Teraz jest wtorek, 14 sierpnia 2018, 12:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 o DVD 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post o DVD
Witam forumowiczów,

Na wstępie przepraszam bo jestem trochę off topic.

Czy może ktoś z Was wie, gdzie najlepiej poszukać informacji o sprzęcie do odtwarzania DVD. Ale takim zestawie, stacjonarnym, do podłączenia do jakiegoś TV.

Zupełnie się nie orientuję w obecnie panujących trendach, a mam wrażenie, że era konieczności składania tego sprzętu (aby reprezentował dobrą jakość) z odrębnych komponentów już chyba zaczyna mijać. Oczywiście pomijam tu profesjonalne rozwiązania.

pozdrowienia,

--
3lncr

poniedziałek, 17 stycznia 2005, 16:13
Bywalec
Bywalec

Zdecydowanie polecam Bellwooda BW 301 http://www.bellwood.pl. Odtwarza prawie wszystko DVD, Divx, Xvid itp. Osobiście posiadam ten model. Przez rok czasu żadnej awarii, raz mi nie odtworzył filmu, ale był zakodowany dziwnym kodeku. Kupiłem go w Olsztynie w sklepie komputerowym BAJT http://www.bajt.olsztyn.com.pl .
Inne takie jak Manta - maja kłopoty z odtwarzaniem DVD-R, Philips ma kłopoty z czytaniem polskich txt.
Ostanio jak u nich byłem to miały sie pojawić tańsze wersje Bellwooda, tzn. WIWA.

poniedziałek, 17 stycznia 2005, 17:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z Twojego postu wnioskuję, że szukasz informacji na temat kina domowego
gdyż wspominasz o konieczności składania takiego sprzętu.
Jeśli tak jest to oczywiście na rynku jest bardzo wiele tego radzaju "gotowych zestawów" składających się z odtwarzacza DVD, amplitunera i zestawu kolumn. Zapewne w odpowiedniej klasie cenowej można wybrać coś korzystnego.
Natomiast uważam, że nawet przy wyborze dla amatora nigdy nie będzie tak, że jeden producent jest w stanie zaoferować zarówno dobry odtwarzacz DVD jak i wzmacniacz oraz kolumny. Każdy producent specjalizuje się w poszczególnych elementach tego zestawu i ktoś kto np. produkuje dobrej klasy odtwarzacze DVD napewno nie będzie specjalizował się w kolumnach i vice versa.
Proponuję lekturę takich miesięczników jak "Hi Fi i Muzyka" oraz "Audio Hi-Fi Hi-End Kino Domowe" oraz zajrzeć na jakieś forum z tego tematu np. tutaj :
http://www.kinodomowe.idg.pl/forum/
Poza tym najlepiej wybrać się do prywatnego sklepu ze sprzętem audio wideo i umówić się na odsłuch sprzętu.
Nie chcę by potraktowano to jako kryptoreklamę ale polecam np. sklep Luzak w Tychach lub Mega Herz w Katowicach.
Pozdrawiam.

poniedziałek, 17 stycznia 2005, 18:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Z Twojego postu wnioskuję, że szukasz informacji na temat kina domowego gdyż wspominasz o konieczności składania takiego sprzętu.

Hm... W zasadzie to masz rację. Pisałem o kinie domowym. Jestem jeszcze laikiem w tym temacie, dlatego mogłem posługiwać się niewłaściwym słownictwem.

Niemniej jednak, raczej chodziło mi o brak konieczności składania czegokolwiek. Ale po dniu orientowania się... Chyba zmienię zdanie. Chyba coś złożę. I tu od razu rodzi mi się pytanie. Czy tak będzie taniej?

Maryś napisał(a):
Jeśli tak jest to oczywiście na rynku jest bardzo wiele tego radzaju "gotowych zestawów" składających się z odtwarzacza DVD, amplitunera i zestawu kolumn. Zapewne w odpowiedniej klasie cenowej można wybrać coś korzystnego.

No właśnie. Z racji estetycznych wolałbym mieć fizycznie jeden moduł (jedną skrzynkę). Jakoś tak mi się bardziej podoba i mniej miejsca sperzęt zajmuje.
Znalazłem interesującą mnie propozycję:
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=2188
czyli Panasonic SC-HT870. Przyznam, że urzekł mnie swym estetyzmem. Nie wiem zupełnie jak ma się on do konkurencji pod względem technicznym.
Tylko ta cena... Trochę mniej chciałem wydać na ten sprzęt. Na Allegro widziałem ten sprzęt chyba za 1700PLN. Ale to też trochę dużo. Czy, można kupić coś rozsądnego np. za 1400PLN?

Maryś napisał(a):
Proponuję lekturę takich miesięczników jak "Hi Fi i Muzyka" oraz "Audio Hi-Fi Hi-End Kino Domowe" oraz zajrzeć na jakieś forum z tego tematu np. tutaj: http://www.kinodomowe.idg.pl/forum/

Dziękuję za wskazanie źródeł.

Maryś napisał(a):
Poza tym najlepiej wybrać się do prywatnego sklepu ze sprzętem audio wideo i umówić się na odsłuch sprzętu. Nie chcę by potraktowano to jako kryptoreklamę ale polecam np. sklep Luzak w Tychach lub Mega Herz w Katowicach.

No proszę... To nawet blisko. Bo ja jestem z Bielska-Białej.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam,

--
3lncr

wtorek, 18 stycznia 2005, 12:34
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]