Teraz jest wtorek, 14 sierpnia 2018, 18:21

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Authoring w nagrywarce stacjonarnej 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Authoring w nagrywarce stacjonarnej
Optymistycznie zakładamy, że mamy nagrywarkę stacjonarną z HDD i na HDD jest już materiał zrzucony z kamery przez wejście DV. Teraz trzeba by zadbać o wycięcie kilku scen, zamianę miejscami, dodanie tu i ówdzie daty, oraz zrobienie menu.

Jak wygląda ta sprawa na nagrywarkach stacjonarnych? Czy edycja materiału jest prosta, jak z menu (zakładamy, że używamy tylko nagrywarki, bez podłączania do kompa). Jakie "cudeńka" authoringu proponują poszczególne nagrywarki?

Podzielcie się proszę waszymi doświadczeniami. Myślę o zakupie nagrywarki, której nie musiałbym podłączać do kompa, która mieć będzie HDD i która dałaby mi możliwość prostej edycji scen oraz jakieś ciekawe menu. (Czy jest możliwość dodawania daty do scen, tak by była widoczna przez chwilę podczas odtwarzania niektórych ujęć?).

piątek, 12 maja 2006, 10:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czy orientujesz się może do jakiego formatu można zgrać przez złącze dv materiał z kamery na dysk twardy nagrywarki ?

niedziela, 21 maja 2006, 10:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W większości nagrywarek wyposażonych w HDD istnieje możliwość prostej edycji polegającej na pocięciu scen, przestawieniu kolejności, przycięciu sceny na początku lub końcu itp.
Nie ma natomiast możliwości wstawiania napisów na filmie. Piszę na przykładzie Sony RDR-HX710.
Menu w tych nagrywarkach zazwyczaj jest bardzo skromne, najcześciej tabela z chapterami zawierająca stop-klatkę i napisy bez żadnego podkładu dźwiękowego.

Materiał z kamery przez złącze DV zawsze jest "w locie" kompresowane do formatu MPEG 2 zgodnego z DVD-video i tak zapisywane na HDD.
Niestety nie ma możliwości przesłania tak zapisanego pliku do PC.

poniedziałek, 22 maja 2006, 01:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Prawdopodobnie dotyczy to wiekszości /a może wszystkich nagrywarek z HDD/. W Philipsie DVDR 3330H mam podobnie. :|

poniedziałek, 22 maja 2006, 06:34
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Materiał z kamery przez złącze DV zawsze jest "w locie" kompresowane do formatu MPEG 2 zgodnego z DVD-video i tak zapisywane na HDD.
Niestety nie ma możliwości przesłania tak zapisanego pliku do PC.[/quote]

Ale możesz nagrać na płycie DVD RW i "zrzucić" z płyty w PC a potem robić "CUDA"

czwartek, 25 maja 2006, 07:56
Bywalec
Bywalec

Czyli rozumiem, że jeśli chodzi o wstawienie daty to też nie ma takiej możliwości?

czwartek, 25 maja 2006, 15:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czy to co napisał Szpec - oznacza iż na dysku DVD-RW jest materiał w formacie Mpeg?

Czy mogę Szpec Cię prosić o potwierdzenie tej informacji?

Szpec a jaką Ty masz nagrywarkę ?

Pytam tak szczegółowo - gdyż rozważam następujący scenariusz:
1. Przygotowuje film - następnie exportuje z TimeLine - i przez łącze DV nagrywam na HD nagrywarki w formacie mpeg- i co ważne w czasie rzeczywistym :)
2. Nastepnie przenoszę na płycie DVD-RW do kompa i robię fajny autoring :)

Czy można przeprowadzić cały proces tak jak pisze powyżej :)

Pozdrawiam

czwartek, 25 maja 2006, 20:18
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Czy to co napisał Szpec - oznacza iż na dysku DVD-RW jest materiał w formacie Mpeg?

Czy mogę Szpec Cię prosić o potwierdzenie tej informacji?

Szpec a jaką Ty masz nagrywarkę ?

Pytam tak szczegółowo - gdyż rozważam następujący scenariusz:
1. Przygotowuje film - następnie exportuje z TimeLine - i przez łącze DV nagrywam na HD nagrywarki w formacie mpeg- i co ważne w czasie rzeczywistym :)
2. Nastepnie przenoszę na płycie DVD-RW do kompa i robię fajny autoring :)

Czy można przeprowadzić cały proces tak jak pisze powyżej :)

Pozdrawiam

Po pierwsze "szpec" a nie "Szpec" -nie mam TAKICH ambicji (szpec to pseudo z dzieciństwa a nie SZPEC - JALISTA).
Po drugie
materiał na płycie DVD (bez znaczenia +, -, R, RW) to pliki przede wszystkim o rozszerzeniu .vob, które powstają z materiału mpeg2 w procesie autoringu.
Oczywiście można z vob'ów "zrobić" mpeg - np. vob editem - i ponownie zrobić autoring.
Zastanawiam się jednak w Twoim przypadku po co? Z tego co piszesz przygotowujesz materiał na PCie i "przerzucasz" go na dysk twardy w nagrywarce wprost z time line a potem nagrywasz na płycie i powtórnie "wrzucasz" do PC. Jedziesz z Warszawy do Berlina przez Moskwę.
Zapisz materiał od razu jako mpeg 2 i rób autoring. Przy w miarę szybkim procesorze czas konwersji do mpeg to czas rzeczywisty.
Co do nagrywarki nie mam stacjonarnej (nie jest mi potrzebna - jak do tej pory) wszystko robię na "blaszaku"

piątek, 26 maja 2006, 09:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Na tą chwile mam problem z czasem renderowania i chcę/ musze zdecydowanie przyspieszyć.

Obecnie u mnie 1,5h materiału renedreuje się w Vegas - około 4-6h w zależności od ilości ścieżek (obecnie PIV3,6)

Z wielką ochota kupiłbym kartę, która będzie współpracowała z Vegas, a zarazem zdecydowanie dopali przeliczanie. Natomiast na tą chwilę nie znam rozwiązań poza Black.

Dlatego szukam alternatywnego rozwiązania, które przyspieszy sam proces liczenia. Stąd moje pytania i bieżące zainteresowanie tematem- tak aby przed tym największym nawałem prac mieć już coś :D

Tym samym myślałem że na dysku twardym nagrywarka zapisuje w mpeg- który można w niezmienionej formie przenieść na płytę lub dysk kompa

Pozdrawiam

piątek, 26 maja 2006, 10:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]