Teraz jest poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 03:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 miniDV -> DVD (najlepsza jakość) 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post miniDV -> DVD (najlepsza jakość)
Jestem nieobeznany w temacie.

Mam film 1h na kasecie miniDV.
Co zrobić żeby przenieść go na DVD w najlepszej jakości?

Rozumiem że trzeba go w całości zrzucić na komputer (około 16MB).
Ale co dalej? Musi się zmieścić na DVD (4.7 MB). Czym to kompresować?
Słyszałem że chodzi o jakieś obliczanie Bitrate itp. Proszę o pomoc.

Jeżeli już zmniejszę do rozmiaru załóżmy 4.6 MB to w jakim formacie to ma być? Do jakiego formatu potem przekonwertować aby film był uruchamiany bezpośrednio z płyty DVD np. w telewizorze?

Bardzo proszę o pomoc.

wtorek, 19 lipca 2005, 22:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: miniDV -> DVD (najlepsza jakość)
msyrek napisał(a):
Jestem nieobeznany w temacie.

Mam film 1h na kasecie miniDV.
Co zrobić żeby przenieść go na DVD w najlepszej jakości?

Rozumiem że trzeba go w całości zrzucić na komputer (około 16MB).
Ale co dalej? Musi się zmieścić na DVD (4.7 MB). Czym to kompresować?
Słyszałem że chodzi o jakieś obliczanie Bitrate itp. Proszę o pomoc.

Jeżeli już zmniejszę do rozmiaru załóżmy 4.6 MB to w jakim formacie to ma być? Do jakiego formatu potem przekonwertować aby film był uruchamiany bezpośrednio z płyty DVD np. w telewizorze?

Bardzo proszę o pomoc.

Jak masz po kilka MB to najlepiej podziel na kilka częsci i na dyskietkach zapisz... bo chyba masz flopa w kompie :twisted:

Proponuje poszukać... znajdziesz.
A że na forum jesteś ponad dwa lata to chyba już doszedłeś do czego jest przycisk z lupą SZUKAJ

wtorek, 19 lipca 2005, 22:48
Bywalec
Bywalec

Może jednak ktoś odpowie na to pytanie w punktach?
Bardzo proszę.

wtorek, 19 lipca 2005, 23:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przytrafił Ci się "czeski błąd" nie 16 MB tylko 16 GB a tak na ścisłość to około 13 GB (ale to też zależy ...).
Jednym ze sposobów jest ściągnięcie np. wersji trial Ulead Video Studio 9 ze strony producenta http://www.ulead.com. Program posiada kreator - od zrzucenia materiału na HDD do wypalenia płytki DVD. Oczywiście można skorzystać także z oprogramowania innych producentów (patrz : zakładka na pierwszej stonie Forum - Systemy edycyjne). Życzę wiele cierpliwości i dużo wolnego czasu.
Pozdrawiam : Marian

wtorek, 19 lipca 2005, 23:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Może jednak ktoś odpowie na to pytanie w punktach?
Bardzo proszę.

Nie czytasz uważnie...
Pisałem szukaj, zrobie to za Ciebie bo śmierdzący leń jesteś... :twisted:
http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopi ... light=13gb
http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopi ... light=13gb

Już nie raz punktowali, jak poszukasz to więcej znajdziesz

wtorek, 19 lipca 2005, 23:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: miniDV -> DVD (najlepsza jakość)
siwyyy77 napisał(a):
Jak masz po kilka MB to najlepiej podziel na kilka częsci i na dyskietkach zapisz... bo chyba masz flopa w kompie :twisted:

Proponuje poszukać... znajdziesz.
A że na forum jesteś ponad dwa lata to chyba już doszedłeś do czego jest przycisk z lupą SZUKAJ

Jak masz na każde zapytanie dawać takie rady to lepiej milcz. Forum jest po to żeby pytać,a my po to żeby pomagać. A może człowiek nie wie czego ma szukać. Trzeba mu pomóc, naprowadzić, a nie się wymądrzać.

