Teraz jest wtorek, 21 sierpnia 2018, 22:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 DVD Workshop obraz w przycisku w menu 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post DVD Workshop obraz w przycisku w menu
Mam pewien problem z Ulead DVD Workshop 2 - wlasnie próbuje zmienic obraz przycisku w podmenu - program automatycznie wstawia tam pierwsza klatke danej sceny. Niestety niektóre moje ujecia zaczynaja sie od ciemnosci i stopniowo narastaja do pelnej jasnosci. Takie ujecie jesli przeciagne je do przycisku w menu powoduje, ze przycisk jest czarny (tak, jak poczatek ujecia), co jest oczywiscie nie do przyjecia. Jestem przekonany, ze mozna to zmienic i wybrac jakies inne ujecie z tej sceny, które bedzie wyswietlane na przycisku, ale nie moge dojsc, jak to zrobic?

niedziela, 10 kwietnia 2005, 23:54
Moderator
Moderator

Możesz to obejść w inny sposób: ustaw kursor na jakąś fajną klatkę i kliknij przycisk "Save to library" czy jakoś tak - zachowujesz klatkę w bibliotece zdjęć. Póżniej w Menu przeciągnij tą klatkę na przycisk i gotowe. Nie będzie to co prawda ruchomy chapter ale sam miałem kiedyś taki problem i nie znalazłem wyjścia. Moje "produkcje" prawie wszystkie zaczynają się od "ciemności".
Pozdrawiam

poniedziałek, 11 kwietnia 2005, 07:33
Bywalec
Bywalec

Z tym, że mi zależy na ruchomych buttonach. Myślałem, że taki kombajn jak Workshop posiada takie możliwości.

poniedziałek, 11 kwietnia 2005, 23:18
Moderator
Moderator

Może i Workshop to potrafi - ale ja o tym nie wiem. Sam męczyłem się z tym dosyć długo i się poddałem.
Może inni mają jakieś pomysły ?

wtorek, 12 kwietnia 2005, 09:11
Moderator
Moderator

Ustaw dkładnie w sekcji Edit kadr jaki ma reprezentować twój przycisk i teraz kliknij prawym klawiszem myszki na właściwym chapterze z prawej na tej pionowej kliszy i nie pamiętam, ale chyba druga, lub trzecia pozycja od góry (nie mam tu Workshopa). Od tego momentu w menu punkt startowy obrazowany będzie innym kadrem niż moment rozpoczęcia sceny. Domyślam się że jest to starsza wersja Workshop, gdyż nowa domyślnie wstawiła by Ci żywą scenę.
Pozdrawiam gorąco

wtorek, 12 kwietnia 2005, 10:27
Bywalec
Bywalec

Wybierałem sobie ujęcie, które ma służyć jako obraz w przycisku i zapisywałem je jako nowy plik video i ten plik wstawiałem jako przycisk. Potem trzeba było tylko we właściwościach ustawić żeby po kliknięciu uruchamiał się ten pierwotny klip.

wtorek, 12 kwietnia 2005, 10:33
Moderator
Moderator

Jest wiele sposobów na wykonanie tego zadania, lecz tak jak wspominałem wszystko zależy od tego, czy chapter ma być reprezentowany przez martwy nieruchomy kadr, czy ma być miniaturową sekwencją video. Zarówno pierwsze, jak i drugie zadanie jest do wykonania w opcjach programu bez konieczności importowania specjalnie do tego celu spreparowanych klipów. Zarówno czas trwania tych mini-sekwencji jak i czas trwania nieruchomego kadru, który też przecież w menu jest filmem jest do ustawienia. Twój sposób kogut jest o tyle dobry, że minisekwencja w chapterze może być z "zupełnie innej bajki", może być dowolnym innym filmikiem nie zawierającym się jako zasadniczy materiał video naszej płytki. Na serwerze FTP firmy Ulead do ściągnięcia są tutoriale filmowe prowadzące po programie, być może właśnie w którymś jest to przedstawione.
filmy opisowe
ftp://ftp.ulead.com/pub/goodies/dws2/dv ... _e_ch1.zip
ftp://ftp.ulead.com/pub/goodies/dws2/dv ... _e_ch2.zip
ftp://ftp.ulead.com/pub/goodies/dws2/dv ... _e_ch3.zip
ftp://ftp.ulead.com/pub/goodies/dws2/dv ... _e_ch4.zip
ftp://ftp.ulead.com/pub/goodies/dws2/dv ... _e_ch5.zip
Pozdrawiam gorąco

wtorek, 12 kwietnia 2005, 12:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]