Teraz jest wtorek, 14 sierpnia 2018, 12:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Wkorzystanie nagrywarki stacjonarnej 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Wkorzystanie nagrywarki stacjonarnej
Witam,

pomimo iż od dłuższego czasu zajmuję się obróbką materiału video- cały czas mam problem z przyspieszeniem procesu przygotowania plików do mpeg i autoringu płyt dvd.

Z postów jakie były zamieszczone na tym forum wynika iż w prostym i obecnie tanim rozwiązaniem jest zakup nagrywarki stacjonarnej- która pełni rolę sprzetowego kodeka.
W związku z powyższym mam kilka pytań i stwierdzeń :) które doprecyzują moją wiedze nt. tego urządzenia :
1. Planuję materiał przygotować w programie montarzowym następnie dokonać renderowania bezpośrednio z timeline do avi. Czyli tak jak do kasety VHS lub importu złożonego materiału na kasetki dv. Następnie zamiast magnetowidu poprzez złącze dv podłącze nagrywarkę dvd która według mojego rozumowania przechwyci materiał w "locie" do mpega - pytanie czy tak jest ?
2. Kolejny krok to pliki mpeg jakie powstaną po przechywceniu materiału przez nagrywarka kopiuje do komputera i przeprowadzam autoring w programie - pytanie czy nagrywarka może przygotować materiał w postaci mpeg - czy od razu przygotowuje voby? Jeżeli tylko voby to rozumiem iż nie ma sensu prowadzić procesu autoringu na komputerze ?
3. Zastawiam się czy autoring muszę wykononywać na komputerze być może nagrywarki mają gotowe menu, które mogę wykorzystać ?
4. Słyszałem iż nagrywarki stacjonarne mają właśnie kilka rodzajów gotowego menu - jeżeli tak to czy istnieje pełna możliwośc edycji takiego menu - tło, dzwięk itd. A może można zmieniać lub aktualizować menu ?
5. Czy może macie sprawdzony i lepszy sposób wykorzystania tego zewnętrzego kodera mpeg przy produkcjach video?
6. A może zamiast tej nagrywarki warto kupić Procodera 2.0 i wykorzystać programowe renderowanie. Czytałem o osiągach jakie posiada ten program ? (korzystam z P IV 3,0; 1 MB pamięc,i Asus P5GD2 deluxe, 1 tera w Raid oraz system 80GB, i pomocniczy 200GB - pracuje pod Vegasem)
6. Co sądzicie o nagrywarce - Samsung HD 725 ? a może polecacie inną w Waszej ocenie lepszą nagrywarkę dvd ?

Z góry dziękuję wszystkim z odpowiedź i pomoc

Pozdrawiam serdecznie

niedziela, 7 maja 2006, 17:06
Nowy
Nowy

Do nagrywania płyt dvd z peceta przez złącze cyfrowe dv wykorzystuje nagrywarkę stacjonarną Pioneer 530H z dyskiem twardym.Pamiętaj o tym że nie każda nagrywarka widzi peceta przez wejście dv chociaż takie posiada, ale w większości służy ono do komunikacji z kamerą cyfrową .pioneer posiada 9 gotowych szablonów menu płyty.Oraz po nagraniu materiału na dysk twardy nagrywarki można przeprowadzić różne , proste operacje edycyjne lub np. wpisać nazwe tytułu lub rozdziału i wybrać stopklatkę do menu itp.Nagrywarka godna polecenia, za nową dałem 1600zł (z dyskiem 160 GB).

niedziela, 7 maja 2006, 23:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Napisz proszę czy ta nagrywarka ma możliwość tworzenia plików w formacie mpeg2 ?

Czy znasz stronę z której mogę pobrać przykładowe instrukcje do takich urządzeń ?

Rozumiem że ten Pionier "normalnie widzi" komputer ?

Pozdrawiam

niedziela, 7 maja 2006, 23:42
Nowy
Nowy

Tak wyjątkowo ten model pioneera widzi komputer na takiej zasadzie że np. prosto z lini czasu czyli lini montazowej programu edycyjnego (w moim przypadku Premiera) można nagrywać film na dysku twardym nagrywarki lub prosto na płytę dvd.Wejście dv jest aktywne w jedną stronę czyli z komputera na nagrywarkę a nie odwrotnie.Jeśli nagrasz płytę dvd możesz ją zrippować na komputer za pomocą np. DVD Decryptera i poddać edycji w programie do authoringu dvd (Sony Architekt 3.0 lub Ulead Workshop 2.0).
Nagrywarka nagrywa na DVD-R i DVD-RW.Z nagranych płyt na nagrywarce nie miałem jeszcze zwrotów gdy wybrałem format nagrywania DVD-R dvd-video.
Niektórzy sprzedawcy tych modeli pionka na Allegro opisują funkcje i dane techniczne nagrywarki ,poszukaj w necie.Ja mam instrukcje książkową PL którą dostałem wraz z nagrywarką.Ważna zaleta pionka 530H to właśnie to że widzi komputer.Na dysku twardym można zmieścić ok. 69 godz. filmu w jakości SP (czyli po 2 godz. na płytę) lub maksymalnie ok. 445 godz. w SEP(czyli 10 godz. na płyte).Można też manualnie ustawić bitrate tak by na płyte weszło np. 1godz. 30min lub 2godz.10min. itp.

poniedziałek, 8 maja 2006, 00:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A czy są nagrywarki DVD przygotowujące materiał w formie mpeg.

Czy jeżeli zapisuje plik na dysk twardy nagrywarki to czy mogę ustalić format ?

poniedziałek, 8 maja 2006, 19:59
Nowy
Nowy

Można tylko wybrać format zapisu DVD-Video lub DVD VR nic innego.
Jeśli chcesz się bawić w prawdziwy authoring i mieć większą kontrole nad tworzeniem krążka dvd pozostaje Ci wspomniany ProCoder i programik typu workshop lub podobny.
I tym sposobem możesz stworzyć bardziej "wybajerowaną" płytkę niż na nagrywarce stacjonarnej.Jest to pracochłonne ale efekty mogą być więcej niż zadowalające.
Powodzenia

poniedziałek, 8 maja 2006, 23:13
Bywalec
Bywalec

Interesuje mnie jakość materiału w sytuacji gdy z kamery zrzucimy na komputer, na komputerze dokonamy edycji (dodamy przejscia, muzykę itp) i pozniej przez wejście DV zrzucamy to na nagrywarkę stacjonarną i na niej nagrywamy płytkę. Czy będzie to ta sama jakość jak w sytuacji gdy podłączymy bezpośrednio kamęre przez wejście DV do nagrywarki?

Przy okazji - jak Pioneer 530H radzi sobie ze zgrywaniem VHS? Czy dorówna pod tym względem Panasonicowi np. DMR-EH55 :?:

czwartek, 11 maja 2006, 13:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]