środa, 20 lipca 2005, 23:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"Zmasowany atak Górnego Śląska na Małopolskę".
Zgadzam się z Kolegą KOZI.
Kolego SIWYYY77 naprawdę szkoda Twojego czasu na tego typu wypowiedzi.
Nie jesteś tu Profesorem ani Wyrocznią, żeby oceniać Kto jak co zrobił i czy odrobił czy nie lekcje !!!. Bardziej konstruktywne wypowiedzi z Twojej strony zapewne by więcej pomogły. Jeśli natomiast denerwują Cię co chwilę zadawane te same pytania : "to należy użyć lewego przycisku myszy
i kliknąć w prawym górnym rogu na krzyżyk - i po bólu". Najważniejsze to nie stresować się i trochę luzu.
Pozdrawiam : Marian

czwartek, 21 lipca 2005, 08:18
Moderator
Moderator

no ej, sie kozi i Maryś do Siwyyy'go przyczepiliście, a przecież linki podał :!: a że sobie przy okazji dał leciutki upust swojemu niezadowoleniu... no cóż, nie miał może podstaw? to, że ktoś zielony nie znaczy ze święty. myślę, że rozwiązaniem nie jest podpowiadanie punkt po punkcie, tylko wskazanie zagadnienia do samodzielnego rozpoznania. inaczej poprostu uczymy kolegów lenistwa...

pozdro

czwartek, 21 lipca 2005, 09:16
Stały bywalec
Stały bywalec

GrassHopper - bez urazy ale czy ty masz jakiś uraz z dzieciństwa ? Nikt ciebie nie doceniał ? Zawsze chciałeś być najmądrzejszy z mądrych ? Może to jakaś trauma czy kompleks ? Od jakiegoś czasu śledzę to forum i bardzo często widzę twoje wypowiedzi. i ZAWSZE zaczynają się od ponizania forumowicza. Czy tobie nie szkoda czasu ? No jak ci się chłopie nie chce odpowiadać to NIE ODPOWIADAJ ! Po co zarzucasz forum wylewaniem inwektywów. FORUM (jezeli nie wiesz) to miejszce dyskusji - każdy ma prawo zadać (nawet najgłupsze) pytanie. Jeżeli nikt mu nie odpowie to może wtedy poszuka ale NIE MA POWODU NASMIEWAĆ SIĘ Z NIKOGO I WYMĄDZRAĆ SIĘ. A jeżeli "koniku polny" twój poziom jest za wysoki jak na to forum to załóż swoje Forum Ekspertów, weryfikuj ludzi którzy chcą się wypowiedzieć i karz za infantylne pytania. Wreszcie poczujesz się komfortowo.

A do innych "mądrali" - wy też kiedyś byliście "lamusami" więc odpuście sobie te "mądrości" i spożytkujcie energię na poszerzanie swojej wiedzy i pomoc potrzebującym !

czwartek, 21 lipca 2005, 11:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A do innych "mądrali" - wy też kiedyś byliście "lamusami" więc odpuście sobie te "mądrości" i spożytkujcie energię na poszerzanie swojej wiedzy i pomoc potrzebującym !
To chyba też do mnie. :wink:
Tylko że te wszystkie "mądrale" najpierw same szukają, a jak nie znajdą odpowiedzi to pytają. Pomocą potrzebującym nazywasz odpowiadanie codziennie na te same podstawowe pytania zadawane przez najzwyklejszych w świecie leni. Dla mnie to frajerstwo.

