Teraz jest wtorek, 21 sierpnia 2018, 20:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 stacjonarna nagrywarka DVD 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post stacjonarna nagrywarka DVD
Wiem, że ten temat już był wałkowany i to niejednokrotnie, ale nie chcę popełnić błędu. Kupuję nagrywarkę DVD, w cenie do 2000 PLN. I ciągle nie mogę się zdecygować. Zależy mi na częstym nagrywaniu programów z TV oraz archiwizacji taśm VHS (których mam sporo).

Myślę nad Panasonikiem (DMR E55, E60 albo E65 -- nie wiem, który bardziej się opłaci kupić), bo mam stacjonarny odtwarzacz DVD tej firmy (na nim te płyty będą też oglądane) i magnetowid również Panasonic.

Jednak nie ma on obsługi płyt +. I to jest chyba wada, ale nie wiem czy taka znowu straszna. Zastanawiam się więc też nad Philipsem (DVDR-730 lub DVR-75). Słyszałem jednak, że psują się w nich lasery.

A może wybrać Sony? Tu z kolei słyszałem, że co do jakości, nie ma zarzutów, ale nie zawsze dobrze czyta płyty pirackie.

Dzięki za odpowiedzi,

Krzyś

wtorek, 29 marca 2005, 15:58
Nowy
Nowy

Post Stacjonarna nagrywarka DVD
Brak mozliwosci nagrywania w 'plusie' zaskutkuje tym, ze po wejsciu nowego Winows Longhorn za rok nie bedziesz mial zadnej mozliwosci obrobki takiej plyty, w Longhorn plyty z minusem bede po prostu niewidzialne, dlatego wogole kupowanie obecnie nagrywarek z minusem to wielki blad.

wtorek, 29 marca 2005, 18:03
Bywalec
Bywalec

Dalczego płyty z (-) nie będą widziane w nowej Windzie?

wtorek, 29 marca 2005, 19:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W każdym napędzie optycznym wcześniej czy później laser ulegnie zepsuciu, rozkalibrowaniu itp. - to tylko kwestia czasu. Oczywiście jedna firma robi lepsze rzeczy, inna gorsze - to oczywiste.

Bezpośrednie zgrywanie z taśm VHS to nieco poroniony pomysł. Jeżeli skorzystasz z pośrednictwa komputera, to będziesz miał wspaniałą możliwość podmontowania materiału, wycięcia zepsutych scen itp. Sam ostatnio zgrywałem na DVD materiał z kaset VHS za pomocą komputera - nagrania nabrały nowego blasku.

No i nagrywarka do komputera kosztuje 250 - 400 zł. A stacjonarna 2000 zł - to chora cena. Ostatecznie twoje pieniądze - twoja sprawa. Jeżeli zdechnie komputerowa nagrywarka po gwarancji to ostatecznie odżałuję następne 200 zł (za rok może i taniej). A ile ciebie to będzie kosztować ?

wtorek, 29 marca 2005, 23:10
Stały bywalec
Stały bywalec

Sam używam stacjonarnej nagrywarki m.in do archiwizowania nagrań VHS i jestem z niej b.zadowolony.Wszystkie mity dotyczące nagrywarek
stacjonarnych powstały w czasie gdy były one w powijakach.
1.Cena przyzwotej nagrywaki to ok 1500 zł za nagrywarkę z wejściem cyfrowym.
2.Wyposazone sa one obecnie w płynnie regulowany stopien kompresji
np.Panasonic w ustawieniu FX może zmieścić na plytę materiał z dokładnościa co do minuty przy kompresji VBR.
3.Mozna na nich w locie wycinać sceny i je przestawiac.
4.Zastosowane w nich filtry wyraznie poprawiaja nagrywany materiał analogowy.
A wszystko odbywa sie bezstresowo i bez problemowo.
A co do ekonomi to dobra karta wideo to też spory wydatek nawt kilka tysiecy złotych, chyba że będziemy kożystać z sybstytutów jak karta telewizyjna czy karty graficzne z wejściem analogowym ale wtedy gorzej jest z jakoscia.
A co do płyt -R to mój poprzednik chyba coś żle zrozumiał i wyciagna złe wnioski.Zważ ze na starcie jest płyta DVD-R DL

środa, 30 marca 2005, 06:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]