Teraz jest wtorek, 14 sierpnia 2018, 18:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Brak dźwięku z DVD przez COAXIAL 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Brak dźwięku z DVD przez COAXIAL
Szukam rozwiązania następującego problemu
Po zakupie amplitunera kina domowego zauważyłem, że podczas odtwarzania nagranych przeze mnie płyt DVD na stacjonarnym odtwarzaczu DVD brak jest sygnału audio na wyjściu cyfrowym COAXIAL, natomiast jest sygnał na wyjściu analogowym. Dokładniej jest sygnał przez COAXIAL podczas wyświetlania MENU, a później brak podczas odtwarzania filmu. Może ktoś z Was rozwiązał podobny problem i podzieli się wiedzą na ten temat ?

sobota, 31 grudnia 2005, 19:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Brak dźwięku z DVD przez COAXIAL
Witam.
Star napisał(a):
Dokładniej jest sygnał przez COAXIAL podczas wyświetlania MENU, a później brak podczas odtwarzania filmu.

Ciekawe : MENU - jest. FILM - nie ma.
Z odtwarzacza DVD sygnał audio jest kierowany do amplitunera poprzez łącze COAXIAL lub OPTICAL (jak jest) w celu zdekodowania dźwieku (DTS lub DD 5.1 lub wyższy, itp.). Natomiast sygnał wizyjny np. poprzez EURO do TV (RGB). Może w ustawieniach amplitunera lub odtwarzacza DVD jest przypisany sygnał audio do WY/WE OPTICAL ?
( o ile takie jest). Sygnał audio może być też odtwarzany poprzez EURO (ale bez dekodowania do dźwięku przestrzennego). Myślę, że chodzi o jakieś ustawienia, ale najpierw trzeba zanć dokładnie Twoją konfigurację i sprzęt do kina domowego ?
Pozdrawiam : Marian

sobota, 31 grudnia 2005, 22:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Chdzi o to, że podczas odtwarzania płyt CD, lub menu mojej DVD z tłem muzycznym amlituner Panasonic SA-XR25 odtwarza dźwięk przez COAXIAL wyświetlając na wyświetlaczu symbole kolumn L , P - czyli zwykłe stereo. Wówczas w moim odtwarzaczu DVD ( ma wyjście analogowe dźwięku chinch stereo, EURO oraz COAXIAL , nie ma wyjścia optycznego ) sygnał audio pojawia się na wszystkich wymienionych wyjściach. Po wybraniu chaptera rozpoczyna się odtwarzanie filmu, i wówczas sygnał audio jest na wszystkich wyjściach oprócz COAXIAL, i to mi się wydaje dziwne. Nie wydaje mi się, aby wina leżała po stronie amplitunera, dźwięk na płycie mam w formacie MPEG Audio Layer 2 256 ( nie PCM ).
Pozdrawiam Andrzej

niedziela, 1 stycznia 2006, 13:49
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Kiedyś miałem podobną sytuację. Okazało się, że program do authoringu skompresował dźwiek menu do Dolby Digital 2,0, natomiast dźwięk w filmie pozostał niezmieniony. Być może u Ciebie jest podobnie.

niedziela, 1 stycznia 2006, 14:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Rzeczywiście najbardziej "podejrzanym ogniwem" jest chyba program do authoringu (DVD Movie Factory 4), choć w ustawieniach generalnie zaznaczam opcję nie konwertowania materiału. Dla eksperymentu włączyłem ostatnio konwersję , ale efekt braku sygnału na COAXIAL nadal występował. Przetestuję jeszcze wersję z PCM, choć wówczas przy 1,5 godzinnym materiale trzebaby zejść w dół z bitrate obrazu, aby zmieścić PCM audio, a to nie byłoby dobre rozwiązanie.
Pozdrawiam

poniedziałek, 2 stycznia 2006, 08:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

poniedziałek, 2 stycznia 2006, 10:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Rozwiązałem pomyśnie problem, więc może się komuś to przyda ( o ile użyje k... wyszukiwarki !!! :lol: )
Rozwiązanie znalazłem w odpowiednich ustawieniach kodowania do mpeg2 w Procoder Express. Są tam trzy opcje:
- stereo (domyślna)
- joint stereo
- dual channels
Ja do tej pory kodowałem w stereo, lecz okazuje się, że wówczas nie ma dźwięku na wyjściu COAXIAL odtwarzacza DVD, sygnał pojawił się dopiero przy ustawieniu "dual channels"
Ot i po problemie
Pozdrawiam wszystkich

piątek, 6 stycznia 2006, 10:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]