Teraz jest wtorek, 14 sierpnia 2018, 22:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Problem z TMPGEnc DVD Author i materiałem skodowanym Canopus 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Problem z TMPGEnc DVD Author i materiałem skodowanym Canopus
Witam!

Mam następujący problem :evil: . Materiał jest skonwertowany do vob'ów (to samo dzieje się dla m2p czy m2v) Canopusem Pro Coderem 2. Gdy próbuję otworzyć pliki w TMPGEnc DVD Author pojawia się komunikat "A video seqence header is necessary for every GOP in standard DVD". Robię to za pomocą wizarda (w opcjach zaawansowanych Canopusa znalazłem opcję którą zaznaczyłem ale też nie pomogło (Use strict GOP bitrate control). Pozatym zauważyłem że materiał skonwertowany Canopusem nie chce się przewijać (aplikacje do odtwarzania DVD zwieszają się, na stacjonarnym też nie można). Może przyczyną jest zbyt wysoki birtate (zależy mi na jakości - 9112 sprawdzane przy VBR i CBR). Materiał skonwertowany Pinnaclem się przewija i jest "łykany" przez TMPGEnc ale daleko mu do jakości materiału skonpresowanego Canpousem.
Proszę o radę i pomoc !!!!!!!!!!!!

poniedziałek, 28 listopada 2005, 22:12
Nowy
Nowy

Ja montuje caly film na Ediusie a nastepnie ProCoderem do dvd w jednym pliku nastepnie plik do workshopa aby zrobic menu.Jazeli film jest zadlugi to dlugosc ustalam mu Shrinkiem i wypalam plyte moze sproboj w ten sposob. pozdrawiam L-4:D

poniedziałek, 28 listopada 2005, 23:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Problem z TMPGEnc DVD Author i materiałem skodowanym Can
bazyli77 napisał(a):
........ pojawia się komunikat "A video seqence header is necessary for every GOP in standard DVD". Robię to za pomocą wizarda (w opcjach zaawansowanych Canopusa znalazłem opcję którą zaznaczyłem ale też nie pomogło (Use strict GOP bitrate control).......

Chyba nie o tym mówi komunikat o błędzie ! Sądzę, że w Canopusie Procoderze należy zaznaczyć "Put Sequence Header on each GOP". Także powinna być zaznaczona opcja "Create DVD Compatible Stream".

wtorek, 29 listopada 2005, 01:45
Nowy
Nowy

Post Re: Problem z TMPGEnc DVD Author i materiałem skodowanym Can
Romcio napisał(a):
bazyli77 napisał(a):
........ pojawia się komunikat "A video seqence header is necessary for every GOP in standard DVD". Robię to za pomocą wizarda (w opcjach zaawansowanych Canopusa znalazłem opcję którą zaznaczyłem ale też nie pomogło (Use strict GOP bitrate control).......

Chyba nie o tym mówi komunikat o błędzie ! Sądzę, że w Canopusie Procoderze należy zaznaczyć "Put Sequence Header on each GOP". Także powinna być zaznaczona opcja "Create DVD Compatible Stream".

Troszkę może nieprecyzyjnie to opisałem komunikat wyświetla TMPGEnc, ale problem już rozwiązany. Trochę wstyd bo nigdy tego nie robię ale niepotrzebnie (lenistwo?) zufałem wizardowi w Canopusie i na tym poprzestałem. Dzięki cytowanej uwadze urochumiłem Canopusa jak należy, znalazłem w/w opcje w zaawansowanych poustawiałem i jest już ok. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

środa, 30 listopada 2005, 23:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]