Teraz jest czwartek, 16 sierpnia 2018, 03:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 nagrywarka dvd 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post nagrywarka dvd
witam,
mam zamiar kupić nagrywarke dvd, głównie w celu robienia filmów dvd z nagrań cyfrowych. ale przy okazji chciałbym również kopiować płyty dvd (oczywiście chodzi o kopie dla własnego uzytku oryginalnych filmów:) i tu mam pytanie, trywialne dla kogoś, kto miał styczność z tym: czy mozna kopiować te płyty posiadając nagrywarkę dvd??? jeśli tak, czy odbywa się to poprzez "wypalenie" wcześniej zripowanych vob'ów???

dzieki za info.

m.

wtorek, 14 stycznia 2003, 15:44
Nowy
Nowy

Z nagraniem wlasnych filmow nie bedziesz mial problemu bo program do autoringu DVD sam sobie zdekoduje avika do mpega i zrobi voby na plytce (praktycznie jest to dosc dlugotrwaly proces)
Jesli chodzi o robienie kopi DVD to tu mozesz napotkac na problemy:
1) zabezpieczenia oryginalnych DVD (da sie obejsc)
2) dwuwarstwowe plytki DVD - jednowarstwowa plytke przegrasz bez problemu bo to 4,37GB, ale z 2-warstowymi mozesz miec problem. Ale zawsze mozna pokombinowac.
pozdrowionka

sobota, 18 stycznia 2003, 10:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Własny film - j/w no problem!
Kopia DVD -
1. Kup (lub ściągnij DVDXcopy) - klikasz trzy - cztery razy i masz kopię - 1 płytka przy filmach mniejszych niż 4.3 GB i 2 płytki przy większych. http://www.dvdxcopy.com.
2. Rip DVD decryptor i później masa prób (najlepiej na DVD RW) - ze zmianą bitratu (ReMPEG), dzieleniem (IfoEdit), tworzeniem menu itp.
Guidy i tutoriale na: http://www.doom9.org, www. digital-digest.com, http://www.dvd2dvdr.com
Mi najlepiej pasuje dvdxcopy, drugi sposób wymaga masy czasu - zmiana bitratu (obniżenie), przeliczenie VOB ID itd. to cała noc roboty - nawet na moim 2.53 Pentium IV + 1GB DDR RAM
Pozdrowienia, Jak będziesz miał coś ciekawego to podeślij:
plasek@wp.pl

piątek, 31 stycznia 2003, 17:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Do kopiowania płyt DVD polecam niedrogi oryginalny program firmy Pinnacle - Instant Copy.

Cytuję jego krótki opis:
Z przyjemnością informujemy, że firma Pinancle Systems wprowadza na rynek najnowsze oprogramowanie do nagrywania krążków CD/DVD - Pinnacle InstantCopy. Program ten dzięki unikalnej technologii umożliwia kopiowanie 9GB filmu DVD na krążek o pojemności 4.7GB. Za pomocą Instant Copy płyty kopiowane są 1:1 z całą zawartością menu, wersji językowych oraz dodatkowych materiałów zawartych na oryginalnym krążku DVD.

Więcej można przeczytać na stronie
http://www.dystrybucja.ksk.com.pl/

wtorek, 4 lutego 2003, 03:13
Stały bywalec
Stały bywalec

Odsyłam do najnowszego magazynu CHIP z lutego 2003. Głównym tematem tego numeru jest wypalanie płyt CD oraz DVD wraz z robieniem kopii. Wyjaśnione jest wszystko krok po kroku.
Pozdrawiam.

piątek, 7 lutego 2003, 11:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

martin

poniedziałek, 10 lutego 2003, 14:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Do kopiowania płyt DVD polecam niedrogi oryginalny program firmy Pinnacle - Instant Copy.

Witam!
Z Instant Copy wszystko byłoby fajnie gdyby nie jeden maluteńki szczególik - w odróznieniu od DVDxCopy NIE KOPIUJE on płyt zakodowanych - czyli praktycznie wszystkich :( Żeby upchnąc więc płyte 2-warswową na jednej warstwie należy użyć (jak wspominali przedmówcy) DVD Decrypter + IfoEdit - opis na stronie http://www.chip.pl lub w Chipie 2/2003. Zrobiłem kilka takich płytek i chodzą dobrze, jedyny minus to brak Menu startowego (o ile to minus). DVDxCopy sprawuje sie WSPANIALE ale tu już trzeba poświęcieć 2 płytki na kopię jednego filmu (praktycznie 100% nowych filmów to płyty 2-warstwowe). Pozdrawiam!

