Teraz jest czwartek, 16 sierpnia 2018, 20:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Nalepsze płyty do nagrania filmu z wesela itp. 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Nalepsze płyty do nagrania filmu z wesela itp.
Witam,

Przy okazji jednego z tematów http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopic.php?t=12604 odnośnie naklejek na płyty i wynikających z tego problemów chciałem się zapytać jakie płyty są nalepsze do nagrania filmu pod kątem wytrzymałości płyty. Czy warto np stosować płyty Verbatim Digital Movie, czy są one rzeczywiście lepsze czy po prostu płaci sie za inny desing. Jakie płytki polecacie? Proszę o podanie również orientacyjnych cen.

Pozdrawiam Tomek

wtorek, 17 maja 2005, 12:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kazdy ma wlasne preferencje podobnie zreszta jak nagrywarka ktora lepiej nagrywa jedne a gorzej drugie, generalnie moje zdanie nie bedzie sie chyba roznic od innych bo za dobre plyty uwazam tdk i verbatimy, nie nagrywalem na emtec'ach choc slyszalem tez dobre opinie o tych nosnikach

tdk kupowalem ostatnio po 1,90 (bez pudelka), ale niestety w moim miescie cena plyt jest nieco wyzsza od sredniej krajowej

wtorek, 17 maja 2005, 15:08
Bywalec
Bywalec

ja również polecam Verbatimy nagrywam na nich już od roku i wszystko chodzi cena to ok 2zł

Pozdrowienia :D

wtorek, 17 maja 2005, 16:09
Stały bywalec
Stały bywalec

O Varbatimach i TDK słyszałem i verbatimki sam stosuję ale czy są jakieś płytki szczególnie przeznaczone do nagrywania wideo bo jeśli takowych nie ma albo są o wiele droższe w stosunku do efektów to nie ma sensu. Zastanawiam sie tylko (bo niedawno dowiedziałem się o tych verbatim Digital Movie) czy różnica polega jedynie na wyglądzie.

Pozdrawiam

wtorek, 17 maja 2005, 18:38
Bywalec
Bywalec

Verbatim, Verbatim i jeszcze raz Verbatim. Nie mialem co do nich zadnych zastrzezen, a przy innych, a zwlaszcza przy Dysanach ktorych na poczatku mojej przygody z DVD uzywalm, mialem pare problemow. To moje osobiste zdanie, ale przejechalem sie takze na Esperanzach, dlatego ich tez nie uzywam.

wtorek, 17 maja 2005, 21:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no esperanza to nizsza polka, dla wlasnych potrzeb uwywalem ich sporo, z roznym skutkiem, choc raczej na plus :)
przy obecnych cenach plytek z wyzszej polki przestaje miec sens kupowanie innych

wtorek, 17 maja 2005, 21:49
Bywalec
Bywalec

To fakt ze nie warto ryzykowac danych dla kilkunastu/kilkudziesieciu groszy roznicy miedzy cena plyt. Jednak przy zakupie na wiekszej ilosci plyt w gre wchodza juz spore pieniadze i mozna sie pokusic na cos tanszego, ale niepewnego. No i tak sie przejechalem. Bylo sporo odrzutow z tych tanich plyt wiec nie zaoszczedzilem ... No ale jest nauczka na przyszlosc :wink:

środa, 18 maja 2005, 01:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Od poczatku nagrywam tylko na płytach firmowych: Sony, TDK. Do domowego uzytku Esperanza. Jak dotąd nie zawiodłem się na żadnej. Słyszałem dobrą opinię o Verbatimach, ale moja nagrywarka (Pioneer 104) ich nie nagrywa. Przy obecnych cenach dobrych płyt (ok. 2zł) nie machyba sensu zbytnio oszczędzać.
Pozdrawiam.
Sławek

środa, 18 maja 2005, 08:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam, jak sprawdzić czy dana nagrywarka nagrywa lub nie nagrywa danych płytek. Mam nagrywarke NEC 3520A, mam ktoś doświadczenie z nią i jakie ona płytki lubi??? :P :lol: :P

środa, 18 maja 2005, 09:22
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Nagrywam na Sony Tdk Verbatim plus i minusy.
Zrobiłem kiedyś dziesięć płytek Cretion minus, wszystie się zacinały i musiałem je nagrać od nowa na TDK.A gdy minął rok to już nawet nie chcały ruszyć.(ERROR)
Ale zauważyłem też że płyty które nagrałem rok temu,Nawet te markowe nie zawsze chcą się dać skopiować. Wtedy próbuję różnych programów raz Nero raz DVD Cloneale najlepiej chyba Pinnacle Copy, ale nie zawsze.

Mam nagrywarkę Liteon

środa, 18 maja 2005, 09:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Varbatimy i TDK w rankingach specjalistycznych, na które kiedyś zerknąłem okiem są na najwyższych lokatach, co tylko dodatkowo potwierdza dobre opinie o tych płytkach.

środa, 18 maja 2005, 10:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam. Używam verbatimy i emtec-i i z żadnymi nie było problemów. A ostatnio kupiłem titanum za 0,89 zł i też nie mam żadnych zastrzeżeń

środa, 18 maja 2005, 12:36
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Witam, jak sprawdzić czy dana nagrywarka nagrywa lub nie nagrywa danych płytek. Mam nagrywarke NEC 3520A, mam ktoś doświadczenie z nią i jakie ona płytki lubi??? :P :lol: :P

To czy nagrywarka nagrywa i czyta dane płytki to kwestia jej biosu, który można zmienić...
Co do płytek jakie lubi a jakie nie to poczytaj to forum KLIKEN
Wpisz tam w wyszukiwarke nazwę swojej wypalarki a lekturę będziesz miał na cały dzień :lol:

Athlon XP 2600+
1GB TwinMos
GF5500 128MB
Maxtor 80GB +Samsung 160GB
liteon 851S

środa, 18 maja 2005, 13:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]