Teraz jest czwartek, 16 sierpnia 2018, 01:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Drgający authoring DVD 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Drgający authoring DVD
Mili - pojawiam się pierwszy raz na Forum. CIeszę się, że tak wiele tu ludzi z mego rodzinnego Zachodniopomorskiego. Szczególnie zaś podziwiam Montażystę Darka za jego niekwestionowaną wielką wiedzę i chęć pomocy innym - takim jak ja gamoniom.
Pracuję na AP6.0. Póki robiłem projekty z mej Sony Digital 8 i eksportowałem na taśmę wideo VHS lub DV było ok. Ale pokusiło mnie kupić nagrywarkę DVD (poruszam się dość poprawnie po AP). I za miły Bóg nie mogę wyeksportować tak projektu, by uzyskać na szybszych scenach płynny ruch. Mam oryginalny licencjonowany AP z Ligosem, nie jestem zwolennikiem choinek w filmie, unikam jak ognia przejść, szczególnie tych typu 3D, kurtyna, pege peel - montuję najprostszymi środkami. Ale co zrobić, gdy po kodowaniu do MPEG2 (VBR 4750 - 6000) - przeplot zgodny z oryginałem i typowy dla kamery - więc lower (bottom) field) jadące szybko auto jedzie skokami???? Robiłem dziesiątki prób na różnych bitrate, projekt eksportowałem jako movie zgodnie z kartą przechwytującą DV Now AV posługując się Fast Dazzle - i efekt jest na nim gorszy jak na projekcie słanym z LSX-a. Może problem jest z Motion Vectors (ustawiam 32/16) lub IPB sequebce - ustawiam 3-2. Nie wiem. O ile na mało dynamicznym obrazie efekt jest poprawny, nawet dobry - o tyle wystarczy jakieś szybkie przejście typu page peel bądź szybki ruch jadącego auta - i mam męczące skoki. Co - Montażysto Darku - robić?????
PS - jestem na forum incydentalnie - może będzie można na mój mail??? :-) - carrey11@wp.pl

piątek, 7 stycznia 2005, 22:51
Nowy
Nowy

Post dodatek
ok, zarejestrowałemsię...... Czy ktoś mi pomoże? Aha, wypalałem na DVD+R. czy to ma jakieś znaczenie?

sobota, 8 stycznia 2005, 00:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Drgający authoring DVD
Sir_Nick1 napisał(a):
Mili - pojawiam się pierwszy raz na Forum. CIeszę się, że tak wiele tu ludzi z mego rodzinnego Zachodniopomorskiego. Szczególnie zaś podziwiam Montażystę Darka za jego niekwestionowaną wielką wiedzę i chęć pomocy innym - takim jak ja gamoniom.
Pracuję na AP6.0. Póki robiłem projekty z mej Sony Digital 8 i eksportowałem na taśmę wideo VHS lub DV było ok. Ale pokusiło mnie kupić nagrywarkę DVD (poruszam się dość poprawnie po AP). I za miły Bóg nie mogę wyeksportować tak projektu, by uzyskać na szybszych scenach płynny ruch. Mam oryginalny licencjonowany AP z Ligosem, nie jestem zwolennikiem choinek w filmie, unikam jak ognia przejść, szczególnie tych typu 3D, kurtyna, pege peel - montuję najprostszymi środkami. Ale co zrobić, gdy po kodowaniu do MPEG2 (VBR 4750 - 6000) - przeplot zgodny z oryginałem i typowy dla kamery - więc lower (bottom) field) jadące szybko auto jedzie skokami???? Robiłem dziesiątki prób na różnych bitrate, projekt eksportowałem jako movie zgodnie z kartą przechwytującą DV Now AV posługując się Fast Dazzle - i efekt jest na nim gorszy jak na projekcie słanym z LSX-a. Może problem jest z Motion Vectors (ustawiam 32/16) lub IPB sequebce - ustawiam 3-2. Nie wiem. O ile na mało dynamicznym obrazie efekt jest poprawny, nawet dobry - o tyle wystarczy jakieś szybkie przejście typu page peel bądź szybki ruch jadącego auta - i mam męczące skoki. Co - Montażysto Darku - robić?????
PS - jestem na forum incydentalnie - może będzie można na mój mail??? :-) - carrey11@wp.pl
Należy jak ognia unikać bardzo dynamicznych obrazów,szybkich przejść typu page peel oraz pędzących aut, to powinno rozwiązać problem.

sobota, 8 stycznia 2005, 01:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Hmmmm
Gościu - mam wrażenie jakbyś nie czytał co napisałem. Unikam takich właśnie przejść - jednak czasami jest to niezbędne. I właśnie najwięcej na tych przejściach mam problemów. Robiąc film czasami MUSISZ dać przejścia. I co na to poradzić? Montować film bez napisów, bez cross-fade? Można. Ale musi być na rto lekarstwo!!!!

sobota, 8 stycznia 2005, 22:33
Nowy
Nowy

Post hmm - po zalogowaniu :-)
Gościu - mam wrażenie jakbyś nie czytał co napisałem. Unikam takich właśnie przejść - jednak czasami jest to niezbędne. I właśnie najwięcej na tych przejściach mam problemów. Robiąc film czasami MUSISZ dać przejścia. I co na to poradzić? Montować film bez napisów, bez cross-fade? Można. Ale musi być na rto lekarstwo!!!!

sobota, 8 stycznia 2005, 22:35
Moderator
Moderator

Czym żem sobie zasłużył na takie pochlebstawa, tego nie wiem, ale nie ukrywam, że jest mi bardzo miło.
Dokładnie na takiej samej konfiguracji pracowałem AP i Ligos i jak pamiętam w całym materiale przy takim układzie trzeba było odwrócić przeplot i wtedy dopiero mpeg chodził prawidłowo, nie pamiętam tylko, czy robiłem to w projekcie AP, czy w samym kompresorze.
Pozdrawiam gorąco.

niedziela, 9 stycznia 2005, 00:55
Nowy
Nowy

Post przeplot raz jeszcze
Montażysto Darku. Miło mi - że Tobie jest miło 8) Po prostu w Twych postach czuć to, o czym pisałem. Jeśli chodzi o przeplot chyba sobie poradziłem - Problem był banalny - Nero na którym wypalam również wymaga ustawienia gdyż obrabia samo raz jeszcze gotowego MPEGA. Okazuje się że nie zauważyłem tej zakładki - i nie ustawiłem "bottom field B" i deinterlaced..... W każdym razie film tak zrobiony nie ma drgawek i tylko me zwariowane oko je wychwytuje tam, gdzie inni nie zauważają. A tak swoją drogą sprawdzę to, co mówisz o Ligosie - dla własnej ciekawości.... Dzięki za poradę:-)

poniedziałek, 10 stycznia 2005, 08:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]