Teraz jest wtorek, 21 sierpnia 2018, 20:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 DV>HDD>DVD (jak najprościej to zorbić)+problem 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post DV>HDD>DVD (jak najprościej to zorbić)+problem
Cześć,
Szukałem, ale prostej instrukcji opartej o dostępny w tej chwili soft (może darmowy) nie znalazłem. Pytania:
1. Jeżeli zgrywam z DV (fire wire) to w jakim formacie to zapisać na HDD? Gdy wykorzystałem WIN Movie Maker (jakość DV) to mam zgrane w *.avi. 1 godzina = ok 10GB
2. Jak te 10 GB zamienić na 4,7 GB (bez nadmiernej utraty jakości)?
3. W jakim formacie zapisać na DVD aby stacjonarny odtwarzać dał sobie rade?
4. Jaki soft do nagrywania polecacie? Mam Nero Express (ale tam nie wszystko idzie zrobić)

Proszę o "kawe na ławe" jak z kasetki dv zrobić film dvd.

Dodatkowo zarejestrowałem problem.
Gdy zgrałem Windows Movie Maker'em - 30 min ma dzwięk a pozostałem 30 nie ma - co to jest?
Gdy to samo robię za pomocą Power Producer - to raz mam dzwięk a raz nie mam go wcale - brak jakieś reguły? Mam fire wire na płycie główej GigaByte GA K8NF-9 nForce4, kontroler Texas Instrument.

Ratujcie,
Dzięki
Marcin

poniedziałek, 18 kwietnia 2005, 15:40
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Weż ściągnij sobie triala pinnacle studio9 program po polsku, do tego intuicyjny w helpie jest ponad 300stron instrukcji opisującej co i jak...

Polecam.

Athlon XP 2600+
1GB TwinMos
GF5500 128MB
Maxtor 80GB +Samsung 160GB
liteon 851S

poniedziałek, 18 kwietnia 2005, 17:16
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Na płycie którą posiadasz masz FireWire 1394b. Może to jest przyczyną kłopotów z dźwiękiem. Na CD dostarczonym z tą płytą są dedykowane sterowniki dla tego portu, może problem się rozwiąże jeśli je zainstalujesz (lub odinstalujesz).

poniedziałek, 18 kwietnia 2005, 20:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bezpośrednio z kamery zapisuj tylko i wyłącznie jako pełna jakość DV-avi PAL - 1 sekunda = około 3,5 MB, czyli 1 godzina około 13 GB. Jakość obrazu super. Dysk na który zgrywasz musi mieć system plików NTFS - brak limitu wielkości pliku. FAT32 to maksymalny plik około 4 GB = około 17minut i 40 sekund filmu jako pełny DV.

Oprogramowanie.

Do zgrywania, obróbki (wycinanie, przejścia, wstawki muzyczne itd. itp.) można użyć Pinnacle Studio wersja 9, program po polsku, naprawdę wystarczający do tego celu. Do zwalniania tempa np. do 50%, do 25 % można użyć np. Adobe Premiere Pro 1.5 - program po angielsku. Ale jako materiał wynikowy dalej zapisuj jako pełny DV-avi PAL.

Z pliku DV-avi PAL za pomocą Canopus Procoder 2 zrób materiał wsadowy (konwersja z DV do MPEG) do dalszej obróbki programem do authoringu.

Programem tym jest TMPGEnc DVD Author http://download.pegasys-inc.com/downloa ... all-EN.exe lub http://download.pegasys-inc.com/downloa ... all-EN.exe . Z tego programu masz całą strukturę logiczną lub gotowy plik ISO płyty DVD-video do nagrania za pomocą np. Nero 6.6.0.8a. To w zasadzie wszystko.

Oczywiście jest to jeden z miliona sposobów zamiany z DV na DVD-video. I zapewne nie jest najlepszy, ale ważne, że działa.

poniedziałek, 18 kwietnia 2005, 21:39
Nowy
Nowy

Co do gubienia dzwięki przy zgrywaniu:

Przestało tak się dziać :D jak wykorzytałem program ULEAD MOVIE FACTORY 4. Programik ok - choć troszkę mało ma dodatków (wersja 30 dniowa).

Co do fire wire - wiem ze mam 1394b, ale mam WIN XP SP01, a dopiero od SP02 działa ten nowy szybszy standard. Czyli nie tam tkwił błąd. Słaby jest WIN Movie Maker i Power Producer (dodatek do LG)

Wczoraj wypaliłem 1 płytkę, choć nie tak jak piszecie DV-AVI-MPEG
tylko od razu DV-MPEG (HQ - Dolby Digital) 28 min filmy z ruchomym menu i kilkoma efektami to tylko 1,4 GB. Jakość jak na TV ok - choć widać różnicę.
Kolejny raz zrobię tak jak radzicie i mam nadzieję, że wtedy to będzie dopiero jakość. :)

Pozdrawiam
Marcin

wtorek, 19 kwietnia 2005, 16:50
Bywalec
Bywalec

sluchajcie a czy adobe premierem 6.5 nie mozna od razu zrzucic z kamery gotowego mpega??? czy tez przy pomocy mowie factory czy video studio Ulead ???? bo wydaje mi sie ze istnieja taka mozliwosc???

wtorek, 24 maja 2005, 22:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]