Teraz jest środa, 15 sierpnia 2018, 02:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Workshop 2 - prosze o pomoc 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Workshop 2 - prosze o pomoc
Witam. Mam program Udw2 jest super ale mam pytanie czy moze ktoś z was miał taka sytuację iż po zaimportowaniu pliku mpeg2 (3,39G) program widzi go jako plik o wielkości 4,7G i nie pozwala wypalić płyty. Ale gdy importuje plik mpeg2 o wielkości 3,56G widzi go jako 3,5G. Dla czego występuje taka głupota. Nadmieniam iz nie tworzylem animowanego menu ani chapters. Prosze o pomoc

wtorek, 7 czerwca 2005, 10:36
Nowy
Nowy

może to wynika z drugiej czy trzeciej fonii, albo formatu fonii. Klasyczna mpeg2 jest ekonomiczna i czytana przez starsze odtwarzacze. Natomiast AC3 zajmuje chyba trzy razy wiecej miejsca ? tak mi się wydaje . Może to jest problemem 'tycia' pliku.

środa, 8 czerwca 2005, 00:15
Stały bywalec
Stały bywalec

musisz wyeksporować plik filmowy połączony z fonią wtedy program będzie identyfikował go i mierzył jego wielkość tak jak w rzeczywostości jest. Prawdopodobnie masz dwa pliki jeden filmowy a drugi audio (z utawieniami formatu wave dla PCM), którego ten program nie liczy.
Przerabiałem to i teraz jest ok.

środa, 8 czerwca 2005, 12:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
AC3 w porównaniu z PCM ma 11 jest ok 7 razy mniejszy.
PCM nie skompresowany format z bitrate 1411 Kbit, notomiast AC3 (zgodnie z zaleceniami Dolby) do authoringu kodujemy z 192Kbit.
Standard Pal wymaga aby 1 ścieżka na dvd była w formacie AC3, PCM lub MPEG, natomiast dtwarzacze dla regionu NTSC nie obsługują MPEGa.
Najlepszym wyborem jest AC3 (stereo-192kbit, surround 448kbit)
PCM zuzywa bardzo duzo miejsca, a przy kodowaniu z kamer DV lepiej jest uzywac duzego bitrate dla video, np. 8.5 Mbit.
Specyfikacja DVD-Video przewiduje limit 9.8Mbit dla wszystkich sciezek elementarnych (video+audio+napisy). Nalezy się tego pilnowac ( a najlpepiej nie przekraczać 9.5 Mbit), jesli chcemy, zeby stacjonarne odtwarzecze nie mialy problemow z naszym dvd. Na kompie pojdzie wszystko, nawet Mpeg2 z bitrate 20Mbit (jesli procek mamy wystarczajaco mocny).

piątek, 10 czerwca 2005, 23:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]