej ??!! :)

poniedziałek, 3 stycznia 2005, 17:27
Moderator
Moderator

Procoder Expres ma po prostu taki błąd, a czy jest on sprzedawany nadal, czy też nie to problem Canopusa i kupujących.
Pozdrawiam

poniedziałek, 3 stycznia 2005, 19:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

poniedziałek, 3 stycznia 2005, 19:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Ulead Dvd Movie Factory 3
Montażysta Darek A. napisał(a):
Sztuką jest sie przyznać do własnych błędów, ale Canopus szybko po wersji Procoder Express wypuścił Procoder 2, gdzie właśnie w nim poprawiono jakość filmu w ciemnych punktach obrazu (nie musują już piksele) jak również usunięto opisywany na wielu forach błąd, gdzie po godzinie lub nieco dalej wykompresowany plik walił się, co jednak nie przeszkadzało w authoringu, gdyż kompilacja do postaci płytki jak gdyby naprawiała ten błąd, uciązliwością jednak było łapanie chapterów w "chorych" punktach, bo wysypywał się program do authoringu. Oryginalny Procoder Express ma takiego babola i to nie twoja wina. To że Windows Media Player odtwarza prawidłowo, to nieprawda poczekaj na to miejsce niech sam dojdzie i zobaczysz, że błąd siedzi w pliku m2p.
Pozdrawiam gorąco

Canopus procoder 1.5 ma ten sam feler. Wlaśnie nagralem plytkę SVCD i pojawiają się pixele. Udalo mi się szybko znależć odpowiedż i dzięki Darkowi Montażyście nie muszę odkrywać Ameryki. Dzięki i Pozdrawiam

czwartek, 17 lutego 2005, 15:50
Bywalec
Bywalec

ja wlasnie wczoraj dokonalem kompresji w CCE 2.6 czy bede musial wykonywac ponowna kompresje w Movie Factory 3 ? (zaznaczam opcje "do not....:"

piątek, 25 lutego 2005, 15:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie jeśli masz plik m2p - obraz i dżwięk w jednym pliku. - Tak wywnioskowałem z forum i tak robię.
Pozdrowienia

sobota, 5 marca 2005, 12:49
Moderator
Moderator

Nie jest konieczne posiadanie pliku akurat m2p jest to jedna z odmian mpeg2 (DVD) która zawiera w sobie dźwię, ale jak gdyby nie wpleciony, ale podwiazany przez co praca przy authoringu nad samym dźwiękiem nie powoduje dekompresji obrazu (bardzo wygodny format). Jeśli materiał importowany do authoringu zgodny bedzie ze standardem DVD, czyli plik mpeg2, m2p, m2v, czy nie wiem jaki jeszcze o odpowiedniej rozdzielczości nagęszczeniu danych w czasie (bitrate), to każdy dobry program do authoringu nie powinien nam go dekompresować. Oczywiście może nas zaskoczyć proces kompresji samego menu płytki i składowych authoringu, ale film powinien podlegać tylko podziałowi do plików *.vob.
Pozdrawiam gorąco

sobota, 5 marca 2005, 13:14
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]