Teraz jest niedziela, 19 sierpnia 2018, 16:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Jak nagrać 200 płyt DVD? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Jak nagrać 200 płyt DVD?
Pierwszy raz stanąłem przed takim zadaniem i poprosiłbym o radę jak się z tym najlepiej uporać.

Mam nagrać w formacie DVD około 1h materiału w 200 sztukach. Jaki nośnik (firma, rodzaj prędkość zapisu) wybrać pod względem jakość / cena? Gdzie się zaopatrzyć (jestem z Warszawy)? jaki format nagrywania (x4, x8) i wogóle rady które Wam się nasuną. Czasowo muszę się wyrobić do przyszłej niedzieli. Dysponuje spoko kompem i nagrywarką LiteOn 1633S

pozdrawiam,
Tomek

niedziela, 6 listopada 2005, 09:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Najlepiej oddać do firmy zajmujacej się wypalaniem - tanio, szybko bez kłopotu.

niedziela, 6 listopada 2005, 14:28
Bywalec
Bywalec

zlecenie jakiejś firmie to pewnie i dobry pomysł tylko, że ceny z nadrukiem przy 200 szt. wahają się od 4 zł za sztukę (przynajmniej ja takie na sieci znalazłem). Czystą płytkę do wypalenia można kupić już poniżej 1 zł, naklejki 0,20 zł sztuka + koszt atramentu. Licząc nawet amortyzację nagrywarki to i tak wychodzi mniej niż 2 zł za sztukę. Razem daje to więcej niż 400 zł oszczędności a to już dobra nowa nagrywrka dlatego chciałbym się z tym uporać sam (ewentualnie przy współpracy z paroma znajomymi).

Pytanie do znawców tematu jakiego rodzaju nośnika najbezpieczniej przy takiej ilości użyć, z jaką prędkością nagrywać, co by później nikt (albo prawie nikt) się nie skarżył. Siły ludzkie do przekładania płytek w nagrywarce mam (mama emerytka :))) )

niedziela, 6 listopada 2005, 14:51
Bywalec
Bywalec

ja bym to nagrywal na Verbatimach solverach! wg mnie najlepsze plyty a kosztuja tylko 1,60!!! aha i uwazaj na ta nagrywarke bo czasami lubi cos zepsuc :)
pozdrawiam

niedziela, 6 listopada 2005, 14:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam, jak juz nagrywasz dla kogoś to staraj się robić to na dobrych nośnikach i nie stosuj naklejek!!!
Osobiście widziałem skopane płyty przez naklejkę. Jak chcesz to drukuj na płytach, lub daj komuś zadrukować je (niewielki kosz) a sama drukarka nap IP 3000 Canona to koszt ok 350,-. Po takim zabiegu masz pewność, że nie z Twojej winy DVD+/-R zdechnie ;)
Pozdrawiam

niedziela, 6 listopada 2005, 15:05
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Jesli chodzi o nadru to polecam nagrywarkę z technologią LighSkribe

Ale nadruk na jednej płycie to około 28 min. i sama płyta to koszt 3.50 - 4 zł

niedziela, 6 listopada 2005, 15:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

koszt nadruku ok 0,6,- (mając drukarkę)
a czas ok 20s
Oczywiście w pełnym kolorze

Pozdrawiam

niedziela, 6 listopada 2005, 15:23
Bywalec
Bywalec

A jak z prędkościami płyt i zpisu? Stosować x4 czy można spokojnie np. x8 ? Nie powinno być problemu na stacjonarnych DVD z x8 ?

niedziela, 6 listopada 2005, 15:26
Stały bywalec
Stały bywalec

Osobiście widziałem skopane płyty przez naklejkę.

Szkoda, że nie widziałeś napędu DVD, w którym taka niewyważona płytka z nie centrycznie
naklejoną naklejką się rozleciała

niedziela, 6 listopada 2005, 15:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pozdrawiam

niedziela, 6 listopada 2005, 15:27
Bywalec
Bywalec

A jak z prędkościami płyt i zpisu? Stosować x4 czy można spokojnie np. x8 ? Nie powinno być problemu na stacjonarnych DVD z x8 ?

niedziela, 6 listopada 2005, 15:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nagrywaj jak fabryka pozwala (max) na tym forum był poruszany temat prędkości. Ja nagrywam płyty 8 z prędkością 8 a czwórki z 4 i jest ok. Zaktualizuj sobie oprogramowanie w nagrywarce i wypalaj. pozdrawiam

niedziela, 6 listopada 2005, 15:43
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Wiem, ze juz nie jest aktualne, ale moja rada. DVD zeby miec pewnosc prawidlowego odtwarzania, nagrywaj z jak najmniejsza predkoscia x2, x4. Ja na duplikatorze nagrywam x8, ale sa to Plextory, wiec spoko. Na wlasnej skorze odczulem, jak to jest wspolpracowac z innych nagrywarkami. W tym roku mialem szkole w ktorej bylo 195 DVD ze studniowki. Oprocz tej szkoly inne z mniejsza iloscia, ale tez uzbieralo sie drugie tyle. Wariactwo. Dwa kompy do montazu, ale to malo. Zakladajac, ze kolejne kopie przy predkosci x 2 robi sie w granicach 15 minut, to siedzenia przy tym mialem DOSC. Skorzystalem z pomocy mojego siostrzenca. Komp nowy, procek P-IV 3,0, nagrywarka LG i prosze, minimum predkosc to x4. Wypalal 1 plyte 23 minuty. Niby spokojnie, wolno, powinno byc pewnie. NIESTETY, wszystkie plyty od niego haczyly sie i odtwarzaly blednie nagranie, piksele, zatrzymywaly sie, wogole syf. Do poprawki 110 sztuk. Plyty TDK i Verbatim do nadruku. A tu kolejne prace w kolejce, sprzet zajety kopiowaniem, montaz stoi. STRATA czasu, masakra. Powiedzialem sobie, ostatni raz taka praca na wariackich papierach. Zakupielem duplikator PRIMERA i drukarke z automatycznym podajnikiem Disk Publisher II. Kopiuje duze ilosci plyt DVD, 50 sztuk/h, drukuje 30 plyt/h i mam spokojna glowe. Oprocz swoich zlecen, mam czas dla klientow z zewnatrz. Nigdy wiecej nie chce przezywac koszmaru z poczatku roku 2005. KOLEGO, nie zaluj tych 400 zlotych, daj to tym, ktorzy zrobia to za ciebie. A Ty, uwolniajac swoja maszyne, pracuj przy innej produkcji. Odrobisz te"stracona " kase szybciej niz myslisz. Powodzenia. Czas Studniowek sie zbliza. Nie siedzmy przy kopiowaniu, uwalniajmy komputery. Niech to robia inni za nas. To tylko 5 zl od kazdej plyty. A ile spokoju :D :D :D

Nawiążemy współprace z kamerzystami z regionu, kontakt itv24@itv24.com.pl

czwartek, 17 listopada 2005, 05:47
Nowy
Nowy

Post Re: Jak nagrać 200 płyt DVD?
Marcu napisał(a):
Dysponuje spoko kompem i nagrywarką LiteOn 1633S

wczesniej wgraj firmware z tej strony

czwartek, 15 grudnia 2005, 09:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]