poniedziałek, 10 marca 2003, 12:38
Bywalec
Bywalec

Mam jeszcze lepszy program: dvd2one - rewelacja!
Wkładasz oryginał, odpalasz progr. decydujesz jaki dźwięk , jakie napisy i po 20-30 minutach masz w docelowym folderze VIDEO_TS wszystko co trzeba do wypalenia DVD-R - JEDNEGO DVDR.
W ciągu 20-30 minut dekoduje bitrate (REMPEG i inne w tym Cinema Craft to kilka godzin). Z dobrą jakością. Ja upchałem dość długi atak Klonów na 1 DVDr i nikt nie widzi różnicy z oryginałem (oczywiście różnica jest - drobne artefakty w ciemnych scenach).
Ale ogólnie super. Polecam. Można kupić na http://www.dvd2one.com

poniedziałek, 10 marca 2003, 21:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
...albo sciagnac za free z http://www.euskalnet.net/mcarmen/titonet/programas.htm

m.

wtorek, 11 marca 2003, 12:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z Instant Copy wszystko byłoby fajnie gdyby nie jeden maluteńki szczególik - w odróznieniu od DVDxCopy NIE KOPIUJE on płyt zakodowanych - czyli praktycznie wszystkich .

Jest to absolutnie NIEPRAWDA !
Program Instant Copy kopiuje wszystkie zabezpieczone płyty DVD albo z całą zawartością 1 : 1 albo z pominięciem dowolnie wybranych fragmentów.
Jaki byłby sens programu kopiującego, gdyby można było nim kopiować tylko płyty przez siebie stworzone.

czwartek, 13 marca 2003, 00:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
kolejnym z tej serii godnym uwagi programem jest dvd95copy.

pozdro,
mart

wtorek, 1 kwietnia 2003, 15:34
Bywalec
Bywalec

stanley-Ir napisał:
Jest to absolutnie NIEPRAWDA !
Program Instant Copy kopiuje wszystkie zabezpieczone płyty DVD albo z całą zawartością 1 : 1 albo z pominięciem dowolnie wybranych fragmentów.

Kiedy próbowałem skopiować zabezpieczoną płytę DVD pojawiło sie okno, że nie można tego zrobić bo płyta jest zabezpieczona. Ale można to ominąć ripując płytę DVDdecrypter`em do katalogu na dysk, a następinie odpalić InstantCopy i jako źródło wskazać ten własnie katalog. Jakość obrazu i dźwięku po "upchnięciu" jest na prawdę rewelacyjna (choć recenzenci DVD Magazynu na pewno stwierdziliby, że czernie nie są dość soczyste a biel dość głęboka....). Tak więc poogram InstantCopy zdecydowanie POLECAM!

środa, 18 czerwca 2003, 10:50
Nowy
Nowy

Post nagrywanie dvd
Cytuj:
Kiedy próbowałem skopiować zabezpieczoną płytę DVD pojawiło sie okno, że nie można tego zrobić bo płyta jest zabezpieczona. Ale można to ominąć ripując płytę DVDdecrypter`em do katalogu na dysk

Czy z kazda plyta jest to wykonalne bo ostatnio mam duze problemy z pomaranczowymi plytami nie dosc ze nie moge odpalic ich na kompie to i nagrac . Jesli wogole chodzi o kopiowanie to polecam dvd shrinka 3.2 latwy w obsludze ma mozliwosci kasowania dodadkow txt dziwieku . Radzi dobrze sobie z zabepieczonymi plytami oprocz wlasnie tej jedynej pomaranczowej plyty . Moze ktos zna sposob na pomaranczowe plyty :D

środa, 19 października 2005, 08:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Polecam ClonDVD i program rozkodowywujący AnyDVD, który działa pod clonem! Bardzo prosty, szybki i niezawodny. Z płyt dwuwarstwowych robi płytki jednowarstwowe. Jak do tej pory nie oparła mu się żadna płytka. Można nim zapisywać dane na dysku lub wykonać zapis na płytce.
Kiedyś był do ściągnięcia na http://www.programosy.pl
Pozdrawiam

środa, 19 października 2005, 08:57
Nowy
Nowy

Post Nagrywanie dvd
Cytuj:
Ale można to ominąć ripując płytę DVDdecrypter`em do katalogu na dysk
tak zrobilem i stwierdzam ze zadna sie temu plyta nie opsze naprawde dobry programik :D polecam a potem tylko dvd shrink z 2 wartwowej przerobic na 1 i jest rewelacja :)

środa, 19 października 2005, 10:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona