Teraz jest wtorek, 21 sierpnia 2018, 22:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 DVD czy Komputer 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post DVD czy Komputer
jak lepiej .
mam kamerę DV i zastanawiam się czy taśmy przegrywać odrazu w stacjonarnej nagrywarce DVD ,a może jepiej przez komputer.
zastosowanie tylko amatorskie.

niedziela, 12 lutego 2006, 15:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mysle ze lepiej bedzie przez kompuer. Dolozysz pare ciekawych przejsc jakas muzyczke, potniesz film tak aby nie bylo ujec np przez 30 min nog. POZDRAWIAM

niedziela, 12 lutego 2006, 16:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jedną kasetkę przegraj zarówno na stacjonarnej jak i poprzez komputer i porównaj jakość nagrania.
Przewaga zgrywania poprzez komputer polega na możliwości zrobienia szeroko pojętego montażu video.
Przewaga zgrywania na stacjonarną to lepsza jakości nagrania (podobno).
Wybór należy do Ciebie.

niedziela, 12 lutego 2006, 18:09
Bywalec
Bywalec

Jest też opcja zgrania z kamery na komputer, dokonania obróbki i zgrania tego na nagrywarkę stacjonarną. Z tego forum wyczytałem, ze jednak lepszą jakość osiągnie się na nagrywarce stacjonarnej (większość opinii). Można więc podłączyć nagrywarkę z komputerem i z kompa przez wejście DV zgrać zedytowany materiał na nagrywarkę stacjonarną. Ale UWAGA! nie każda nagrywarka stacjonarna zobaczy komputer! Z postu http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopic.php?t=16985 dowiesz się, że nie ma z tym problemu Pioneer 530H. Ja Ci natomiast powiem, że na pewno będzie mieć z tym problem Panasonic DMR-EH55 (tak powiedzieli mi w serwisie - nie zobaczy kompa).
Nie wiem tylko (bo jeszcze nie uzyskałem odpowiedzi) czy jakość materiału po edycji na kompie i zgranego na nagrywarkę stacjonarną będzie tak samo dobra jak po bezpośrednim podłączeniu kamery do nagrywarki.

[ Dodano: Czw Maj 11, 2006 3:47 pm ]
Odpowiem sam sobie (choc nie mam rozdwojenia jaźni):
zgrywajac z kamery na komp, edytujemy i zgrywamy na nagrywarke stacjonarna - w serwisie uświadomili mnie, że wszystkie Pioneery mające we DV można podłączyć z kompem. Jakość będzie OK. Tylko tyle, że komp musi mieć dobrą kartę (tu jestem laikiem) i dobre parametry (dziadki sobie nie poradzą). To info z serwisu Pioneera z Warszawki.

czwartek, 11 maja 2006, 13:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W moim przypadku zgrywam film na kompa przez dv in i po montazu w premiere prosto
z lini czasu zgrywam na pionka 530H też przez dv.Moim zdaniem nie ma różnicy jeśli cały czas używasz złącza cyfrowego (dv).
Co do panasoniców to napewno nie widzą kompa.

czwartek, 11 maja 2006, 14:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]