Teraz jest sobota, 18 sierpnia 2018, 19:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 DVD Architect 3.0c problem z połączeniem ścieżek wideo 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post DVD Architect 3.0c problem z połączeniem ścieżek wideo
Witam

Mam problem podczas montażu materiału na płytę DVD programem Sony DVD Architect 3.0c.

Mam pliki mpg:

1. xxxx1.mpg
2. xxxx2.mpg
3. xxxx3.mpg

Chciałem połączyć te pliki w jeden plik aby potem wczytać ten jeden plik do programu DVD Architect i tak dalej. Ale nie daje się, ponieważ program DVD Architect przyjmuje te pliki jako 3 osobne filmy. A ja bym chciał jako jeden film, bo nie chcę żeby potem program tworzył mnóstwo plików VOB na płycie, jeszcze do tego obraz będzie stawał na sekundę między filmami. A że jest to materiał z kamery cyfrowej DVD Sony, więc te części są ze sobą spójne i nie może się nic zatrzymywać. Jak zrobić żeby program DVD Architect uznał te 3 pliki jako jeden film?

Próbowałem łączyć różnymi programami te pliki mpg ale te programy nie łączą strumieni tych plików, tylko fizycznie łączą pliki, a to nic nie daje, ponieważ wtedy DVD Architect pokazuje błąd. Programem VirtualDub nie da się połączyć, wyskakuje błąd przy próbie wczytania pliku do programu. VirtualDub wczytuje pliki .avi, ale z tymi mpg nie rozpoznaje formatu i wyskakuje błąd.

Proszę o pomoc!

środa, 4 stycznia 2006, 00:14
Stały bywalec
Stały bywalec

Kiedyś używałem do tego celu programiku TMPGEncoder i bez problemów łączył. Możesz ściągnąć wersję testową - poszukaj wyszukiwarką

środa, 4 stycznia 2006, 09:16
Stały bywalec
Stały bywalec

dowolny program do montażu połączy ci te pliki, potem wyeksportujesz w MPEG i włożysz do DVD Architect
w DVD Architect możesz do projektu włożyc klipy a następnie z nich utworzyć Playlistę którą przeciągasz do menu, zmieniasz nazwę i masz trzy klipy w jednym

środa, 4 stycznia 2006, 11:50
Stały bywalec
Stały bywalec

[quote="ARF-FOTO"]dowolny program do montażu połączy ci te pliki, potem wyeksportujesz w MPEG i włożysz do DVD Architect [/quote]

Przecież DJBobo ma już te pliki zakodowane w mpeg2, jeśli będzie z Timeline np. AP 6,5 kodował ponownie do mpeg2, to nastąpi wprawdzie ich połączenie, lecz kosztem utraty jakości po kolejnej konwersji.

środa, 4 stycznia 2006, 13:03
Bywalec
Bywalec

dowolny program do montażu połączy ci te pliki, potem wyeksportujesz w MPEG i włożysz do DVD Architect
w DVD Architect możesz do projektu włożyc klipy a następnie z nich utworzyć Playlistę którą przeciągasz do menu, zmieniasz nazwę i masz trzy klipy w jednym

Nie wychodzi. Co prawda playlista się dodaje do Menu ale co z tego skoro dodatkowo w menu są przyciski do osobnych klipów a ja ich nie chcę. Skasować nie można bo wtedy klipy usuwają się z Playlisty. Opisz mi dokładnie jak się to robi.

środa, 4 stycznia 2006, 21:14
Stały bywalec
Stały bywalec

ARF-FOTO napisał(a):

Nie wychodzi. Co prawda playlista się dodaje do Menu ale co z tego skoro dodatkowo w menu są przyciski do osobnych klipów a ja ich nie chcę. Skasować nie można bo wtedy klipy usuwają się z Playlisty. Opisz mi dokładnie jak się to robi.

Wrzucasz klipy do projektu ( nie do menu ), wybierasz playlistę i zaznaczasz wszystkie trzy pliki - link z playlist przeciągasz do folderu z projektem w miejsce menu - w efekcie końcowym masz jeden link z menu do trzech klipów ułożonych w kolejności - podejżewam że jedyny błąd jaki robisz to wrzucasz klipy prosto do okna podglądu menu ( proponuję ci ze strony sony pobrać manual w PDF do DVD Arch abyś zorientował sie przynajmniej jakie okno do czego służy )

czwartek, 5 stycznia 2006, 00:04
Stały bywalec
Stały bywalec

ARF-FOTO napisał(a):

Przecież DJBobo ma już te pliki zakodowane w mpeg2, jeśli będzie z Timeline np. AP 6,5 kodował ponownie do mpeg2, to nastąpi wprawdzie ich połączenie, lecz kosztem utraty jakości po kolejnej konwersji.

no cóż albo zrzucamy materiał w DV ( podzielony na klipy) i obrabiamy albo mając MPEG idziemy na inny kompromis

czwartek, 5 stycznia 2006, 00:08
Bywalec
Bywalec

Wrzucasz klipy do projektu ( nie do menu ), wybierasz playlistę i zaznaczasz wszystkie trzy pliki - link z playlist przeciągasz do folderu z projektem w miejsce menu - w efekcie końcowym masz jeden link z menu do trzech klipów ułożonych w kolejności - podejżewam że jedyny błąd jaki robisz to wrzucasz klipy prosto do okna podglądu menu ( proponuję ci ze strony sony pobrać manual w PDF do DVD Arch abyś zorientował sie przynajmniej jakie okno do czego służy )

Dziękuję! Czy mógłbyś mi jeszcze pomóc i napisać jak wstawić rozdziały z poszczególnych tych klipów do głównego menu? Chciałbym też żeby po odtworzeniu każdego rozdziału (sceny), film się nie wyłączał, tylko leciał dalej.

sobota, 7 stycznia 2006, 12:14
Stały bywalec
Stały bywalec

program ma bardzo dużą swobodę konfiguracji - po prawej stronie masz okno z parametrami / ustawieniami zmieniające sie zależnie od wybranego elementu w strukturze płyty - tutaj ręcznie musisz wykonać ustawienia dla każdego klipu w zakładce "end action" gdzie ustawić możesz link do następnego clipu lub menu oraz ścieżkę audio ( mozna zmontowac materiał i wyeksportować z odzielnym audio w dwóch wersjach np oryginalny dzwięk czy dzwięk z podkładem a nawet z komentarzem autora ), takie same ustawienia możesz dokonać dla utworzonego linku do clipu
najlepszym układem jest umieszczenie wszystkich materiałów audio/video w strukturze płyty a następnie tworzenie playlist i linków na menu płyty ( wszelkie ustawienia sterowania tworzymy na linkach )
proponuję ściągnąć instrukcję do programu http://www.sonymediasoftware.com/downlo ... p?CatID=12 ponieważ sam dopiero zaczynam pracę z tym programem i jest mi ciężko dokładnie tłumaczyć

środa, 11 stycznia 2006, 10:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]