P.S. Zlikwidować google :twisted:

Damian - mądrala

czwartek, 21 lipca 2005, 11:23
Stały bywalec
Stały bywalec

A kto tobie Damianie KAŻE odpowiadać ? Nie lepiej zignorować niż popisywać się poniżaniem kogoś ? Nie chcesz odpowiadać - to nie odpowiadaj. Trochę wyrozumiałości i tolerancji. Bo brakuje tego na tym forum.

czwartek, 21 lipca 2005, 11:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Widzę że panowie z Katowic bardzo lubią odpowiedać na pytania typu; Jak włączyć kamere bo instrukcja ma 200str. i nie chce mi się czytać???
Nie wymądrzam się nie jestem profesorem, wyrocznią czy kim tam jeszcze piszecie, na tematy tego typu staram się zachęcić kolege do szukania nawet mu pomogłem i znalazłem linku do wypunktowanych parad których oczekiwał...
Więc darujcie sobie tą musztarde po obiedzie :wink:
I to wam się przyda więcej luzu i poczucia humoru...

Pozdrawiam.

Ps. @Yaro44 tak masz rację forum jest po to aby pytać ale najpierw się szuka a nie pyta... Taka zasada jest na innych forach internetowych i grupach dyskusyjnych... No może poza onetem :twisted:

Zapraszam na forum foto(bliźniacze) i zobaczcie na ramke zachęcającą do szukania i czym to uzasadniająObrazek

czwartek, 21 lipca 2005, 11:32
Stały bywalec
Stały bywalec

OK - poddaję się. Widzę że dyskusja na ten temat nie ma sensu. Wy po prostu wiecie lepiej. A skoro wam z tym dobrze - to po co ja mam to zmieniać. Miłego dalszego poniżania forumowiczów.

ps. czasem wystarczy 1 zdanie podpowiedzi. Nie każdy ma czas czytać 1000 wątków z czego 999 dotyczy zupełnie innego problemu. Ta wyszukiwarka na forum nie nalezy niestety do najlepszych.

czwartek, 21 lipca 2005, 12:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mialem zignorowac ta dyskusje ale jednak dorzuce swoje grosiki

Yaro44: Wg mnie slowo "ponizanie" jest tutaj bardzo nie miejscu.
Rozumiem ludzi ktorzy wykazali troche wlasnego zaangazowania i poszperali na forum czy np w google i nic nie znalezli lub nie do konca to co chcieli. Tutaj jednak mowimy o ludziach ktorzy nie chca sie choc troche wysilic bo tak jest im latwiej. Ich lenistwo jest wrecz brakiem szacunku dla ludzi ktorzy chetnie pomagaja, rowniez poczatkujacym.

Nie probuj zawracac kijem wisly, tak jest na kazdym forum ktore jest moderowane i prezentuje jakis poziom. Tutaj i tak jest spokojnie, bo przy wiekszym ruchu (zobacz np na boardzie canona) tego typu topici sa odrazu zamykane, a w skrajnych przypadkach kasowane. Sa rozne zwyczaje netowe a jednym z dotyczacych korzystania z forum jest to ze pierwsza czynnoscia powinna byc proba znalezienia rozwiazania problemu we wczesniejszych postach. Koniec kropka :)

Yaro44: nie zrozum mnie zle, to nie jest jakas wycieczka w Twoim kierunku. Pozdrawiam i milego dnia :)

czwartek, 21 lipca 2005, 13:04
Moderator
Moderator

Yaro, zrozum, chodzi tylko o to, że forum właśnie dlatego jest teraz nieczytelne, a wyszukiwarka nieskuteczna między innymi przez to, że forum jest pełne śmiecia, a to za sprawą między innymi zielonych zadających wciąż te same pytania. nie chodzi mi o to, żeby się ich pozbyć, czy jak sugerujesz "poniżyć", tylko "odgórnie" skierować ich tam, gdzie mogą znaleźć odpowiedź. swoją irytację uzasadniałem już w kilku wątkach, np.
http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopi ... 7942#57942
jeśli uważasz, że się mylę, a moja irytacja jest bezpodstawna, to uzasadnij to jakoś, może faktycznie uzmysłowię coś sobie i przestanę sie stresować.

pozdrawiam

czwartek, 21 lipca 2005, 13:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona