Teraz jest poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 21:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Zacięcia wypalonych płyt na stacjonarnym DVD 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Zacięcia wypalonych płyt na stacjonarnym DVD
Proszę o podpowiedź. Mam taki problem. Na kilku odtwarzaczach DVD (LG,Tomson) wypalone płyty po wcześniejszym "przewijaniu" zaczynają sie zacinać. Jakby nie czytały fragmentów filmy. Jeżeli film odtwarzany jest od początku do końca nic się nie dzieje. Na odtwarzaczu Panasoc S-75 nic sie nie dzieje.
Czy jest to wina kiepskiej pamieci odtwarzaczy, czy może wina leży po stronie nagrywarki (Liteon), która ma już 2 lata. Proble zaczął się pojawiać od jakiś dwóch miesięcy. Wcześniej nic takiego nie miało miejsca. Płyty raczej wykluczam, gdyż używam tylko firmowych TDK i Verbatim Movie.

czwartek, 20 października 2005, 21:13
Bywalec
Bywalec

Post Zacięcia wypalonych płyt na stacjonarnym DVD
Witam. Mogę powiedzieć, że wcześniej również miałem podobne problemy. Płyty odtwarzane na stacjonarnych odtwarzaczach DVD zacinały się. Nie wiedziałem z jakiego powodu. Używałem wyłącznie płytek TDK, Verbatim i Sony. Nie ważne było, czy była to kopia oryginalnego filmu, czy film z mojej amatorskiej obróbki. Okazało się, że wina była po stronie nagrywarki - była nią nagrywarka firmy BTC - jakiś tam model. Padła po przeszło roku. Wymienili mi na SAMSUNG'a. Od tej pory żadna płytka nie zacina się. Wniosek jest prosty - wina leżała po stronie nagrywarki.
Płyty odtwarzam na takich sprzętach jak Panasonic, Manta, Philips i zero zacięć.

Na twoim miejscu, o ile masz możliwość, sprawdziłbym, czy to samo dzieje się po wypaleniu płytki DVD na innej nagrywarce.

Z poważaniem,

Robert

czwartek, 20 października 2005, 22:08
Bywalec
Bywalec

Też bardzej skłaniam się ku nagrywarce. Nawet podjęłam decyzję o kupnie nowe. Tylko teraz dylemat: czy PLEXTOR PX 716A, czy jeszcze raz Liteon SHW-1935S?

czwartek, 20 października 2005, 22:17
Bywalec
Bywalec

Liteona dotsaniesz za około 170, za Plextora zapłacisz co najmniej 400. Plextor ma większy bufor (8MB) ale praktycznie nic ponadto ja bym chyba wziął Liteona, ale jeśli profesjonalnie chcesz nagrywać DVD to Plextor będzie ciut lepszy (ale nie dwa razy lepszy jakby to sugerowała cena) :D .

piątek, 21 października 2005, 13:55
Bywalec
Bywalec

Być może ja miałem wyjątkowego pecha do Liteona ale miałem nówki dwie nagrywarki tej firmy i przez nie mój komputer mało nie wylądował za oknem. Siały taki zamęt w sprzęcie, że po jakimś czasie od włożenia płyty pomagał tylko twardy reset. Oddałem obie do sklepu i wziąłem LG. Wszystkie dolegliwości jakby ktoś ręką odjął. Używam jej do dzisiaj i ani razu mnie nie zawiodła więc spokojnie mogę ją polecić. Jest droższa od litka tylko o ok. 20 zł. a o niebo lepsza
Pozdrawiam

piątek, 21 października 2005, 14:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Również "przejechałem" sie na LiteOn-ie, teraz mam LG i jest OK. 8)

piątek, 21 października 2005, 15:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zgadzam sie, obecnie mam NEC i "0" problemów
Pozdrawiam

piątek, 21 października 2005, 15:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Też bardzej skłaniam się ku nagrywarce. Nawet podjęłam decyzję o kupnie nowe. Tylko teraz dylemat: czy PLEXTOR PX 716A, czy jeszcze raz Liteon SHW-1935S?

Jeśli się zastanawiasz nad bardzo dobrą nagrywarką, to polecam BenQ 1620 lub 1640.
Jakość zapisanych płyt bije na łeb Liteony. Jeśli chcesz dużo informacji o tym palniku to polecam ten link: http://forum.cdrinfo.pl/forumdisplay.php?f=15

Obecnie najlepsze nagrywarki na rynku to Plextor i BenQ. Z resztą możesz o tym poczytać.

Pozdrawiam

piątek, 21 października 2005, 15:38
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post predkosc nagrywania
ja mam do jakosci nagrywarki i b.dobrych plyt, jeszcze jedna istotna uwage...Predkosc nagrywania nie powinna byc za szybka. Mysle tutaj o max x4 i to nie we wszystkich kompach i nagrywarkach. To ma wplyw na kompatybilnosc ze wszystkimi, glownie stacjonarnymi odtwarzaczami. Sam mialem problemy przy studniowkach.

Nawiążemy współprace z kamerzystami z regionu, kontakt itv24@itv24.com.pl

piątek, 21 października 2005, 20:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: predkosc nagrywania
gaga napisał(a):
.Predkosc nagrywania nie powinna byc za szybka. Mysle tutaj o max x4 i to nie we wszystkich kompach i nagrywarkach. To ma wplyw na kompatybilnosc ze wszystkimi, glownie stacjonarnymi odtwarzaczami.
Bzdura. Płyty nalezy nagrywać z optymalnymi dla nich szybkościami. Nagranie płyty 8x z taką prędkością daje mniej błedów niż nagranie jej z mniejszą prędkościa. Przekonanie, że wolniej nagrana płyta ma mniej błędów odnosi sie tylko do starych nagrywarek CD.

piątek, 21 października 2005, 21:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

-Damian- napisał(a):
....Płyty nalezy nagrywać z optymalnymi dla nich szybkościami. Nagranie płyty 8x z taką prędkością daje mniej błedów niż nagranie jej z mniejszą prędkościa. Przekonanie, że wolniej nagrana płyta ma mniej błędów odnosi sie tylko do starych nagrywarek CD....

I tu bym się zgodził. Raz nagrałem płytkę TDK x8 z prędkością x6. Były duże problemy z odczytem. Teraz nagrywam z prędkościami maksymalnymi, czyli jeżeli płytka jest x4 to nagrywam z prędkością x4, a jak płytka jest x8 to nagrywam x8

piątek, 21 października 2005, 22:01
Bywalec
Bywalec

Mialem podobny problem, byla to wina nagrywarki.
Co do predkosci nagrywania to musze nagrywac z predkoscia x4. W przypadku wiekszej predkosci, mimo dobrego komputera, bufor czasami spada do 0% i plytki nadaja sie tylko do wyrzucenia (wypalanie plytki jest jedynym zadaniem jakie wykonuje komputer podczas nagrywania).

piątek, 21 października 2005, 22:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

-Damian- napisał(a):
gaga napisał(a):
.Predkosc nagrywania nie powinna byc za szybka. Mysle tutaj o max x4 i to nie we wszystkich kompach i nagrywarkach. To ma wplyw na kompatybilnosc ze wszystkimi, glownie stacjonarnymi odtwarzaczami.
Bzdura. Płyty nalezy nagrywać z optymalnymi dla nich szybkościami. Nagranie płyty 8x z taką prędkością daje mniej błedów niż nagranie jej z mniejszą prędkościa. Przekonanie, że wolniej nagrana płyta ma mniej błędów odnosi sie tylko do starych nagrywarek CD.

Ciekaw jestem skąd ten wniosek. Czy możesz udowodnić, że płyta wypalona np. x12 będzie miała mniejszą stopę błędów niż np. x8 lub x4? Bo ja mogę, bzdurą jest pisanie że powinno się wypalać z prędkością podaną przez producenta. Tylko Plextor i BenQ posiadają specjalne oprogramowanie, które umożliwia ocenę jakości płyty przed wypaleniem. (Qscan) (Plextools)
TE (tracking error), FE (fokus error), Jitter ( jakoścć pitów) to trzy główne parametry, które maja decydujące znaczenie o jakości płyty, zdarza się że, płyta x8 może być poprawnie wypalona dopiero x4 i na odwrót, więc obiektywnie mówiąc, wypalacie wszystko w ciemno. Oczywiście zostaje wam później Nero i test jakości płytki, ale to już musztarda po obiedzie.

Pozdrawiam

piątek, 21 października 2005, 23:12
Bywalec
Bywalec

"zdarza się że, płyta x8 może być poprawnie wypalona dopiero x4 i na odwrót"

Wracając do mojego pytania. Czy prędkość nagrywania może powodować "zacięcia "płyt. Moje płytki wypalam z prędkością max. x2,x2,4 w zależnosci od nośnika +R lub -R, softem DVD Worshop 2.

sobota, 22 października 2005, 01:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

pawelvideo napisał(a):
Czy możesz udowodnić, że płyta wypalona np. x12 będzie miała mniejszą stopę błędów niż np. x8 lub x4? Bo ja mogę, bzdurą jest pisanie że powinno się wypalać z prędkością podaną przez producenta. Tylko Plextor i BenQ posiadają specjalne oprogramowanie, które umożliwia ocenę jakości płyty przed wypaleniem.
Czyli producenci płyt i nagrywarek, autorzy artykułów w czsopismach komputerowych nie mają racji. Bo to oni zalecają nagrywanie z optymalnymi prędkościami, a nie jak najniższymi. Sprawdzałem to na swojej nagrywarce (Lite-On 832S) i płyty TDK nagrywane x8 miały ilość błędów mniejszą niż te same płyty nagrane x4.

sobota, 22 października 2005, 08:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona